• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

DragonFly 2020 Pro 3D yazıcı GITEX’de büyük ilgi gördü

10 Kasım 2018 Cumartesi 09:00
12
14
16
18

DragonFly 2020 Pro 3D yazıcı GITEX’de büyük ilgi gördü

           HABAR MERKEZİ     
     Elektronik tasarım ve üretim otomasyonu alanının lider firması CDT Bilgi Teknolojileri; Türkiye, Ortadoğu ve Orta Asya pazarı temsilciliğini üstlendiği, elektronik sektöründe dünyanın önde gelen üç boyutlu yazıcı üreticilerinden Nano Dimension (NASDAQ, TASE: NNDM) tarafından üretilen, katmanlı üretim yoluyla elektronik ürünler geliştirebilmenin yolunu açan DragonFly 2020 Pro 3D yazıcıyı Dubai’de düzenlenen GITEX Fuarı katılımcılarına tanıttı.

     Haftaları bulan prototip üretim sürecini saatlere indirerek tasarımın sonucunu kısa sürede görebilme imkanı sunan Dragonfly 2020 Pro 3D yazıcı, otomotivden sağlığa, havacılıktan telekomünikasyona, tüketici elektroniğinden savunma sanayiine pek çok sektörde elektronik ürünlerin tasarımda 2 boyutlu düşünceden 3 boyutlu düşünceye geçiş sağlıyor. Ortadoğu’daki yüksek teknoloji enstitüleri, yüksek öğretim kurumlarının yanı sıra elektronik sektörünün öncü kuruluşlarındaki Ar-Ge ve inovasyon merkezlerine ulaşarak sektörde fark yaratacak projelere imza atmayı hedefleyen CDT, DragonFly 2020 Pro 3D yazıcının prototip üretiminde sağladığı faydaları GITEX 2018’e katılan sektör profesyonelleri ile paylaştı.

     Tüm dünyada birçok inovasyon ödülüne değer görülen DragonFly 2020 Pro 3D yazıcının elektronik bileşen tasarım, prototip yaratma ve üretme sırasında karşılaşılan zorlukların aşılmasında anahtar çözüm olduğunu belirten CDT Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Alpay Göğüş, müşterilerinin tüm ürün geliştirme döngülerini kontrol edebilme, verimliliklerini arttırma ve piyasaya giriş sürelerini hızlandırma olanağı sunacakları için mutlu olduklarını belirtti ve GITEX 2018’de yer alma amaçlarıyla ilgili şunları söyledi:
     “GITEX 2018 Teknoloji Haftası’na katılarak zengin ürün ve hizmet portföyünü Ortadoğu’nun sektöründe öncü şirketlerine tanıtmayı, mevcut müşteri ve iş ortağı ağını genişletmeyi hedefledik ve GITEX bize, elektronik üretim teknolojilerinde çağ açan DragonFly Pro 2020 Pro 3D yazıcısını da bölgenin inovasyon odaklı kurumlarıyla buluşturma fırsatı sağladı.”

     CDT Bilgi Teknolojileri İş Geliştirme Yöneticisi İbrahim Göğüş ise DragonFly 2020 Pro 3D yazıcının elektronik tasarım otomasyonu alanında yaşatacağı çok katmanlı üretim yaklaşımlarını şöyle anlattı:
     “Hayatımızda yer alan tüm elektronik cihazların tasarımı içlerindeki baskı devre kartların düz olması zorunluluğundan dolayı belirli kalıplara hapsolmuş idi. DragonFly 2020 Pro 3D yazıcının sunduğu her şekilde PCB üretebilme imkânıyla bu kalıplar kırılabilecek ve görmeye alıştığımız tasarımların dışına çıkılabilecek. Tasarım sürecine sunduğu sınırsız hayal gücü imkânının yanı sıra PCB prototipinin üretilip kontrollerinin yapılması ve bir hata varsa giderilip yeniden üretilmesi aşamalarının saatler bazına indirilmesi de üretim sürecini hızlandırıyor ve maliyetleri düşürüyor.

     3D yazıcı kullanımı (katmanlı üretim teknolojisi) mekanik uygulamalarda artık olgunlaştı, seri üretim ve son tüketici ürünlerinin kişiselleştirilmesi için kullanılabilir hale geldi. Elektronikte ise kullanılacak malzemelerin ileri teknoloji ihtiyacı nedeniyle bu gelişim yaşanamamıştı. Nano Dimension bu alandaki açığı kapatarak önemli bir gelişme yaşanmasının öncüsü oldu.”
     İbrahim Göğüş, karmaşık geometrilerde tasarımlar hazırlayabilme ve deneme yapabilme özgürlüğü, farklı şekil, boyut ve esneklikte ihtiyaca göre üretim yapabilme, pazara daha hızlı ürün sunabilme gibi katma değer sağlayan DragonFly 2020 Pro 3D yazıcıyı GITEX 2018’de tanıtmaktan duydukları memnuniyeti de sözlerine ekledi.

CDT Bilgi Teknolojileri Hakkında:
     Türkiye, Ortadoğu ve Orta Asya da elektronik tasarım ve üretim otomasyonu konusunda bölgenin toplam çözüm sunabilen en tecrübeli ekibi olan CDT Bilgi Teknolojileri özellikle elektronik, telekomünikasyon, savunma, otomotiv, uzay/uçak ve üretim sektörlerine hizmet veriyor. CDT’nin hizmet verdiği sektörlerde Aselsan, TAI, FNSS, Arçelik, SDT, Vestel, Hexagon, Temsa gibi 60’ın üzerinde önemli müşterisi bulunuyor. Müşterilerinin Endüstri 4.0 hedeflerine ulaşmasında kullanabilecekleri teknolojik altyapının temel yapı taşlarını sunmayı hedefleyen CDT’nin ürün yelpazesinde PCB (baskılı devre kartı), FPGA/ASIC (entegre devre), kablolama tasarım, simülasyon ve test yazılımlarının yanı sıra PCB üretim süreçlerinin izlenmesi, analizi ve yönetimine yönelik çözümler ve katmanlı üretim teknolojisi ile elektronik sektründe yeni bir çağ açan Dragonfly Pro 2020 3D yazıcısı da yer alıyor.  Teknolojik ürünleri, yerel uzmanlıkla birleştirerek müşterilerine sunan CDT; Siemens Mentor, XJTAG, Nano Dimension, DFR Solutions, Leading Edge, Downstream Technologies, Eltek ve Verisense gibi küresel teknoji liderleri ile işbirliği yapmakta; sunduğu çözümler için danışmanlık, eğitim ve teknik destek hizmetleri veriyor.

 


+ Benzer Haberler
» Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası için geri sayım başladı
» En güzel İzmir fotoğrafları ödüllendirilecek
» Rektör Budak dereceye girenlerin kayıtlarını yaptı
» Çeşme’de ortalama yazlık fiyatı 1.081.485 TL, geri dönüş süresi 37 yıl
» İnternetteki korku siber zorbalık
» Serter’den cesur avukatlara yürekten destek
» İşitme engellilerin ‘engelsiz’ meleği
» Palandöken, “Turizm sadece deniz ve güneşten ibaret değil”
» Skysens’ten ABD’ye modül ihracatı
» Türkiye Finans’tan ihracat destek finansmanı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 19.08.2019
  Ticaret 17.08.2019
  Ticaret 16.08.2019
  Ticaret 15.08.2019
  Ticaret 10.08.2019
  Ticaret 09.08.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni