• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Erkunt, dünya çiftçisine bir Türk Markası armağan etti

05 Mart 2018 Pazartesi 15:00
12
14
16
18

Erkunt, dünya çiftçisine bir Türk Markası armağan etti

           HABER MERKEZİ     
     Erkunt Traktör Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep  Erkunt Armağan, Türkiye için sanayileşmenin istihdam ve ekonomik kalkınmanın temelini oluşturduğunu söyledi.
     Armağan, ülke kaynaklarını ekonomiye kazandıran ve insanoğlunun varlığını sürdürebilmesi için hiç durmadan emek harcayan çiftçilerin hayatını kolaylaştıran iş makineleri ürettiklerini ifade etti. 37 yıldır sanayi ve üretim sektörünün içinde olduğunu dile getiren Armağan, Türkiye’nin ilk yerli tasarım traktörünü ürettiklerinin de altını çizdi.

     “Tersine mühendislik ya da yurt dışından teknoloji transferi ile istediğimiz noktaya ulaşıp, dünya markaları yaratamayız” diye konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Armağan, “Erkunt  AR-GE’ye en fazla kaynak ayıran 250 şirketten biri olma sıfatını kazandı. 2016 yılında tüm fabrikada yalın üretim felsefesini benimseyerek sıkı bir yeniden yapılanma sürecine girdik. İsraflardan arındık ve çıktı kalitesini artırdığımız yepyeni bir aşamaya geçtik. Bunca sıkı çalışmanın yanı sıra Erkunt, dünyaya açılmak ve markalaşmak konusunda da ilk günden itibaren çok cesur adımlar attı. Traktörlerimizi iç  piyasaya sürdükten sadece 3 yıl sonra ArmaTrac markasıyla ihracata başladık.  Erkunt, yerli tasarım traktörlerini farklı ülkelerde açtığı bayiliklerle dünya çiftçisine ulaştırmak için yola koyuldu” dedi.

Traktör müşterisini memnun etmek uzmanlık ister
     Ar Ge, tasarım ve üretim süreçlerinde çiftçinin beklenti  ve taleplerine kulak verdiklerini kaydeden Zeynep  Erkunt Armağan, kendilerine özel tasarım yapıldığını bilen ve değer gördüğünü hisseden çiftçilerin Erkunt’u kendi markaları olarak benimsediklerini vurguladı.
     İş makinesi olan traktörlerin diğer otomotiv ürünlerine kıyasla çok daha farklı detayları olduğunun altını çizen Zeynep Erkunt  Armağan sözlerine şöyle devam etti: ‘Çekiş gücünün yanı sıra vites seçenekleri, manevra kabiliyeti ve hatta traktör sürücüsünün konforunu sağlayacak tüm kabin özelliklerini kapsayan çok çeşitli bir yelpaze sunuyoruz.

     Traktör kullanıcısı, satın alma kararı sırasında süreceği toprağın yapısı, arazinin eğimi, ürettiği ürünün türü, hatta bölgenin iklimi gibi gerçekleri göz önünde bulunduruyor. Dolayısıyla müşteriye ulaştıracağınız servis hizmetinin hızı ve kalitesi, her koşulda çiftçinin yardımına koşacağınızı hissettirmeniz onlar için çok değerli. Bizim 140 farklı modelimiz var ve bu modellerin her birinin bakımı konusunda servislerimizi en iyi şekilde eğitmeye gayret gösteriyoruz. Özetle traktör müşterisini memnun etmek özel bir ilgi alanı ve uzmanlık gerektiriyor.

     Türk çiftçisinden aldığımız feyz ile dünya çiftçisi için de düşünür ve çalışır hale gelmek, bugün bizi Türkiye’nin İlk yerli Traktör markasının yurt dışında üretilmeye başlanması noktasına getirdi. Gururla söylüyorum ki, Erkunt çok kısa bir zaman içinde lisans vererek ArmaTrac markası ile yurt dışında üretilmeye başlanacak. Dünya markaları yaratmak için çabalayan bir ülkenin, dünyaya ihraç ettiği markalardan birisi olmak yalnız Erkunt’un değil, Türkiye’nin de başarısıdır.”

 


+ Benzer Haberler
» Ege Bölgesi’nin ihracatı 21 milyar dolara dayandı
» “İstihdamda yüzde 5 büyümeyi hedefliyoruz”
» Çiftçiye 1.000 TL’lik mazot ve gübre desteği
» Yerli turist yurtdışında 4,9 milyar $ harcadı
» Selçuk Yaşar’a TÜSİAD’dan teşekkür plaketi
» Türkcell en hızlı büyüyen operatör
» Düşünür Koleji 35’inci okulunu Güzelbahçe’ye açıyor
» Marmara Bölgesi’nin en büyük ithalat limanı: ‘Kumport’
» Turizmciler İzmir’de buluştu
» İpragaz, turizme enerji veriyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 22.02.2019
  Ticaret 21.02.2019
  Ticaret 20.02.2019
  Ticaret 19.02.2019
  Ticaret 18.02.2019
  Ticaret 16.02.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni