• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Ekonomi Bakanlığı’ndan UİB iş birliği ile ihracatçılara bilgilendirme seferberliği

14 Eylül 2017 Perşembe 16:00
12
14
16
18

Ekonomi Bakanlığı’ndan UİB iş birliği ile ihracatçılara bilgilendirme seferberliği

           ANKARA TİCARET     
     Uluslararası rekabetin en üst düzeyde yaşandığı günümüzde, firmaların rekabet gücünü artırmak adına yeni uygulamalar hayata geçmeye devam ediyor. İhracata dayalı büyüme modelini benimseyen Türkiye, bu noktada yeni bir başarı hikâyesi yazmanın arifesinde. 2023 yılı için belirlenen ekonomik hedeflerin yakalanması ve ihracatçıların uluslararası pazarlardaki rekabet edebilirlik seviyelerinin gelişmesini hedefleyen Ekonomi Bakanlığı, firmaların yenilenen destek ve teşvikler konusunda bilgilendirilmesi için kolları sıvadı.

     Uludağ İhracatçı Birlikleri’nin (UİB) ev sahipliğinde 15-16 Eylül tarihlerinde Bursa, Eskişehir, Bilecik, Balıkesir ve Bandırma’da ihracatçı firmaların bilgilendirilmesi amacıyla ‘Ekonomi Bakanlığı Uzman Heyeti Ziyaretleri’ yapılacak. Ekonomi Bakanlığı’na bağlı İhracat Genel Müdürlüğü; İthalat Genel Müdürlüğü; Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü; Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü ile Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü temsilcilerinden oluşan 80 kişilik heyet, 4 ilde toplam 180 firmayı yerinde ziyaret ederek, Bakanlık nezdinde yürütülen işlemlerin hızlandırılması ve yenilenen destek araçları ile teşvik uygulamaları hakkında bilgilendirme yapacak ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunacak.

     Bu kapsamda, İhracat Genel Müdürlüğü temsilcileri tarafından, Dahilde İşleme Rejimi, ihracata yönelik devlet destekleri ve uygulamaları; İthalat Genel Müdürlüğü  temsilcileri tarafından, ithalatta uygulanan ticaret politikası savunma araçları, ilave gümrük vergileri ile telafi edici vergi uygulamaları; TUYS Genel Müdürlüğü temsilcileri tarafından, firmaların bulunduğu iller bazında “Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar" kapsamında uygulanan destekler; SBYYH Genel Müdürlüğü temsilcileri tarafından serbest bölgeler, yurt dışı müteahhitlik ve müşavirlik faaliyetleri, çeşitli hizmet sektörlerine yönelik uygulamalar; ÜGD Genel Müdürlüğü temsilcileri tarafından, Ekonomi Bakanlığı tarafından yürütülen ürün güvenliği uygulamaları ile genel olarak ürün belgelendirmeleri, teknik engeller ve bazı tarım ürünleri ihracatında ticari kalite denetimleri hakkında ziyaret edilen firmaların temsilcilerine bilgi verilecek.

     Ekonomi Bakanlığı tarafından UİB ev sahipliğinde düzenlenecek olan ziyaretlerin ihracatçı firmalar açısından büyük önem arz ettiğini dile getiren UİB Koordinatör Başkanı Orhan Sabuncu, “Ekonomi Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen uygulama kapsamında 14-15 Eylül tarihlerinde uzmanlarımız; Bursa, Eskişehir, Bilecik, Balıkesir ve Bandırma illerinde 180 firmayı ziyaret ederek, uygulanmakta olan destek araçlarına ve teşvik uygulamalarının yanı sıra son zamanlarda uygulamaya yeni konulan değişikliklerle ilgili bilgiler verecekler. Bakanlığımızın çok ciddi teşvik ve destekleri var. Bu destekler, firmalarımızın sürdürülebilir başarısı için oldukça önemli. Firmalarımızın her anlamda fayda sağlayacağına inandığımız ziyaret programından dolayı başta Sayın Bakanımız Nihat Zeybekçi’ye ihracatçı firmalarımız adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 


+ Benzer Haberler
» Sandığa gel, oyuna sahip çık!
» 2018’in en iyi şirketleri açıklandı
» Alman dev Miele, n11.com’la iş birliği yaptı
» Zingat.com’dan 6 ayda 1 milyon TL Ar-Ge yatırımı
» Bayraklı’da internetten seminerler sürüyor
» Sosyal ağ kimlik avı saldırıları sahte Facebook siteleriyle düzenlendi
» Haberleşmede ‘mükerrer’ yatırıma son
» AB Genel Veri Koruma Yönetmeliği başlıyor
» ASELSAN Füze Atıcı Sistemi Ukrayna’da
» Delphi, taşınma iddialarına yorumsuz kaldı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 25.05.2018
  Ticaret 24.05.2018
  Ticaret 23.05.2018
  Ticaret 22.05.2018
  Ticaret 21.05.2018
  Ticaret 19.05.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni