• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

En başarılı teknoloji liderleri ödüllendirildi

01 Aralık 2017 Cuma 13:00
12
14
16
18

En başarılı teknoloji liderleri ödüllendirildi

   ► Vodafone Türkiye’nin ana sponsorluğunda, Microsoft Türkiye’nin altın sponsorluğunda CIO Dergisi tarafından düzenlenen ‘CIO Ödülleri 2017’, gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.

           HABER MERKEZİ     
     Türkiye’nin dijital geleceğine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone Türkiye’nin ana sponsorluğunda CIO Dergisi tarafından düzenlenen CIO Ödülleri 2017 kapsamında, en başarılı CIO’lar sekizinci kez ödüllendirildi. Microsoft Türkiye’nin altın sponsorluğunu üstlendiği ‘CIO Ödülleri 2017’ töreninde kurumlarında fark yaratan teknoloji liderleri ve projeleri ödüllendirildi.

     Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ’ın açılış konuşmasını yaptığı tören, Türkiye’nin öncü kurumlarından 200’ü aşkın bilgi ve iletişim teknolojileri lideri ile üst düzey yöneticiye ev sahipliği yaptı. Türkiye’nin öncü kurumlarının üst düzey yöneticilerinin dijitalleşmeyi hızlandıran projelerini desteklemeyi hedefleyen Vodafone, CIO Ödülleri 2017 kapsamında dördüncü kez Vodafone Dijitalleşme Özel Ödülü verildi. Vodafone’dan aldığı mobil ürünler ve kurumsal çözümlerle Dijital Dönüşüm atılımına imza atan Unico CIO’su Burak Topçak özel ödülün sahibi oldu.
     CIO Ödülleri kapsamında, Yenilikçi Liderler, Kamu ve Geleceğin IT Liderleri gibi kategorilerde toplam 23 teknoloji lideri ödül almaya hak kazandı.

     İş yapış süreçlerinde hemen her şeyin dijitalleşme ile değiştiğini ve bu noktada en önemli sorumluluğun şirketlerin dijitalleşmesine liderlik eden CIO’lara düştüğünü belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin şunları söyledi:
     “Şirketler dijitalleşme sayesinde; bilginin üretimi ve işlenmesinden, karar alma süreçlerine ve yeni pazarlara erişime kadar birçok alanda büyük kazanımlar sağlıyor. Bu avantajlar şirket performansının iyileştirilmesi ve şirket hedeflerine ulaşılmasında, en önemlisi de rekabet gücünün artırılmasında kritik rol oynuyor.

     Dijitalleşme ile birlikte sanayi ve ekonomi de yeni bir evreye taşınıyor. Accenture Dijitalleşme Endeksi’nde 10 puanlık bir artış, şirketlere ortalama olarak ilave yüzde 1’lik Faiz ve Vergi Öncesi Kâr (FVÖK) getiriyor. IDC tarafından hazırlanan Dünya Çapında CIO Gündemi araştırmasına göre, 2019 yılına kadar, IT projelerinin %40’ı verileri gelire dönüştüren yeni dijital hizmetler ve gelir akışları yaratacak. Buradan hareketle, ülkemizde CIO’ların dijitalleşmenin öncüleri konumunda bulunduğunu ve dijital geleceğin anahtarını ellerinde tuttuklarını söyleyebiliriz. Yine IDC verilerine göre; bulut teknolojileri, büyük veri ve analitiği, akıllı şehir girişimleri ve sürdürülebilir güvenlik Türkiye’nin önümüzdeki dönemde de dijitalleşme alanındaki yatırımlarını şekillendirmeye devam edecek. Bu gelişmelerin temelindeki en önemli teknolojilerden birisi de Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojisi.”

     Vodafone’un bağladığı nesne sayısı itibariyle dünyanın en büyük IoT Hizmet sağlayıcısı olduğunu belirten Şahin, şöyle devam etti:
     “Globalde de 25 yıllık tecrübeyle, 50’yi aşkın ülkede 55 Milyon’dan fazla “Nesne’ye” hayat veriyoruz. Türkiye’de de ilk kez “Nesnelerin İnterneti Platformu”nu hayata geçirdik. Nesnelerin İnterneti teknolojisinin yanında Darbantta Nesnelerin İnterneti teknolojisini de sunmak için bugünden hazırız. Ayrıca iş dünyası için kritik önem taşıyan kesintisiz hizmet, güvenlik ve hız ihtiyacını karşılamak adına Vodafone Fiber ürün ailemizi 58 şehirde hizmete sunduk. Diğer yandan şirketlerin değişime daha hızlı ayak uydurmaları için birçok farklı sektörde 4 ana kategori altında 100’ün üzerinde çözüm sunuyoruz.

     Yarına Hazırım Platformu çatısı altında gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla % 48’den % 53’e çıkardığımız Türkiye Dijitalleşme Endeksi’ni % 75’e çıkarmayı hedefliyoruz. Bugün Türkiye’nin en büyük şirketlerinin dijital karne notu %60. Dördüncü Endüstri Devrimi’ni gerçekleştirmek için ülkece notumuzu %90-%100’lere çıkarmamız gerekiyor. Bunu başarmak için, dijitalleşme konusundaki yerel ve global deneyimimiz ile ülkemizdeki tüm şirketlerin ve CIO’ların “dijital iş ortağı” olarak üzerimize düşen desteği vermeye devam edeceğiz.”

 


+ Benzer Haberler
» TÜBİTAK’tan milli ve özgün teknolojilere destek
» Tarım makineleri ihracatında hedef 800 milyon dolar
» Ekim ayında kurulan şirket sayısı arttı
» “Motorinde indirim için fazla beklenmemeli”
» Sanayi üretiminde yüzde 2,7 azalma
» Toplam ciro endeksi yüzde 32,3 arttı
» Yılda 12,4 kilogram kırmızı et tüketiyoruz
» Kaplan, “Daha iyisi için geliyoruz”
» Ekonomi, yerli ve yenilebilir enerji ile sürdürülebilir
» Özgörkey Otomotiv’den BMW, Mini, Land Rover ve Jaguar


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 17.11.2018
  Ticaret 16.11.2018
  Ticaret 15.11.2018
  Ticaret 14.11.2018
  Ticaret 13.11.2018
  Ticaret 12.11.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni