• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

En fazla şikâyet; lazer epilasyon yanığı kaynaklı

05 Şubat 2019 Salı 11:00
12
14
16
18

En fazla şikâyet; lazer epilasyon yanığı kaynaklı

           HABER MERKEZİ     
     Türk Dermatoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Emel Erdal Çalıkoğlu, 2018 de Türk Dermatoloji Derneği’ne gelen başvuruların yüzde 50’sini lazer epilasyon mağdurlarının oluşturduğunu söyledi. Prof. Dr. Çalıkoğlu, bunun yüzde 30 leke tedavisi, yüzde 20 ile dolgu işlemleri takip ettiğini kaydetti.
     Türk Dermatoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Emel Erdal Çalıkoğlu, düzenlediği basın toplantısında, 2018’de Türk Dermatoloji Derneği’ne yapılan şikâyetlere ilişkin bilgi verdi.

     Düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlandıran Prof. Çalıkoğlu, “51 yıl önce kurulan, deri ve zührevi hastalıklar uzmanlarının mesleki çalışmalarını ilmi ve hukuki yönden destekleyen ve savunan derneğimiz, meslektaşlarının sorunlarını çözümünün yanı sıra vatandaşların da sorunlarına çözüm bulmaya devam ediyor. Bu kapsamda 2018 yılında da vatandaşlarımızdan derneğimize çok sayıda şikâyette bulunuldu. Buna göre vatandaşlar geçtiğimiz yıl cilt uygulamaları içerisinde en çok lazer epilasyon nedeniyle şikâyetçi oldu” dedi.

Merdiven altı uygulamalara dikkat
     Merdiven altı uygulamalar konusunda dikkatli olunması gerektiğine vurgu yapan Prof. Çalıkoğlu, “Bildiğiniz gibi günümüzde lazer epilasyon, botoks ve dolgu uygulamaları her geçen gün popüler hale geliyor. Ancak bu konuda bilinmesi gerekir ki; bu uygulamalar ehil ellerde yapılmadığı zaman çoğu basın yayın organında da gördüğümüz gibi kolay düzeltilemeyecek hasarlara sebep oluyor. Hatta bize gelen şikayetler arasında bu uygulamaların çoğunlukla kuaför salonları, ev, güzellik salonu olarak adlandırılan ancak çoğunun ruhsatsız olarak çalıştığını tespit edilen merdiven altı yerlerde yapılıyor.

     Bu konuda vatandaşlarımız özellikle sosyal medya üzerinden yürütülen kampanyalarla, cüzzi ücretle güzelleşmek ve gençleşmek uğruna bu yerleri tercih ediyor. Oysa bu uygulamalar kötü görüntünün yanı sıra ciddi sağlık problemlerine de yol açabiliyor. Bu nedenle cilde uygulanacak en ufak bir müdahale bile dermatolog ya da plastik cerrah tarafından ve/ya kontrolünde ve uygun koşullara sahip kliniklerde yapılmalı. Aksi halde karşılaşılabilecek sağlık sorunların başında enfeksiyon, ciltte oluşan deformasyon, yanık ve kalıcı iz” diye konuştu.
     Türk toplumunun güzelliği sağlıktan bağımsız görmemesini öneren Prof. Çalıkoğlu, “Güzellik uğruna sağlığı kaybetmemek lazım” dedi.

     Botoks uygulamaları konusunda yaş sınırı getirmenin doğru olmadığı ancak ihtiyaçlar doğrultusunda 35 yaş üzerine yapılmasını öneren Prof. Çalıkoğlu, son dönemde gündemde olan kalıcı makyaj uygulamaları konusunda da olası komplikasyonlarını görmek için ‘bir dönem beklemek” gerektiğini söyledi.  Prof. Çalıkoğlu, ayrıca 40 yaş üzeri erkeklerinde botoks uygulamalarına yönelik talebinde ciddi artış yaşandığını sözlerine ekledi.

 


+ Benzer Haberler
» Kuru üzüm rekolte beklentisi 300 bin ton
» “Sağlık Meslek Örgütleri çok uluslu şirketlerin oyuncağı değildir”
» Yurtdışı varlıklar 239,4 milyar $, yükümlülükler 578,2 milyar $
» Kulaçlar kadına şiddete karşı
» Auto King ve Groupama Sigorta “Oto Ekspres’O” projesi eğitimlerini sürdürüyor
» Çöp değil plastik hurda hammadde ithal ediyoruz
» Under Armour Bodrum Yarı Maratonu için geri sayım
» Edenred’den şirketlere özel kurumsal seyahat portalı
» “İZSU’dan 24 saat mesai”
» Başkan eşlerinin gündemi “engelsiz” İzmir


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 23.08.2019
  Ticaret 22.08.2019
  Ticaret 21.08.2019
  Ticaret 20.08.2019
  Ticaret 19.08.2019
  Ticaret 17.08.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni