• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

En genç başkan deri ihracatçılarında

07 Mayıs 2018 Pazartesi 17:00
12
14
16
18

En genç başkan deri ihracatçılarında

           HABER MERKEZİ     
     Ege İhracatçı Birlikleri’nde genel kurullar sonrasında seçilen yönetim kurulları ilk toplantılarını yaparak yeni dönem çalışmalarına start veriyor.
     Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Zandar başkanlığında gerçekleştirilen ilk toplantıda, Mehmet Sepici ve Selahattin Güven Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin 2018-22 dönemi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine seçildiler.

     Hatice Deniz Kibritçi ise; Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi oldu.  Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Zandar (39) Ege İhracatçı Birlikleri bünyesindeki 12 ihracatçı birliği Yönetim Kurulu Başkanı içerisinde en genç başkan oldu. 
     Hakem Gülşen, Halil Gündoğdu, Mustafa Onmuş, Ömer Ağartıoğlu, Enip Topbaş, Ahmet Karagöz ve Mustafa Onay 2018-22 döneminde Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, Süleyman Tahiroğlu, Rüştü Yanasavur ve Erdinç Artkıy ise; Denetim Kurulu Üyesi olarak görev yapacak. 

     Ayakkabı sektörünün lider ihraç pazarı Rusya’da yılda iki kez düzenlenen Euro Shoes Premiere Collection Fuarı’na bu yıl ilk kez Türkiye Milli Katılım Organizasyonu gerçekleştirdiklerini belirten Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Zandar, önümüzdeki dönemde İngiltere’nin Birmingham şehrinde düzenlenen, Deri Konfeksiyon ve Ayakkabı Fuarı’na da Milli Katılım Organizasyonu düzenlemek için çalışma başlattıklarını kaydetti.

     Ege Bölgesi’nden deri ve deri mamulleri ihracatını arttırmak için önümüzdeki dönemde İtalya, İngiltere, Rusya ve Güney Kore pazarlarına yoğunlaşma kararı aldıklarını dile getiren Zandar, “Dünya genelinde ayakkabı ve saraciye sektörlerinin buluşma noktası, dünyanın en önemli fuarları arasında yer alan İtalya’da düzenlenen Garda Fuarı’na yönelik “Ticaret Heyeti Organizasyonu” yapacağız. Güney Kore’ye yönelik Pazar araştırması planlıyoruz. Deri’n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışmamızı da yenileyeceğimiz formatta devam ettirip, sektörümüze yenilikçi ve genç tasarımcılar kazandırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Her sektörden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olacak
     Deri sektörünün ana ürün grupları ayakkabı, saraciye ve deri konfeksiyon ile ilgili Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu’nda birer temsilci belirlediklerini anlatan Zandar, bu sektörler için arama konferansları düzenleyerek, tüm üyelerin katılımı ile pazarlama rotaları belirleme hedefleri olduğunu dile getirdi.

Ege’den deri ihracatı yüzde 26 arttı
     2018 yılının Ocak – Nisan döneminde Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin ihracatının yüzde 26’lık artışla 41 milyon dolardan, 51 milyon dolara çıktığının altını çizen Zandar, 150 milyon dolar seviyesinde devraldıkları yıllık ihracatı ise; 4 yılın sonunda 300 milyon dolara çıkarma hedefleri olduğunu sözlerine ekledi.

 


+ Benzer Haberler
» İşsizlik oranı 2018’de yüzde 11
» MB: Ekonomide dengelenme süreci devam ediyor
» Foça turizmi acil çözümler bekliyor
» Selçuk: İşsizlik oranı tahminimizin altında
» Hizmet sektörü güven endeksi 81,6 oldu
» “İstihdam teşvikleri baştan sona değiştirilmeli”
» E-İhracat Zirvesi İzmir’de gerçekleşti
» Evinizde baharı müjdeleyen öneriler
» Paşabahçe ile bahara merhaba deyin
» Vestel’in 12 ürününe Good Design Ödülü


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 26.03.2019
  Ticaret 25.03.2019
  Ticaret 23.03.2019
  Ticaret 22.03.2019
  Ticaret 21.03.2019
  Ticaret 20.03.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni