• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Ege ve Akdeniz’de konut sigortasına büyük ilgi

16 Kasım 2021 Salı 11:00
12
14
16
18

Ege ve Akdeniz’de konut sigortasına büyük ilgi


           HABER MERKEZİ      
     Küresel yaşamda pandeminin etkisi yerküre üzerindeki yerleşik hayatın demografik dağılımını da alt üst etti. Global salgının bireylerde yarattığı yaşam alışkanlığı değişti. Büyük şehirlerde yaşama motivasyonu rotasını, az nüfuslu ve dolayısıyla güvenli bölge olarak algılanan küçük şehirlere çevirdi. Türkiye’ye yurt dışı ve yurt içi göçlerin çoğalması ile Ege ve Akdeniz bölgesinde konut ve konut sigortası satışları, geçen yıllara oranla büyük artış gerçekleştirdi.

     Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, günlük hayatta birçok rutinin değişmesine sebep oldu. Uzun evde kalma süreleri, özellikle büyük şehirlerde apartman hayatı yaşayanlar için hem beden sağlığı hem de psikoloji açısından olumsuz etkilere sebep oldu. Şehir hayatından sıkılanlar, daha ferah ve izole olan küçük yerleşim yerlerine yerleşmeye başlarken, Ege ve Akdeniz sahillerine adeta tersine göç yaşanıyor.
     Özellikle Kuzey Avrupa ülkelerinden başlayan bu göç hareketi Ege ve Akdeniz bölgesindeki konut satışlarını artırırken, buna bağlı olarak ‘’Konut Sigortası’’ satışlarında da doğru orantılı bir şekilde artış olduğu gözlemleniyor.

     ÖzserNEO Kuşadası Şube Ekibinden Tülay Akgül, bölgedeki konut sigortası satışı artışı ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “Pandemi tüm dünyada insanların yaşam koşullarının değişmesine sebep oldu. Kalabalık şehirlerde çekilen sıkıntılar insanları daha ferah yaşam alanlarına yönlendirdi. İskandinav ülkeleri ağırlıklı olmak üzere birçok Avrupa ülkesinden gelen ve emeklilik hayatını bu bölgelerde geçirmek isteyen aileler, Ege ve Akdeniz kıyılarımızdan ev satın alıyor. Kültürel uyumluluğa bağlı olarak bölgemiz Kuşadası ve çevre beldeler yurt içi ve yurt dışı göçün gözdeleri arasında yer alıyor. Bu ilgi konut piyasasını canlandırırken konut sigortasına olan ilgiyi de arttırıyor.

     ÖzserNEO Sigorta Reasürans ve Brokerliği A.Ş. olarak bizler; müşterilerimize, ihtiyaçları olan her branşta, anlaşmalı olarak çalıştığımız 30 farklı sigorta şirketinden poliçe alternatifleri sunuyoruz.  Bu anlamda sunduğumuz konut sigortası poliçeleri; yangından hırsızlığa, selden su baskınına hatta depreme kadar birçok olumsuz duruma karşı evinizi güvence altına alır. Konut Sigortasının teminatları sigorta şirketlerine göre farklılık gösterse de tüm poliçelerde geçerli olan ana teminat ‘’yangındır’’. Bu teminat hiçbir sigorta şirketinde ya da poliçede farklılık göstermemektedir. Bunun dışında eklenebilecek diğer teminatlar hem sigortalının ihtiyaçlarına göre hem de sigorta şirketinin sunduğu kapsamlara göre değişiklik gösterebiliyor.

     Bu kişilerin ihtiyaçlarına yönelik teminatlar arasında; yangın, deprem, yanardağ patlaması, grev, lokavt, kargaşa, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler, terör, sel/su baskını, cam kırılması, dahili su, yer kayması, araç çarpması, fırtına, duman, kar ağırlığı, ferdi kaza, hırsızlık, yardım hizmetleri, dekorasyon, enflasyondan korunma, izolasyon eksikliği, yangın mali mesuliyet, hukuksal koruma, ikametgâh değişikliğine bağlı giderler, enkaz kaldırma masrafları, kira kaybı, yeni değer teminatı, elektrik hasarları ve hasara bağlı gıda bozulmaları, deniz taşıtlarının çarpması, ağaç devrilmesi, kazan/jeneratör/elektrik motoru, kazı sonucu yer kayması, ses ve görüntü cihazlarının kırılması, yakıt sızması, boru kırılması ve misafir eşyaları dahi bulunuyor.”


ÖzserNEO Hakkında
Kalite standartlarından ödün vermeyen, inovatif projelerle her zaman ‘’En İyi Hizmet’’ ilkesini benimseyen ÖzserNEO’nun temelleri 1981 yılında şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Necmi Üze tarafından atıldı. 1981’den 2007 yılına kadar Üzmez Sigorta adı ve tekli acentecilik modeli ile sektördeki faaliyetlerini sürdürdü. 2007 yılında sigortacılık alanında dağıtım kanallarının yapılanması ve pazarda yaşanan gelişmeler ışığında Türkiye’nin önemli sigorta şirketlerinden acentelikler alınarak Özser Grup Sigorta Aracılık Ltd. Şti. kuruldu. 2017 yılında ise sigorta ve reasürans brokerliği ruhsatı alınarak grup şirketlerine ÖzserNEO Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. eklendi.
2020 senesinde, Türkiye’deki ilk hibrit sigortacılık satış yapısına sahip ‘’online sigorta satış platformunu’’ hayata geçiren ÖzserNEO, sigortacılık sektörüne dijipol.com ile merhaba dedi. Aynı yıl insurtech alanında bir ilk olan Mega Code Yazılım A.Ş.’yi kurdu. Hemen ardından ise Tamoniki markasını Preminen Sigorta Brokerlik A.Ş.’den satın alarak bünyesine kattı.
ÖzserNEO, Türk sigortacılık sektörüne kazandırdığı tüm katma değer ve 2020 yılında ürettiği 700 binin üzerinde poliçe ile dağıtım kanalları arasında Türkiye’nin önde gelen şirketlerindendir. Ayrıca bireysel ve kurumsal müşterilerine ürettiği poliçeler dışında; piyasa tarafından talep edilen ancak henüz pazara girmemiş olan çeşitli sigorta ürünlerini de yurt dışında yaptığı anlaşmalar vesilesiyle Türk pazarına sunmaktadır. Bu anlamda ülkenin sigortacılık sektöründe ki lider broker ve reasürans şirketleri arasında yer almaktadır.


 


+ Benzer Haberler
» Şehitkamil Belediyesi bayrak ve şapka satın alacak
» ETİK, mesleki eğitim kurumlarıyla işbirliği yapacak
» İZSU’nun 3 milyar 800 milyon liralık 2022 bütçesi kabul edildi
» Rakamlar riskli seviyelerin devam ettiğini gösteriyor
» 3. çeyrekte %7,4 büyüdük
» Sanayici 5 başlıkta destek isteği
» Ham çelik üretimi ekimde %8 arttı
» İşçi konfederasyonlarından asgari ücrete ortak talep
» HSK, yeni ihtisas mahkemelerini belirledi
» Eczane ve ecza depolarında denetim sürüyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 01.12.2021
  Ticaret 30.11.2021
  Ticaret 29.11.2021
  Ticaret 27.11.2021
  Ticaret 26.11.2021
  Ticaret 25.11.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni