• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

EBSO’ya Ayyıldız’dan tebrik ziyareti

08 Ocak 2019 Salı 15:00
12
14
16
18

EBSO’ya Ayyıldız’dan tebrik ziyareti

   ► İzmir Valisi Erol Ayyıldız, CACCI tarafından ‘En iyi Oda’ seçilen EBSO’yu ziyaret etti.

           DUYGU GÖKSU     
     Asya-Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu (CACCI) tarafından ‘En iyi Oda’ seçilen Ege Bölgesi Sanayi Odası’nı (EBSO) İzmir Valisi Erol Ayyıldız ziyaret etti.

     Vali Ayyıldız, 28 ülkenin oluşturduğu CACCI tarafından, 23-24 Kasım 2018 tarihlerinde ‘En iyi Oda’ seçilen ve Türkiye’den bu ödülü alan ilk oda EBSO’da yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar’ı ziyaret etti. Ayyıldız, “Hem bizim hem Türkiye’nin göğsünü kabartıyorsunuz. Türk ve yabancı rakiplerinizi geride bırakarak Asya Pasifik’in en iyi odası unvanını kazandınız. İzmirliler ve şahsım adına sizi tebrik ediyorum” diye konuştu. Ekonomik ve sosyal bakımdan gelişme ile kalkınmanın özverili bir çalışmayı gerektirdiğini ifade eden Ayyıldız, “Bu ödül dayanışma ve birliktelikle nelerin elde edileceğinin bir göstergesidir. Dünya çapında sayılabilecek bir ödüle layık görüldünüz. Bu sadece çalışmanın ürünüdür” dedi.

     EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, oda olarak yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgiler verdi. 2020 yılında bu ödül için müracaatta bulunacaklarını belirtti. Yorgancılar, “Hedefimiz Avrupa kalite ödülünü almak. 2020 Eylül ayında oylaması yapıldıktan sonra sonuç açıklanacak. Bütçesiyle, yaptığı projelerle sosyal sorumluluk anlayışıyla başarıyı elde eden bir oda konumuna geldik. Avrupa Birliği ile yaptığımız projeler var. Evlerinde oturan evlatlarımız pastacılık kursunu bitirerek iş sahibi oldular. Hayatımda yüzlerce pasta yedim ama onların yaptıklarının tadını unutamıyorum. Bir insanın en faydalısı başkalarına faydalı olandır. O insanlar iş sahibiyse ne mutlu bize. Türkiye’deki tüm borsa ve odalara örnek olmayı istiyoruz” ifadelerini kullandı.

CACCI
     CACCI, Asya-Pasifik bölgesinde ekonomik büyümenin sağlanması amacıyla 1966 yılında Tayvan’da kuruldu. TOBB’un 2009’da üye olduğu konfederasyonun başkan yardımcılığını, 2014’ten beri Hisarcıklıoğlu yürütüyor. Asya-Pasifik bölgesinin en büyük iş dünyası örgütü olan CACCI, 28 ülkeden yaklaşık 3 milyon şirketi temsil ediyor. Ulusal ticaret ve sanayi odaları ile ticaret dernekleri ve firmalardan oluşan CACCI, ticareti, yatırımları ve iş dünyasının bölgedeki rolünü arttırarak, bölgesel ekonomik büyümeyi sağlamak amacıyla faaliyet gösteriyor.
     Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Asya-Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu (CACCI) işbirliğinde; ‘Asya: Genişleyen Sınırlar’ temasıyla, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımlarıyla 32. CACCI Konferansı Çırağan Sarayı’nda düzenlendi. 3 milyarın üzerindeki tüketicisiyle, dünya nüfusunun yüzde 40’ını, küresel ticaret hacminin yüzde 30’unu ve dünya ekonomik büyüklüğünün yüzde 23’ünü kapsayan, küresel üretim ve ticaret açısından yeni bir ağırlık merkezi haline gelen dünya Asya-Pasifik Bölgesi’nin parladığı bir ortamda, 28 ülkenin üye olduğu, 3 milyonun üzerinde şirketin temsil edildiği CACCI’nin 2004 yılından bu yana düzenlediği Yerel Oda Ödülleri’nde, Türkiye’nin büyük illerinden başvuran diğer Odalar ve yabancı rakipleri arasından sıyrılarak Rusya ve İran Odaları ile Büyük Oda kategorisinde finale kalan EBSO, Asya Pasifik ülke temsilcilerinden oluşan jüri üyelerinin titiz değerlendirmelerinin ardından  En iyi Oda seçildi ve Türkiye’den bu ödülü alan ilk oda oldu.

 


+ Benzer Haberler
» Bıtdefender Türkiye, güvenlik pazarındaki payını artırdı
» Küresel perakende sektörü 30 trilyon dolar sınırına dayandı
» İsteyen herkes kişisel verilerini sildirebilir
» “İklim değişikliğinde son 10 yıllık kritik dönemeçteyiz”
» “Destek Çek” ile Çeklerin Karşılığı Türkiye Finans’ta
» Philips TV, 2020’nin ilk çeyreğinde 5 yeni televizyon tanıtacağını açıkladı
» Savunma sanayi sektöre ivme kazandırıyor
» Bahçıvan: “Nitelikli ve sürdürülebilir büyüme için yüksek teknoloji kaçınılmaz”
» Jeoloji mühendislerinden çağrı: Fay hattında güçlendirmeyin, dönüştürün
» “İzmir turizminde yurtiçi pazar payı düştü”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 23.01.2020
  Ticaret 22.01.2020
  Ticaret 21.01.2020
  Ticaret 20.01.2020
  Ticaret 18.01.2020
  Ticaret 17.01.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni