• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Dosso Dossi, salgın sürecinde bir ilke daha imza attı

24 Temmuz 2020 Cuma 11:00
12
14
16
18

Dosso Dossi, salgın sürecinde bir ilke daha imza attı

   ► Dosso Dossi Türkiye’nin en büyük online moda fuarında 250 markanın 150 bin parçalık koleksiyonunu tüm dünyadan alıcılarla buluşturdu

           HABER MERKEZİ     
     Türkiye’nin en büyük online moda fuarına ilk günden itibaren dünyanın dört bir yanından büyük ilgi olduğunu bildiren Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, “Fuarı ziyaret eden alıcılar, eş zamanlı olarak sipariş de yazdırabiliyorlar. Aynı hızla gidersek 30 Temmuz’a kadar devam edecek online fuarımızda 15 milyon dolarlık sipariş alacağımızı öngörüyorum” dedi.

     İş ve tatili birleştiren özgün modeliyle tüm dünyada adından söz ettiren ve yıllardır Türkiye’nin en önemli moda organizasyonlarını gerçekleştiren Dosso Dossi, salgın sürecinde bir ilke daha imza attı. Dosso Dossi, Türkiye’nin en büyük online toptan moda fuarında kadın, erkek, çocuk ve ayakkabı kategorilerinde 250 firmanın 150 bin parçalık koleksiyonunu dünyanın dört bir yanındaki alıcılar için görücüye çıkardı.

     Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, dünyayı etkisi altına salgın nedeniyle küresel ticarette oyun planlarının değiştiğini, ticaretin ‘yeni normale’ göre kurgulandığının altını çizdi. Türk Moda Endüstrisi’nde birçok ilke imza atan Dosso Dossi’nin de organizasyonlarını bu yeni normale göre kurguladığını anlatan Eraslan, şöyle devam etti:

SALGIN DÖNEMİNDE TOPTAN E-İHRACATIMIZI YÜZDE 70 ARTTIRDIK
     “Dosso Dossi olarak 15 yıldır Türkiye’nin en büyük moda organizasyonlarını gerçekleştiriyoruz. Onlarca firmamızın koleksiyonlarını başta Rusya olmak üzere bölge ülkelerinden gelen binlerce alıcı ile buluşturuyoruz. Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın sürecinde de elimiz kolumuz bağlı oturmadık. Yurt dışındaki iş ortaklarımızın büyük bölümünün mağazaları kapalı olmasına rağmen biz firmalarımızın çarkları döndürmesi, insanlarımızın işlerini kaybetmemesi için online kanallarımızdan toptan ticarete devam ettik.

     Toptan hazır giyim e-ihracatında Türkiye’nin bir numarası olan Dosso Dossi, salgın sürecinde bu alanda farkını ve liderliğini sürdürdü. Yurt dışında da mağazaların çoğu kapalı olduğu halde e-ihracatımızı yüzde 70 arttırdık. Dünya salgın sonrasında yeniden normalleşiyor, mağazalar açılmaya başladı. Ancak seyahat kısıtlamaları nedeniyle iş ortaklarımızla bir araya gelemiyoruz. Dosso Dossi olarak bu süreçte de farkımızı ortaya koyduk. Yıllardır omuz omuza verdiğimiz firmalarımızla Türkiye’nin en büyük online fuarı için kolları sıvadık.

     Kadın, erkek, çocuk ve ayakkabı kategorilerinde 250 firmamız, 150 bin parçalık koleksiyon hazırladı. Koleksiyonlarda yer alan ürünleri online fuarımızla tüm dünyadan alıcılar için görücüye çıkardık. Koleksiyonlarımızı en iyi şekilde sunabilmek için sisteme 750 bin görsel yükledik. Bir hafta sürecek Türkiye’nin en büyük online moda fuarına ilk günden itibaren dünyanın dört bir yanından büyük ilgi var. Fuarı sanal ortamda ziyaret eden alıcılar, eş zamanlı olarak sipariş de yazdırabiliyorlar. Yaklaşık 100 kişilik ekibimiz alıcılardan gelen siparişleri anlık olarak kaydediyor. Aynı hızla gidersek 30 Temmuz’a kadar devam edecek fuarda 15 milyon dolarlık sipariş alacağımızı öngörüyorum.”

ONLINE FUARIMIZLA LALELİ’YE DE RAHAT BİR NEFES ALDIRACAĞIZ
     Hikmet Eraslan, seyahat kısıtlamaları nedeniyle Türkiye’yi ziyaret eden turist sayısı yüzde 99 azaldığı için markaların yabancıya satış cirolarının neredeyse sıfırlandığını hatırlattı. Aynı nedenle Türk moda endüstrisinin dünyaya açılan kapılarından Laleli’de ticaretin durma noktasına geldiğinin altını çizen Eraslan, “Online fuarımızla Laleli’de de yeni bir dönemi başlatacağız. Fuarla bölgeye de rahat bir nefes aldıracağız” diye konuştu.


+ Benzer Haberler
» Kötüleşme devam ediyor
» Limondaki ihracat kısıtlaması kaldırıldı
» 7 aylık kimya ihracatı 10 milyar doları aştı
» Koronavirüs emlak tercihlerini değiştirdi
» Ticaret Heyetleri Kolombiya ve Meksika ile devam edecek
» Armatür sektöründen mesleki eğitime tam destek
» YAYBİR yayıncılık sektörünü uyardı; Rakamlar pozitif ama iyimser olamıyoruz
» VakıfBank’tan alışverişe QR kodlu dokunuş
» Akıllı sürüşün öncüsü Nissan ile %0 faizle heyecan yollarda
» Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, aktiflerini 22 milyar TL’ye yükseltti


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 08.08.2020
  Ticaret 07.08.2020
  Ticaret 06.08.2020
  Ticaret 05.08.2020
  Ticaret 04.08.2020
  Ticaret 30.07.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni