• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“Düğünler bayram olsun”

01 Haziran 2020 Pazartesi 12:00
12
14
16
18

   ► Haziran’dan itibaren lokantaların ve kafelerin açılmasıyla Kemeraltı Çarşısı’nda tekrar hareketliliğin başlayacağını söyleyen Kemeraltı Esnafı Derneği Başkanı Semih Girgin, ”Düğün organizasyonlarının başlamasıyla beklenen talep canlanacaktır” diye konuştu.

     Kemeraltı Esnafı Derneği Başkanı Semih Girgin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdo-ğan’ın geçtiğimiz günlerde normalleşme yolunda özellikle işletmelere dair alınan yeni kararlara ilişkin değerlendirmede bulundu. Girgin, 1 Haziran’dan itibaren lokantaların ve kafelerin açılmasının yanı sıra esnaf ve sanatkar olarak işletme sahibi 65 yaş üstü vatandaşların maske, mesafe, temizlik şartına uymaları şartıyla işlerinin başında olabile-cekleri kararının esnaf tarafından sevinçle karşılandığını ve Kemeraltı Çarşısı’ndaki ölü toprağını kaldıracağını söyledi.

“En büyük sorunumuz ulaşım”
     Kemeraltı Çarşısı’nda 11 Mayıs’tan önce hareketliliğin ufak ufak başladığını anlatan Girgin, “Esnaflar mecburen dükkanlarını açtılar yoksa ne yapacaklardı. Evde otur otur yapacak başka şeyleri yoktu. 11 Mayıs itibariyle alışveriş merkezlerinin açılıyor olması bizimde haklı olarak çarşıdaki dükkanlarımızı açmamızı gerektirdi. Bayram döneminde de beklediğimiz satışlar, hareketlilik olmadı.

     Aslında çarşıda bir kalabalık, hareketlilik gözüküyor fakat işlere yansıyan bir hareketlilik yok. Bu durum da çok normal. Şimdi 1 Haziran itibari ile kafelerin ve lokantaların açılmasıyla Kemeraltı Çarşısı’nda hareketlili-ğin artacağını düşünüyorum.  Şu an en büyük sorunumuz ulaşım sorunu. Ulaşım siste-minin de normal saatlerine dönmesiyle bekleyen talebin canlanacağını umut ediyorum. Çünkü çok uzak yerlerden gelen insanlar ulaşım vasıtalarının az olması ve belirli saat-lerde olması nedeniyle gelemiyorlar” diye konuştu.

“Kemeraltı’nda yeni bir bayrama vesile olacak”
     Düğün sezonlarının başlamasıyla ilgili tarihin belirlenmesini birçok esnafın beklediğini anlatan Semih Girgin, “Haziran’da da düğün sezonunun açılmasıyla birbirine bağlı ola-cak olan iş kollarındaki ticaret Kemeraltı’nda yeni bir bayrama vesile olacaktır. Düğün yapmayı bekleyen birçok çift var. Herkes bekliyor. Çarşıdaki gelinlik satan esnaflarla konuşuyorum. Onlar da bana düğün salonlarında sabah akşam düğün yapılacak şekilde düğün yapılacağını söyledi. Çünkü bu durumda birçok düğün üst üste geldi, talep de oldukça fazla. Dolayısıyla düğün organizasyonlarına bağlı birçok iş kolunda iyi bir iş hacmi bekliyoruz.

     Düğün tarihleri belirlenmiş olsa insanlar şimdiden hızlı bir şekilde ihtiyaçlarını görmek için çarşıya gelirdi esnaf için iyi olurdu. Belki bu şekilde üst üste gelecek ama iş olsun da önemli olan o. Bu şekilde gelinlik, şeker çikolata, davetiye, kına malzemeleri, kuyumcu, abiye  gibi birçok sektör hareketlenecek. Bayramlar bayramımız olmadı ama düğünler bayram olsun” ifadelerini kullandı.


+ Benzer Haberler
» Patates ihracatı ilk dört ayda yüzde 236 arttı
» Türkiye GDO’suz pamuk üreten üç ülkeden biri
» Sanayiciler muz üretimi ve ihracatına yönelecek
» “2020’de buğday üretimi 20,5 milyon ton öngörülüyor”
» “Devlet alım yaparsa fıstıkçılar tüccara teslim olmaz”
» “Turizmciler ileriye yönelik tahmin yapamıyor”
» Pandemi döneminde kuru fasulyede ani yükseliş
» Türkiye’de ayçiçeği üretimi 4 yılda yüzde 39 arttı
» 2020’de mercimek ithalatı arttı
» Yılın ilk 4 ayında mısır ithalatı arttı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 03.07.2020
  Ticaret 02.07.2020
  Ticaret 01.07.2020
  Ticaret 30.06.2020
  Ticaret 29.06.2020
  Ticaret 27.06.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni