• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Dış cephelerde, “Isı yalıtımlı elektrik üreten cam” devri başlıyor

04 Eylül 2018 Salı 16:00
12
14
16
18

Dış cephelerde, “Isı yalıtımlı elektrik üreten cam” devri başlıyor

           HABER MERKEZİ     
     Türkiye’nin lider güneş paneli üreticisi CW Enerji, kendi AR-GE çalışmaları neticesinde yüzyılın “Isı Yalıtımlı Elektrik Üreten Cam” ını üretti. Farklı tasarımlar kullanılarak üretilen bu ürün özellikle bina dış cephelerinde izolasyon malzemesi olarak kullanılabiliyor.

     İnsanoğlunun varoluşundan bu yana yaşam döngüsünü sürdürebilmesi için en temel ihtiyaçlarından biri enerjidir. Enerji günümüzde tüketilebilir enerji kaynakları ve yenilenebilir enerji kaynaklarından yararlanılarak elde edilmektedir.  Tüketilebilir enerji kaynakları insan yaşam döngüsünün gün geçtikçe enerjiye olan ihtiyacının artmasına paralel olarak yetersiz kalmaya başlamıştır. Bu sebeple günümüzde yenilenebilir enerji kaynaklarının önemi daha çok artmaya başlamıştır.  Söz konusu kaynakların en önemlisi olan güneşin kullanımı için farklı metotlar olmakla birlikte, bu metotlarda en yaygını fotovoltaik güneş panelleridir.

     Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde fotovoltaik güneş paneli üreten CW Enerji, inovatif ürünlerine bir yenisini ekleyerek, yüzyılın Isı Yalıtımlı Elektrik Üreten Camı olarak tabir ettikleri yeni ürünleri ile güneş panelinden elektrik üretiminin yanı sıra güneş panellerinde görsellik unsurunu da ön plana çıkarmıştır. Firma, yüzyılın Isı Yalıtımlı Elektrik Üreten Camı olarak tabir ettikleri sistemle gelecek yüzyılın binalarının tasarlanabileceğini ve ürünün hem inşaat firmalarına hem de kullanıcılarına ısı yalıtımının yanı sıra güneşten elektrik üretimi gibi yan faydalar sağlayacağını belirtiyor.

     CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, hızla gelişen cephe üzeri güneş enerjisi pazarına yönelik inovatif ürün geliştirdiklerini söyledi. CW Enerji olarak, olmazsa olmazlarının Ar-Ge ve Ür-Ge olduğunun altını çizen Sarvan, “Şirketimizde 100’e yakın mühendis var. Ar-Ge ve Ür-Ge ekibimiz 20 kişi. Tamamen Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge birimimizde sektörümüze yönelik inovatif ürünler geliştiriyoruz. Şu anda Türkiye’de ilk olarak bizim mühendislerimiz tarafından geliştirilen, yüzyılın çift cepheli “Isı Yalıtımlı Elektrik Üreten Cam” ını ürettik.

     Tasarım, görsellik, kullanışlılık, dayanıklılık vb. tüm unsurlar göz önünde bulundurularak üretilen bu ürün güneş enerjisini her alanda değerlendirmek için üretildi. Güneşten elektrik üretimi sayesinde tasarruf yapmanızı sağlayan bu ürün aynı zamanda ses ve ısı yalıtımı da sağlıyor. Güneşin düştüğü her metrekareden elektrik üretebildiğimiz ve bu sistemin dış yüzeyinin devamlı güneş ile muhatap olması ile sisteme entegre ettiğimiz güneş hücreleri ile elektrik enerjinizi de güneşten karşılayabilmenizi mümkün hale getirdik. Ürün estetik yapısıyla da gelecek yüzyılın evlerine mimari enerji çözümleri sunuyor.” dedi.

 


+ Benzer Haberler
» Zehnder’den 20 milyon Euro yatırım
» Mutfak sektörünün ihracatı 8 ayda 3 milyar $’a ulaştı
» Köy-Koop: Çin ile işbirliğimizi arttıracağız
» Kuraklık sigortası ödemeleri başladı
» İZİKAD, Zorlu Grubu’ndan Murat Zeren’i ağırladı
» Y kuşağı için en önemli kriter “Doğallık”
» EÜ Karşıyaka Yerleşkesi sağlık hizmeti ve eğitim için gün sayıyor
» Köy Enstitüleri ruhu Karşıyaka’da yaşıyor
» 400 bin öğretmen atama beklerken açık 117 bin
» Anneler ‘hayal edilen eğitim’; babalar, ‘iş bulabilecekleri eğitim’ dedi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.09.2018
  Ticaret 19.09.2018
  Ticaret 18.09.2018
  Ticaret 17.09.2018
  Ticaret 15.09.2018
  Ticaret 14.09.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni