• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“Ekonomideki yeni normal’in olumlu yansımaları olacak”

23 Kasım 2020 Pazartesi 13:00
12
14
16
18

“Ekonomideki yeni normal’in olumlu yansımaları olacak”

           HABER MERKEZİ      
     Koronavirüs (Kovid-19) salgınının ikinci dalgasında ilk aşamasında kapatılan işletmelerin yine kafe ve restoranlar olması, gölgelendirme sektörünü olumsuz etkiledi. Kobi ölçeğindeki yaklaşık 5 bin işletme ve 100 bini aşan çalışandan oluşan sektör, Haziran ayından sonra kayıplarını bir ölçüde telafi ederken, bugünlerde yeniden temposunu düşürmeye hazırlanıyor.
     Alman bina otomasyonu ve akıllı ev sistemleri üreticisi Becker Antriebe’nin Türkiye Genel Müdürü Erdinç Yazganoğlu, Türkiye’nin 81 ilinde faaliyet gösteren yaklaşık 400 bayileri ile hizmet verdiklerini hatırlatarak, ikinci dalga pandemi etkisini yine bayilerle el ele vererek aşacaklarını söyledi.
     Bu dönemde işleri zarar gören tüm paydaşlarına her türlü kolaylığı sağladıklarını kaydeden Yazganoğlu, “Bayilerimizi, ülkenin dört bir yanına ulaşan kılcal damarlarımız olarak görüyoruz. Dolayısıyla onlarla iyi günde kötü günde beraberiz. Birbirimize destek oluyor, elimizden gelen her türlü desteği sağlıyoruz. Bu zor günleri el ele vererek aşacağız. Önemli olan işletmelerimizin ayakta kalma başarısını sergilemeleridir. Yurt içi pazara yönelik ürün tedariğinde hiçbir sıkıntımız yok. İşimizin başındayız. Türk ekonomisinin dinamik yapısıyla kriz sonrasında kayıplarını hızla telafi edeceğini düşünüyoruz.” dedi.

“EKONOMİDE YENİ NORMAL’DEN UMUTLU OLMAK İÇİN SEBEBİMİZ ÇOK”
     Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nda yapılan görev değişikliklerini de değerlendiren Becker Türkiye Genel Müdürü Erdinç Yazganoğlu, “Ekonomide Yeni Normal” olarak tanımladığı bu dönemden umutlu olmak için çok nedenleri olduğunu belirtti.
     Türk ekonomisinin pandemi kaynaklı hasarı rahatlıkla telafi edebilecek yeteneklere ve altyapıya sahip olduğuna dikkat çeken Yazganoğlu, para ve maliye politikaları ile desteklenen bu sürecin geçen hafta yasalaşan Torba Kanun ile başarı şansının yükseleceğini kaydetti.
     Erdinç Yazganoğlu şu değerlendirmeyi yaptı:
     “17 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan 7256 sayılı Torba Kanun’da vergi, sigorta gibi temel kamu alacaklarına yapılandırma getirilmesi bizim sektörümüze de bir nefes aldırmış olacak. Ben, ölçeği ne olursa olsun hiçbir işletme sahibinin kamu otoriteleri ile başını ağrıtmak istemeyeceğini biliyorum. Pandemi, hiçbirimizin hesaplamadığı ve tahmin etmediği bir süreç. Tüm dünya ile birlikte sıkıntılarını yaşıyoruz. Biz nasıl bayilerimiz ile el ele vererek dayanışma ruhu gösteriyorsak, kamu yönetiminin de mükellefleri ile aynı dayanışmayı sergilemesini görmekten mutluyuz. İnşallah aşının bulunması bu süreci kısa sürede atlatarak normal hayatımıza dönüş yapacağız.”

ALMANYA’DAN DEPREM SONRASI TAM DESTEK
     Becker Türkiye Genel Müdürü Erdinç Yazganoğlu, 30 Ekim’de yaşanan 6,9 şiddetindeki deprem sonrasında faaliyetlerini herhangi bir kesintiye uğramadan devam ettirdiklerini vurguladı.  Yazganoğlu, depremin ilk anlarından itibaren şirketin Almanya’daki yöneticilerinden çok sayıda destek mesajı almalarının Türkiye ekibine ayrı bir motivasyon kaynağı olduğunu kaydetti.


+ Benzer Haberler
» Dijitalleşme kalkınmanın lokomotifi olacak
» “Türkiye’nin birinci önceliği fiyat istikrarı olmalı”
» Pakdemirli: Lisanslı depo şirketi sayısı 126’ya ulaştı
» Güney demiryolu koridoru hareketleniyor
» DB’den ‘organize’lere sürdürülebilirlik desteği
» Petkim, kimya sektöründe Ege’nin ihracat şampiyonu
» Acil durum çantaları dağıtıldı
» Çeşme Belediyesi sokak hayvanlarını koruyor ve tedavi ediyor
» Bölgenin uluslararası buluşması, süs bitkileri sektörünü 2021 hedeflerine taşıyacak
» İzmir’in turizm stratejisi sanalda tanıtılıyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 27.01.2021
  Ticaret 26.01.2021
  Ticaret 25.01.2021
  Ticaret 23.01.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni