• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Egeli akademisyenler İzmir’in esnaf temsilcileri ile buluştu

06 Temmuz 2018 Cuma 13:00
12
14
16
18

Egeli akademisyenler İzmir’in esnaf temsilcileri ile buluştu

           HABER MERKEZİ     
     Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın üniversiteyi iş dünyası, STK’lar ve toplumla buluşturmaya yönelik girişimleri sürüyor. İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu ile oda başkanlarını önce makamında konuk eden Rektör Budak, ardından da Egeli akademisyenlerle buluşturdu.
     Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, göreve geldiğinden bu yana üniversiteyi, iş dünyası, STK’lar ve toplumla buluşturmak için yoğun bir çaba harcıyor. Kentte faaliyet gösteren oda ve STK yöneticileri, iş dünyasından isimlerin yanı sıra yerel yöneticilerle bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Budak, Ege Üniversitesinin bilimsel birikimini ülke ve toplum yararına daha fazla sunabilmek için temaslarını sürdürüyor. Rektör Prof. Dr. Budak’ın son konuğu İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu ile oda başkanları oldu.

“Hiç birimizin bahanesi olmamalı, üretmeliyiz”
     Ege’nin ciddi bilgi birikimi ve dev akademik kadrosuyla önemli çalışmalara imza attığını hatırlatan Rektör Prof. Dr. Budak, “Gelişmiş ülkelerle rekabet edebilme gücümüzü arttırmak için tüm kuruluşların birlikte çalışması ve özellikle de katma değeri yüksek ürünler üretmesi gerekiyor. Göreve geldiğimden bu yana üniversiteyle toplum ve iş dünyası arasındaki duvarı yıkmaya çalıştım ve bunu başardığıma inanıyorum. Şimdi, iş birliklerini arttırmamız gerekiyor. Gerek kalifiye ara eleman, gerek teknolojik yenilikler hakkında bilgi, gerekse de bilimsel çalışmalar anlamında her alanda destek vermeye hazırız. Yaptığım görüşmelerde iş insanlarımız, oda başkanlarımız ve yerel yöneticilerimizden çok olumlu geri dönüşler aldım. Hep birlikte ülkemizi geleceğe taşıyacağımıza inanıyorum” diye konuştu.  

     Birlik üyelerinin günün yeniliklerine uyumunu sağlamak için bilimin rehberliğinde ortak projeler geliştirmek istediklerini kaydeden İESOB Başkanı Mutlu, “Günümüzde bilgiyi edinip kullanmak çok önemli. Üyelerimiz mesleklerinde yeni bilgileri kullanarak haksız rekabet karşısında ayakta durabilir, işini geliştirebilir, refah seviyesini arttırabilir. Çalışmalarımızda çağın gerektirdiği yeni meslek dalları ve ara eleman ihtiyaçlarına öncelik vereceğiz. Ege Üniversitesi ile işbirliklerimizi geliştirerek, mesleki alanda üniversitenin desteği ile üyelerimize günün teknolojisine uygun eğitimler vermeyi ve üyelerimizin geleceğini aydınlatmayı istiyoruz. Bu amaçla Ege Üniversitesinin değerli akademisyenleri ile üniversitenin eğitim verdiği alanlarda faaliyet gösteren 14 meslek odamızın başkanını buluşturduk” dedi.

Akademisyenlerle buluşma
     Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Budak, Başkan Mutlu ile oda başkanlarını Ege Meslek Yüksekokulunda akademisyenlerle bir araya getirdi. Geniş katılımlı toplantıda, hangi alanlarda iş birliği yapılabileceği, yeni sektörler ve geleceğin sektörleri üzerine bilgi alışverişinde bulunuldu. Ege Üniversitesi ile İESOB heyeti arasında, işbirliği ve proje ekiplerinin kurulması, uzaktan eğitim portalı ile eğitim ve sınavların işbirliği içinde yapılmasına yönelik protokol imzalandı.

 


+ Benzer Haberler
» İşsizlik oranı %12,3 seviyesinde gerçekleşti
» Dünya’nın çeliği Türkiye’de test ediliyor
» Perakende satış hacmi bir önceki yılın aynı ayına göre %9,2 azaldı
» E-ticaret sektörü 14 Şubat’ı sevdi
» HALK GYO’nun net kârı 395 milyon TL
» Dacia Duster’a yeni nesil benzinli motor
» İZTO’dan plastik sektörüne güzel haber
» “Kullanıcı değil, üretici ve yön verici olmalıyız”
» TEB: Eczacılar ilaç bulmakta zorlanıyor
» Meslek hizmet ödülü Prof Dr. Rasih Yılmaz’ın


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 16.02.2019
  Ticaret 15.02.2019
  Ticaret 14.02.2019
  Ticaret 13.02.2019
  Ticaret 12.02.2019
  Ticaret 11.02.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni