• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Ege Üniversitesi, Fatih Projesi’ne içerik üretecek

11 Mayıs 2017 Perşembe 18:00
12
14
16
18

Ege Üniversitesi, Fatih Projesi'ne içerik üretecek

           NURETTİN BAKİ     
     Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hatice Beril Dedeoğlu, Milli Eğitim Müdürlüğü ile Fatih Projesine dijital içerik sağlanması konusunda imzaladıkları protokolü önemsedikleri belirterek, öğretim üyeleri olarak kendilerinin bile dijital malzeme kullanımı konusunda yeterli olmadığını belirterek, " Bizler bunun acısını ve ızdırabını yaşamış durumdayız. İnşallah bu ortaklığın çok olumlu sonuçları olur" dedi.

     İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, Fatih projesi ile birlikte milli eğitim kalitesinin arttığına dikkat çekerek "Fatih Projesi'nin desteklenmesi ve öğrencilerin daha iyi anlayabileceği, onların seviyelerine uygun içerik üretmek bizim için önemli. Teknolojiyi çocukların önüne koyduktan sonra içinin doldurulması konusunda 81 ilde en iyisi İzmir" ifadelerini kullandı.  

     Ege Üniversitesi Rektörlüğü ile İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı. Protokol, Fatih Projesi (Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi) kapsamında Eğitim Bilişim Ağı (EBA) projesi için etkileşimli tahtalar ve mobil cihazlarda kullanılmak üzere dijital eğitim içeriğinin üretilmesini kapsıyor. Protokol imza törenine Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hatice Beril Dedeoğlu, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ve Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hülya Yılmaz katıldı.

     Çalışmalar Ege Üniversitesi (EÜ) Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitim Bölümü ile İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri Hizmet Bölümü koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek.
     2018 Haziran ayına kadar devam edecek olan projede e-içerik üretimine EÜ Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitim Bölümü Öğrencileri, "Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi" kapsamında destek verecek.

     "Ortaklığın olumlun sonuçları olur"
     İmza töreninde konuşan EÜ Rektörü Prof. Dr. Hatice Beril Dedeoğlu, bu protokolü önemsedikleri belirterek, "Bizler öğretim üyeleri bu dijital malzemelerin yerleştirildiği mekanlarda ders vermeye çalışıyoruz. Bizler bile onların hakkını verecek bilgi ve donanıma sahip değiliz. Bunun yaşama geçmesi hıza kavuşması genç nesillerin bunları çok daha verimli kullanmasına bağlı. Bizler bunun acısını ve ızdırabını yaşamış durumdayız. İnşallah bu ortaklığın çok olumlu sonuçları olur" dedi.

     "81 il içinde en iyisi İzmir"
     İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, İzmir'de 50 bine yakın çalışanla 1 milyon öğrenciye hizmet verdiklerini belirterek, "Fatih projesi ile birlikte milli eğitim politikasında düzelirken kalite çıtası da yükseldi. EBA'nın içerik üretmesi, Fatih Projesi'nin desteklenmesi ve öğrencilerin daha iyi anlayabileceği, onların seviyelerine uygun içerik üretmek bizim için önemli. Teknolojiyi çocukların önüne koyduktan sonra içinin doldurulması konusunda 81 ilde en iyisi İzmir.

     İmzalanan protokol ile birlikte Ege Üniversitesi'nde okuyan öğrencilerin de bu projeler içinde olmaları ve proje için içerik üretip, geliştirmeleri bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Eğitimde e-kitap uygulamasına geçmek üzereyiz. Bu nedenle içerik oluşturmak çok önemli. Öte yandan eğitim bilimlerinde okuyan öğretmen adayları da, daha üniversite çağında hem teorik hem de pratik olarak işini öğrenmiş olacak" dedi.

     "Üretilen içerikler EBA'da yayınlanacak"
     Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hülya Yılmaz, Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin 20 yıllık genç bir fakülte olduğunu belirterek, "Proje kapsamında dinamik kadromuzla içerik üreteceğiz. Bilgisayar öğretmenliğinde okuyan öğrencilerimiz geliştirdiği materyali EBA'ya teslim edecek. Üzerinde çalışılacak konular ihtiyaç çerçevesinde belirlenecek. Öğretim üyeleri ihtiyacı belirleyecek ve öğrenciler uygulama yapacak. Uygun içerikler onaylanınca EBA sayfasında bütün içerikler öğretmenleri kullanımına açılacak" diye konuştu.

 


+ Benzer Haberler
» AGROEXPO 500 milyon dolar hedefliyor
» Sivil toplum kuruluşlarından Afrin’e tam destek
» Türkiye 68 ülkeye organik ürün ihraç etti
» Gazeteci Yazar Barış Kudar’ı kaybettik
» Borsa rekor kırdı
» “Modacılara yer verilmesi büyük olanak”
» ‘Gelinlik Fuarı’ dünyada bir numara olmaya aday
» TEB, Fintech Future Four 2018 ile yeni iş ortağını arıyor
» Folkart Academy’de kayıtlar başladı
» Bakan Tüfenkci: Asla izin vermeyeceğiz


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 24.01.2018
  Ticaret 23.01.2018
  Ticaret 22.01.2018
  Ticaret 20.01.2018
  Ticaret 19.01.2018
  Ticaret 18.01.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni