• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

EGİAD’da rekor katılımlı ‘Genel Kurul’

12 Ocak 2019 Cumartesi 16:00
12
14
16
18

EGİAD’da rekor katılımlı ‘Genel Kurul’

   ► Ege Genç İş İnsanları Derneği Olağan Genel Kurulu 15. Dönem Yönetim Kurulu Başkanını seçmek için toplandı.

           SELDA AK / EZGİ ÜTKÜR     
     Ege Genç İş İnsanları Derneği’nin (EGİAD) Olağan Genel Kurulu  Swissotel Büyük Efes’de gerçekleştirildi. 380 aktif üyesi bulunan EGİAD’ın genel kuruluna iş dünyası temsilcileri de yoğun katılım gösterdi. CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter ve İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) Başkanı Huriye Serter’de Genel Kurul’da her iki adaya destek olmak için hazır bulundu. Divan Heyeti Başkanlığı’nı Bülent Şenocak, Başkan Vekilliğini Ahu Salgar, Katip üyelikleri Yonca Güngör, M.N. Okan Özaydın, Halit Çim yaptı. Derneğin 15. dönem yönetim, denetim, danışma kurulu ile haysiyet divanının seçileceği genel kurulda, tüzük değişikliğine de gidilerek Ege Genç İşadamları Derneği ismi, kadın erkek eşitliği ve cinsiyetsiz bir yaklaşımla Ege Genç İş İnsanları Derneği olarak değiştirildi.

“Tüm adaylara inancım tam”
     14. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter Genel Kurul’un ilk açılış konuşmasını gerçekleştirdi. 2016 – 2018 dönemine ilişkin ayrıntılı bir sunum gerçekleştiren İlter, 14. Yönetim döneminde 256 faaliyet gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Başkan İlter, EGİAD’ın Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu’nun 8.55’ten 9.21’e yükseltilerek derneğin kurumsallaşmasında önemli bir başarı yakalandığına dikkat çekti. Uluslararası ilişkiler düzeyinde 32 etkinlik gerçekleştirildiğini ifade eden EGİAD Başkanı İlter, yönetim dönemi boyunca ekonomi, yönetim ve iş dünyasına yönelik çok sayıda toplantı ile Endüstri 4.0 konusunda birçok farkındalık etkinliği gerçekleştirildiğini belirtti.

     Ege Bölgesi ve İzmir’in ilk akredite Melek Yatırım Ağı EGİAD Melekleri’nin 12 melek yatırımcı – girişimci buluşması ile 5 yatırım ve 550 girişim değerlemesinde bulunduğuna vurgu yaptı. Tarihi alan Kemeraltı’nda bulunan tarihi Portekiz Sinegogu’nun restore edilerek EGİAD Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi olarak hizmete açıldığını bildiren Projenin gerçekleşmesinde katkıda bulunan ve maddi manevi destekte bulunan kurum ve kişilere de teşekkür eden İlter şöyle devam etti:
     “Şunu unutmamak gerekir ki, bağımsız ve gönüllü bir iş dünyası örgütü olarak EGİAD sahip olduğu başarı ve repütasyonu, cemiyet hayatı veya sair aktiviteler ile değil, iş dünyasına yönelik konumlandırma, genç liderler yetiştirmeye odaklı yaptığı çalışmalar, bu bağlamda içerik geliştirme, iletişim kurma ve işbirlikleri oluşturma konusundaki başarısı ile elde etmiştir. İnsiyatif alan ve aday olan iki ekibin de EGİAD’ın temel değerleri ve konumlandırmasına uygun olarak çalışmalar yapmak üzere yola çıktığına ilişkin şüphemiz yoktur. Ayrıca EGİAD’ın her seçimli genel kurulu sonrasında olduğu gibi bugün yapacağımız genel kurul sonrasında da tüm adayların kenetlenerek çalışmalara birlikte devam edeceğine olan inancım tamdır.”

Aslan: “Şüphesiz EGİAD kazanacak”
     Genel Kurul, EGİAD Yönetimine Aday olan Mustafa Aslan ve Mahir Kaplan’ın konuşmasıyla sürdü. İlk konuşmayı yapan EGİAD 30 Takımının Başkan Adayı Mustafa Aslan, sonuç ne olursa olsun kazananın EGİAD olacağını vurgulayarak konuşmasına başladı. Projelerini aktaran Aslan şöyle konuştu:
     “EGİAD’ın yeni yönetimine adayım. EGİAD’da seçimler her zaman EGİAD’ın lehine sonuçlanır. Seçim var diye hiçbir zaman kimseye menfaat teklif etmeyiz. Her iki aday gruba da minnetlerimizi sunuyoruz. EGİAD’a katkı sağlayan siz değerli arkadaşlarımızı kim kenara koyabilir. Sizin şevkiniz EGİAD’ı geleceğe taşıyacaktır. 8 yıl önce üyesi olduğum derneğimizde her zaman aktif olarak çalıştım. Aldıkça verdiğim, verdikçe aldığım bir platform oldu. Gerçekten EGİAD için çalıştığında liyakat oluşuyor. EGİAD’ı yönetmenin liyakatı nasıl olur, siz bugün buna karar vereceksiniz. Derneğimizin önceliği önce üyelerimiz ve sonra bölgemizin karlılığıdır. EGİAD özünde liderler yetiştiren bir kurumdur. Topluma hizmet sorumluluğu ve liderler yetiştirmek önemli misyonlarındandır. EGİAD’ın gelişimi için oylarınızı ve teveccühünüzü bekliyoruz. Şüphesiz bugün EGİAD kazanacak.”

Kaplan: “EGİAD hepimizin, hepimiz EGİAD’ız”
     EGİAD 15 Takımının Başkan Adayı Mahir Kaplan ise yaptığı konuşmada,  EGİAD’ın gerçekleştirdiği projeler ve vizyonun herkesin gururu olduğunu belirtti. 7 makro projesini katılımcılara aktaran Kaplan şöyle konuştu:
     “Yola çıktığımız günden itibaren ‘EGİAD Hepimizin’ sloganı rehberimiz oldu. Birlikte üreteceğimiz projelerle lider olmaya, katma değer yaratmaya devam edeceğiz. Çalışma grupları ve komisyonlarla süregelen birçok projeyi devam ettireceğiz. Geliştireceğimiz lider projelerle iz bırakmak istiyoruz. Göreve geleceğimiz ilk günden itibaren EGİAD misyon ve vizyonuna bağlı kalacağımıza, EGİAD haklarını koruyacağımıza, başarı çıtamızı yükseltip üyelerimizin derdini dert edineceğimize, katma değerli projeler üreteceğimize, hayvan haklarını koruyacağımıza, kadın ve çocuk istismarına karşı duracağımıza, devletimizin ve milletimizin yanında olacağımıza söz veriyorum. Sonuç ne olursa olsun birlikte olmaya geldik. Kaybedenin olmadığı seçimde kazanan EGİAD olacak. EGİAD hepimizin, hepimiz EGİAD’ız.”

Mustafa Aslan liderliğindeki ‘Egiad 30’ projeleri

“EGİAD 30” çalışma grubuyla seçime katılan Mustafa Aslan’ın açıkladığı projeler ve yönetim kurulu listesi şöyle;

 1. EGİAD Meslek Lisesi - Meslek Yüksek Okulu ve Nitelikli Teknik Eleman Projesi,
 2. EGİAD Düşünce Klübü (Think Tank),
 3. EGİAD Akademi ve Dijital Dönüşüm,
 4. EGİAD Dış Ticaret Elçileri,
 5. Markalaşma,
 6. EGİAD Genç İş Ödülleri,
 7. Sektörel Dağılım ve Kümelenme,
 8. Kurumsal Hafıza, Kurumsal Sosyal Sorumluluk,
 9. EGİAD 4.0,
 10. EGİAD Sosyal Yaşamı Geliştirme Platformu,
 11. EGİAD Filarmoni Orkestrası.

     Asil Yönetim Kurulu, Mustafa Aslan, Anıl Yüksel, Elif Koç, Alp Avni Yelkenbiçer, Alper Koçak, Deniz Kuçükkurt, Feyzi Kaya, Mesut Özdamar, Muhlis Kaan Özhelvacı, Sezai Nüzhet Noyan, Yaşar Baran Kayhan.
     Yedek Yönetim Kurulu, Başak Çayır Canatan, Pınar Berberoğlu, Pınar Güngör Özinan, Cem Demirci, Emre Cemal Yılancıoğlu, Fatih Mehmet Sancak, Levent Kuşgöz, Özveri Yandaş Okay, Serhat Büyükhelvacıgil, Süleyman Tutum, Yücel Koç.

 

Mahir Kaplan liderliğindeki ‘EGİAD15’ projeleri

“EGİAD15” çalışma grubuyla seçime katılan Mahir Kaplan’ın açıkladığı projeler ve yönetim kurulu listesi şöyle:

 1. EGİAD Özel Mesleki ve Teknik Lisesi
 2. EGİAD 30. Yıl Gastronomi Akademisi
 3. EGİAD Ligi ve Spor Kulübü
 4. EGİAD 30. Yıl Arşivi ve Müzesi
 5. Üyeler destek için Uzman Masası
 6. Uluslararası Öğrenci Zirvesi
 7. Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Merkezi

     Asil Yönetim Kurulu; Mahir Kaplan, Tolga Şekercioğlu, Mutlu Can Günel, Z. Bilge Güre, Emre Tüjümet, Duygu Türkay, Ekin Pehlivanoğlu, Barış Kaşka, Mehmet Can Yavuz, Yücel Yücel, İsmail Ural Kurtkapan.
     Yedek Yönetim Kurulu; Ayşen Özkan, Ebru Salgar, Aslı Güven, Dila Öncel Şenol, Irmak Tan, Mustafa Güres, Çağrı Bulut, Mert Hacıraifoğlu, Arda Yılmaz, İlker Erdiliballı, Burak Ceylan.

 


+ Benzer Haberler
» Elektrikte kolay fatura’ya geçiliyor
» Başkan Soyer’den "Birlikte güçlüyüz" mesajı
» Jeotermalde dünyanın ilkleri Zorlu Enerji’den
» Ege’de 2.3 milyon dönüm arazi suyla buluştu
» İhracatçı dümeni karayoluna kırıyor!
» Türk Telekom Faaliyet Raporu’na LACP’den toplam 24 ödül
» İçecek sektöründe robot teknolojisi
» KOAH’ın kadınlarda görülme sıklığı artıyor
» SMD’nin 5. Olağan Genel Kurulu yapıldı
» Her 6 kişiden biri migren hastası


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 23.07.2019
  Ticaret 22.07.2019
  Ticaret 20.07.2019
  Ticaret 19.07.2019
  Ticaret 18.07.2019
  Ticaret 17.07.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni