• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

ESBAŞ, kontrollü normalleşmeye hazır

01 Haziran 2020 Pazartesi 12:00
12
14
16
18

ESBAŞ, kontrollü normalleşmeye hazır

           HABER MERKEZİ     
     Koronavirüs ile mücadele sürecini uyguladığı sıkı uygulama ve kontroller sayesinde sıfır vaka ile atlatan ESBAŞ, 1 Haziran Pazartesi gününden itibaren başlayan normalleşme sürecine de hazırlıklarını tamamlayarak girdi. 500 çalışanı ile 166 firmada 20 bin 500 kişinin istihdam edildiği Ege Serbest Bölgesini kuran ve işleten ESBAŞ, normalleşme dönemine ilişkin açıklanan tüm önlemleri tamamladı.
     ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler, “Sosyal mesafemize dikkat ederek, maskeli ve temizlik kurallarını sıkı sıkıya uygulayarak çalışacağız” dedi.
 
     Dr. Güler, korona virüs salgınına rağmen süreci Ege Serbest Bölgesinde hizmet götürdükleri tüm alanlardaki faaliyetlerini aksatmadan ve sorunsuz yürüttüklerini vurguladı. Korona virüs salgının kontrol altına alınmasıyla hayatın aşamalı olarak normale dönmeye başladığını ifade eden Güler, bu dönemde insan kaynaklarının planlanmasının daha da önem kazandığına işaret ederek, şu açıklamaları yaptı: “500 kişinin istihdam edildiği ESBAŞ’ta, 1 Haziran’dan itibaren, ofislerimizde çalışan yoğunluğunu yarı yarıya azaltarak, aşamalı olarak işyerine dönüşlere başladık. Birimlerimizin ve genel kullanım alanlarının dezenfeksiyon işlemlerini tamamladık. Ege Serbest Bölgesinin geneline hizmet veren ESBAŞ Food Court, ESBAŞ Restoran ve ESBAŞ Kafeterya’da masa aralıkları, sıra mesafe aralığı, yiyeceklerin güvenliği ve servis güvenliği gibi tüm şartlar yönetmeliğe uygun hale getirildi. Tüm masalarda her müşteri kalktıktan sonra dezenfeksiyon işlemi yapılarak yeni müşterilerin oturacağı şekilde çalışma planı oluşturuldu.”
 
COVID-19’LA ÖRNEK MÜCADELE
     Dr. Faruk Güler, Covid-19 virüsü pandemisinde, ESBAŞ’ta örnek mücadele yürüttüklerini ve 500 çalışanları arasında sıfır vaka ile en riskli dönemi başarıyla atlattıklarına dikkat çekti. Bu süreci Ege Serbest Bölgesinde de sağlıklı yürüttüklerini ifade eden Dr. Güler, “Ülke genelinde alınan önlemler paralelinde 20 bin 500 kişinin istihdam edildiği Ege Serbest Bölgesinde de virüsün yayılma riskini ortadan kaldırmaya yönelik etkili önlemler alındı. Bölgede faaliyet gösteren bazı firmalar, sağlık konusunda hassasiyetleri olan personelin idari izine ayrılması, evden çalışmaya geçilmesi, izinlerin kullandırılması gibi bazı uygulamalarla önlemlerini aldı. Bizler de şirket bünyemizdeki kriz yönetim ekibimiz ile Ege Serbest Bölgesi genelinde sürecin sağlıklı yönetilmesi adına, Bölgemizdeki devlet birimleri ve faaliyet gösteren firmaların yöneticileri ile sürekli iletişim halinde çalıştık” dedi.
 
ESBAŞ TÜRKİYE’NİN EN İYİ İŞVERENİ SEÇİLDİ
     Dr. Faruk Güler, ESBAŞ’ın pandemi döneminde ‘Türkiye’nin En İşi İşvereni’ seçilerek moral bulduğunu belirterek sevinçlerini dile getirdi. Her yıl dünyadaki en mükemmel işverenleri seçen Great Place to Work (GPTW), 192 şirketten 101 binin üzerinde çalışana, şirketlerinden duydukları memnuniyeti sorarak yaptığı araştırma ve değerlendirmede,  ‘çalışan odaklı yönetim anlayışı ile insani dokunuşu yüksek kurum kültürüne sahip görüldüğü için ESBAŞ’a, ‘500-2000 Çalışan Sayısı Kategorisinde ‘Türkiye’nin En İyi İşvereni Ödülü’ ve ‘Sektöründe Ege Bölgesi’nin En İyi İşvereni Ödülü’nü verdiğini   aktaran Güler,  “30 yıldır yüksek bir inançla, her ne şart altında olursa olsun, kesintisiz olarak ESBAŞ değerlerini uygulamanın ödülünü almış olduk.  Pandemi nedeniyle küresel ölçekteki firmaların bile çalışmalarını durdurduğu ve küçüldüğü bu günlerde bu ödülü almış olmaktan büyük gurur duyduk. Bu ödüller, şartlar zorlaştığında bile mükemmellik yolunda yeni bir adım atabilme kabiliyetine sahip olduğumuzun en güzel kanıtı olmuştur”.
 
ESBAŞ, PANDEMİDE CAN DOSTLARI UNUTMADI
     Dr. Güler, sokak hayvanlarının beslenmesinin daha da zorlaştığı pandemi döneminde ESBAŞ’ın, hayvan barınaklarına ve çiftliklere aksatmadan günlük yiyecek gönderdiğini vurguladı. Ege Serbest Bölgesindeki firmalara yemek üreten ESBAŞ Gıda İşletmelerinin, üretim tesisinde besinlerin işlenmesinden ortaya çıkan organik gıda ürünlerini ve firmalardan kalan fazla yemekleri sağlıklı şekilde muhafaza ederek, aynı gün İzmir Büyükşehir Belediyesinin de  desteklediği Menderes ve Seferihisar’daki hayvan barınaklarında tutulan yaklaşık üç bin sokak hayvanının beslenmesi için gönderdiğini aktaran Güler, şunları söyledi: “ Bu yiyeceklerle ayrıca Sarnıç’ta bulunan özel bir hayvan çiftliğindeki 30 büyükbaş, 150 küçükbaş ve yüzlerce kümes hayvanı da besleniyor. Çevreyi koruma bilinciyle ‘Sıfır Atık Projesi’ni uyguluyoruz. Çevreyi korumaya çalıştığımız gibi, sosyal sorumluluk bilinciyle kentlerde insanların bakımına muhtaç hayvanları da koruyoruz. Böylece hayvan dostlarımızın daha sağlıklı beslenmesini sağlamış olmaktan dolayı önemli bir sosyal görevi yerine getirmiş olduğumuza inanıyoruz.“
Haberi değerlendirmelerinize sunarız.


+ Benzer Haberler
» “Doğal afetlerden en çok üreticiler zarar görüyor”
» Kimya sektörünün ihracatı Haziran ayında yüzde 10,2 arttı
» Bademli Barajı’nda tasarruflu sulama sürüyor
» Toplumsal ve teknolojik riskler için hazır değiliz
» Koronavirüs nakliye ve lojistik sektörünü dünya çapında etkiledi
» Sanayiciler YEKDEM’de yeni modele katkı vermek istiyor
» İzmir Skal Kulubü, dünyanın en iyisi finalinde
» Kısa çalışma ödeneğinin uzatılması konfeksiyon sektörüne soluk aldıracak
» İş dünyasından otoyol çağrısı
» Anadolu Efes’ten Türkiye’de ve dünyada bir ilk; +1 dinlendirme üretim tekniği


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 03.07.2020
  Ticaret 02.07.2020
  Ticaret 01.07.2020
  Ticaret 30.06.2020
  Ticaret 29.06.2020
  Ticaret 27.06.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni