• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

DYO, yalıtım ürünleriyle ‘enerji tasarrufuna’ destek oluyor

11 Ocak 2019 Cuma 15:00
12
14
16
18

DYO, yalıtım ürünleriyle ‘enerji tasarrufuna’ destek oluyor

           HABER MERKEZİ     
     Enerji Tasarrufu Haftası ile sınırlı enerji kaynaklarının doğru kullanımı yeniden gündeme gelirken, DYO, yalıtım alanındaki ürünleriyle Türkiye’nin enerjisine sahip çıkıyor. DYO, Klimatherm ve yalıtımda 4.0’ı başlattığı DYOTHERM markası ile binalarda yüzde 50’ye varan enerji tasarrufu sağlıyor.
     Türkiye enerjide dışa bağımlılığını azaltmak hedefiyle yerli kaynaklara yönelirken, tasarrufun önemi de giderek artıyor. Yapılan araştırmalar binalarda en yüksek enerji kaybının duvarlarda gerçekleştiğini gösteriyor. Isı kayıplarının önlenmesi ve ideal ısının binalarda daha uzun süre muhafaza edilebilmesi için duvarlarda ısı yalıtımı gerekiyor.
     Boya sektörünün öncü şirketi DYO da, 07-13 Ocak tarihleri arasında kutlanan Enerji Tasarrufu Haftası nedeniyle binalarda en büyük tasarruf kaynağı olan “yalıtım”a dikkat çekiyor. Isıtma, soğutma, aydınlatma gereksinimleri binaların enerji tüketimlerinde büyük rol oynarken doğru yalıtım ile enerji giderlerini yüzde 50’ye varan oranda düşürmek mümkün. Hem aile hem de ülke ekonomisine destek olan yalıtımda en önemli adım; doğru ürünü, doğru şekilde uygulama.

Klimatherm ile yüzde 50’ye varan enerji tasarrufu
     Isı yalıtımında öncü markalardan DYO Klimatherm, binalarda yüzde 50’ye varan enerji tasarrufu sağlarken kışın doğalgaz, yazın da elektrik faturasını düşürerek 3-6 yıl arasında maliyetini çıkartmaktadır. Aile bütçesine destek olarak, yalıtım eksikliğinden kaynaklanan yoğuşma sorununu çözüp, bakteri, küf oluşumu gibi problemlerin önüne geçen DYO Klimatherm, birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Kamu ve özel binalar başta olmak üzere birçok yapıda yaygın bir şekilde kullanılan Klimatherm ürünlerinin yıllık kullanım miktarı 3 milyon m2’yi aşmış durumda.

DYOTHERM ile yalıtımda 4.0 Devrimi
     DYO’nun yalıtım alanındaki son markası ise 2017 yılında lansmanını yaptığı ve Türkiye’de yalıtımda 4.0 devrimini başlatan DYOTHERM. Hibrit teknolojiyle üretilen DYOTHERM ISOLTECO 110 Isı Yalıtım Ürünü; uygulandığı cephede termal köprüleri yok ederken, sahip olduğu yüksek su buharı geçirgenliği özelliğiyle, binanın nefes almasını sağlayarak,  ısı yalıtımında güvenle kullanılıyor. Uygulandığı cephelerde darbelere karşı dayanımı, yangın direnci ve çevreye duyarlı yapısı ile yaşam alanlarında 360 derece koruma sağlayan DYOTHERM ISOLTECO 110, konutların ısıtma-soğutma maliyetini de yaklaşık 10 kat azaltıyor. Sektörde büyük ses getiren ISOLTECO 110, başta büyük şehirler olmak üzere birçok kentsel dönüşüm projesinde uygulanıyor. Özellikle yanmazlık sınıfında A kategorisinde olması ve dübelsiz bir sistem olarak kullanılmasının da etkisiyle her geçen gün daha çok talep görüyor.

Kullanıcılara çok yönlü destek
     Yalıtımda ileri teknoloji ürünler sunan DYO Boya, bu sırada kullanıcılara da çok yönlü destek veriyor. Yalıtım ürünün kullanılacağı cephenin analizi keşif uzmanları tarafından detaylı olarak yapılırken, bölgesel olarak mevsim şartları, bina yüzeyleri, bina yükseklikleri gibi birçok etkenin de yer aldığı teknik bir raporla birlikte teklif oluşturuluyor.
     Tamamen ücretsiz olarak yapılan bu keşiflerin ardından talep olması halinde de DYO’nun uzmanları tarafından son tüketiciye sözlü sunum yapılıyor.  Yanlış uygulama yapıldığı taktirde ısı kaybı ve yüksek maliyet gibi sonuçlar ortaya çıkabileceği için son tüketiciye her türlü platformda bilgi akışı sağlanmaya çalışılıyor.

 


+ Benzer Haberler
» Elektrikte kolay fatura’ya geçiliyor
» Başkan Soyer’den "Birlikte güçlüyüz" mesajı
» Jeotermalde dünyanın ilkleri Zorlu Enerji’den
» Ege’de 2.3 milyon dönüm arazi suyla buluştu
» İhracatçı dümeni karayoluna kırıyor!
» Türk Telekom Faaliyet Raporu’na LACP’den toplam 24 ödül
» İçecek sektöründe robot teknolojisi
» KOAH’ın kadınlarda görülme sıklığı artıyor
» SMD’nin 5. Olağan Genel Kurulu yapıldı
» Her 6 kişiden biri migren hastası


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 23.07.2019
  Ticaret 22.07.2019
  Ticaret 20.07.2019
  Ticaret 19.07.2019
  Ticaret 18.07.2019
  Ticaret 17.07.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni