• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Dikili’de yatırımlar hız kesmiyor

06 Ağustos 2018 Pazartesi 10:00
12
14
16
18

Dikili’de yatırımlar hız kesmiyor

           HABER MERKEZİ     
     Çocukların kentsel yaşam alanlarındaki ihtiyaçlarını karşılamak ve daha iyi şartlarda yaşamalarına destek olmak amacıyla çok sayıda örnek projeyi hayata geçiren Dikili Belediyesi, geçtiğimiz Haziran ayında Dikili’den startını verdiği Çocuk Gündüz Bakım Evi Projesi’nin ikinci temel atma törenini Çandarlı’da gerçekleştirdi. Temel atma töreninde konuşan Başkan Tosun, “Cumhuriyetçi, Atatürkçü, laik ve aydınlık düşünen yeni nesillerin yetişmesine katkı sunan çalışmalarımız kesintisiz devam edecek” dedi.

     Çocuk Bilim Evi, FIFA Star 1 Belgeli Stat, Şafak Pavey Gençlik Merkezi gibi çok sayıda projesiyle çocukların ve gençlerin sosyal yaşama uyumlarını arttıran, spordan sanata birçok alanda onların yaşam becerilerini geliştiren  çalışmalara imza atan Dikili Belediyesi, Çocuk Gündüz Bakım Evi Projesi’ni de kararlılıkla sürdürüyor. Çalışan ya da çocuklarını kısa süreli bırakabileceği yeri olmayan aileleri düşünerek hazırlanan projenin Çandarlı etabının da tamamlanmasıyla Dikili ilçesi çocukların hem keşfederek öğrenebilecekleri hem de güvenle keyifli vakit geçirebilecekleri iki ayrı alternatif eğitici ve eğlendirici merkeze kavuşacak.

Geniş Katılımlı Tören
     Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun’un ev sahipliğinde gerçekleşen tören, Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Elibol, İBB Yerel Hizmetler Dikili Şube Müdürü Aslı Çam Kılık, Dikili Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Taner Şen, Dikili Belediyesi Destek Hizmetleri Müdür Vekili Mehmet Üste, CHP’li meclis üyesi Hakan Başaran, İYİ Parti’li meclis üyesi Hasan Aksoy, muhtarlar, site yöneticileri, vatandaşlar ve çocukların katılımıyla gerçekleşti. Çandarlı Mahallesi, Yaylayurt yolu üzeri 203 Sokak’ta tesis binası, yeşil alan, oyun alanı ve hobi bahçesi olmak üzere 700 metrekarelik alanda projelendirilen Gündüz Bakım Evi’nin temel atma butonlarına Başkan Tosun, protokol üyeleri ve kucağına aldığı Çandarlılı çocukla birlikte bastı.

“Ne Söz Verdiysek Yaptık ve Yapmaya Devam Ediyoruz”
     Dikili Belediyesi öz kaynakları ile temeli atılan tesislere ilişkin konuşan Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, Dikili ilçesini gözde turizm kenti olmasının yanında sanatta, kültürde ve eğitimde de ilklerin kenti yapmayı amaçladıklarını belirtti. Bu hedefleri doğrultusunda yeni belediye hizmet binası ile gençlik merkezini, çocuk bilim evini, kadın dayanışma merkezini hizmete açtıklarını, Park Bahçeler ve Temizlik İşleri müdürlüklerinin ünitelerinin modernizasyonunu sağladıklarını hatırlatan Başkan Tosun, “Göreve geldiğimiz günden bu yana hep eğitsel çalışmaların önünü açmak için projeler geliştirdik.

     Önce Dikili’de bugün de Çandarlı’da temellerini attığımız Çocuk Gündüz Bakım Evi ile de kent tarihinin yeni bir ilkini daha hayata geçiriyoruz. Her iki tesisimizin de hizmete başlamasıyla geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, güvenli ve keyifli ortamlarda eğlenerek eğitsel çalışmalara eşlik edecek. Şimdiden bu anlamlı yatırımın kentimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu vesileyle de kentimiz için çok önemli olan Kültür Merkezi’nin de temelinin kısa zamanda atılacağı müjdesini veriyorum. Biz ne söz verdiysek yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Dikili’de Cumhuriyetçi, Atatürkçü, laik ve aydınlık düşünen yeni nesillerin yetişmesine katkı sunan yatırımlarımız hız kesmeyecektir” dedi.

 


+ Benzer Haberler
» Perakende satış hacminde yüzde 3,4 azalma
» Turkcell Vakfı faaliyetlerine resmen başladı
» Folkart, ISO 45001 belgesi aldı
» “İzmir’de makine ihracatı hedefimiz 1 milyar dolar”
» Gökdelenler bölgesi enerjide S.O.S veriyor
» “Esnafın olmadığı ekonomik büyüme düşünülemez”
» Yerli kanser ilacı laboratuvar ortamında üretildi
» Medikal teknoloji sektörü 2017 toplam geliri 379 milyar dolar
» Pnömokonyoz olguları erken dönemde tespit edilecek
» Sigara ve alkol bunama riskini artırıyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 19.11.2018
  Ticaret 17.11.2018
  Ticaret 16.11.2018
  Ticaret 15.11.2018
  Ticaret 14.11.2018
  Ticaret 13.11.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni