• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Dijital oyunlara yapılan harcamalar yüzde 48 arttı

27 Ekim 2021 Çarşamba 18:00
12
14
16
18

Dijital oyunlara yapılan harcamalar
yüzde 48 arttı


           HABER MERKEZİ      
     Acer’ın ana destekçisi olduğu Digital Report Türkiye’nin dijital oyun alışkanlıkları dosyası, önemli bir araştırmayla ülkemizde oyuna yaklaşım konusundaki istatistikleri ortaya koydu. Digital Report Dergisi ve DORinsight Araştırma Şirketi iş birliğiyle, 24 yaş üstü 464 kişi ile online anket yöntemi ile gerçekleştirilen Türkiye’nin dijital oyun alışkanlıkları araştırmasına göre katılımcıların %35’i en fazla 1-2 saat oyuna zaman ayırırken, pandemi dönemi ile oyuna ayrılan zamanın %69, oyunlara yapılan harcamaların ise %48 arttığı gözüküyor. Katılımcıların %80’i aktif olarak dijital oyun oynarken, %53’ü bu platformlarda tanıştıkları kişilerle de iletişim kuruyorlar. En fazla tercih edilen dijital oyun bulmaca olurken, katılımcıların amaçları her zaman bu platformlarda iyi vakit geçirmek yönünde. Oyunun eğitim ve iş dünyasındaki yerini de sorgulayan araştırmanın katılımcılarına göre oyun temelli uygulamalar, öğrencilerin öğrenme motivasyonunu ve çalışan bağlılığını artırıyor.

OYUNCULARIN DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR SEÇİMİNDE İLK KRİTERİ İŞLEMCİ
     Araştırmaya göre oyuncuların %65’i dizüstü bilgisayardan beklediği özelliğin işlemci olduğunu ifade ettiler. Sadece güçlü işlemcileri ile değil oyun odaklı sunduğu gelişmiş özellikler ile öne çıkan bilgisayarları ile dikkat çeken Acer, araştırmaya göre oyuncular tarafından en çok tercih edilen markalardan biri. Acer’ın bu kategoride çok sayıda ürünü olsa da gelişmiş performans özelliklerine sahip, fiyat performans serisi Acer Nitro 5, AMD Ryzen™ 5000 Serisi mobil işlemcileri veya Intel 11.Nesil işlemcileri ile hız ve performans açısından üst düzey bir oyun deneyimi sunarak oyuncuların işlemci odaklı bilgisayar seçiminde de işini kolaylaştırıyor.

OYUNCULARIN TERCİHİ; GELİŞMİŞ İŞLEMCİ VE PERFORMANS ÖZELLİKLERİ ACER NİTRO 5
     Nitro 5’te yer alan NVIDIA Ampere mimarisini taşıyan GeForce RTX™ 30 Serisi Dizüstü GPU’lar, enerji verimliliğini 2 kata kadar artırırken, performansı da önemli ölçüde yükseltiyor. 15,6 veya 17,3 inç büyüklüğünde IPS Full HD ekrana sahip olan cihaz, oyunculara en popüler oyunlarda sorunsuz bir oyun deneyimi için gerekli tüm gücü sağlıyor. Sahip olduğu 144Hz yenileme hızı ile görüntüde bulanıklık olmadan, oyunların tadını akıcı bir şekilde çıkarabiliyorsunuz. Nitro 5 ayrıca, sahip olduğu çift fan sistemi, Acer CoolBoost™ teknolojisi ve stratejik yerleştirilen dört hava çıkışı sayesinde hep serin kalıyor. Fan hızını gözlemleyen CoolBoost™ teknolojisi daha fazla gücün gerektiği durumlarda oyunculara performans sağlamak için fan hızını otomatik değiştiriyor.

OYUN, BİLGİSAYAR SEKTÖRÜNDEKİ İTİCİ GÜÇ OLMAYA DEVAM EDİYOR
     Acer Türkiye Pazarlama Müdürü Sema Yıldız, oyunun bilgisayar pazarında yükselen değerini şöyle değerlendirdi: “Pandemi ile bilgisayarlar, oyun dünyasında ciddi anlamda güç kazanıyor ve hayatımızdaki rolü giderek daha önemli hale geliyor. Bu dönemde insanların evde daha fazla vakit geçirmesi sonrasında, özelikle oyun bilgisayarı kategorilerine de ciddi ilgi artışı yaşandığını gördük. Digital Report ile gerçekleştirdiğimiz dosyada oyunda dizüstü tercih edenler için öncelikli kriterin yüksek performans olduğu bir kez daha ortaya konuluyor. Acer olarak bu kategorideki ürün yelpazemiz son derece geniş. Oyuncu dizüstü bilgisayarlarımız arasında öne çıkan ürünlerden Acer Nitro 5, eğlenme ve hobi amaçlı oyun oynayan ve daha iyi bir performansa hazır olan kullanıcılar için geliştirilmiş, dengeli özelliklere sahip bir dizüstü bilgisayar serisi. Predator ise daha yüksek donanımsal özelliklere sahip ürünlerimizin yer aldığı ödüllü oyuncu markamız. Bununla birlikte hem dizüstü bilgisayarlarda hem de masaüstü bilgisayarlarda üst düzey oyunun, önümüzdeki dönemde de ana itici güç olmaya devam edeceğini öngörüyoruz.”


Acer Hakkında
1976’da kurulan Acer, günümüzde 160’tan fazla ülkede faaliyet gösteren dünyanın en büyük ICT şirketlerinden biridir. Yüzünü geleceğe dönen Acer; donanım, yazılım ve hizmetlerin bir araya gelerek tüketicilere ve işletmelere yeni fırsatlar sunduğu bir dünya oluşturmaya odaklanmıştır. Hizmet tabanlı teknolojilerden Nesnelerin İnterneti, oyunlar ve sanal gerçekliğe kadar birçok alanda Acer; 7000’den fazla çalışanıyla, insanlarla teknoloji arasındaki sınırları kaldıran ürün ve çözümler araştırmaya, tasarlamaya, pazarlamaya, satmaya ve desteklemeye kararlıdır. Daha fazla bilgi için www.acer.com.tr adresini ziyaret edin.
© 2021 Acer Inc. Tüm hakları saklıdır. Acer logosu, Acer Inc’in tescilli ticari markasıdır. Belirtilen veya başka türlü kullanılan diğer ticari markalar, tescilli ticari markalar ve/veya hizmet markaları ilgili sahiplere aittir. Tüm teklifler önceden belirtilmeksizin değiştirilebilir ve tüm satış kanallarında geçerli olmayabilir. Belirtilen fiyatlar üreticinin tavsiye ettiği perakende satış fiyatlarıdır ve bölgeye göre değişebilir. Satış vergileri eklenebilir.


 


+ Benzer Haberler
» Asgari Ücret Komisyonu yarın toplanıyor
» Yetenek açığı son 15 yılın en yüksek seviyesine ulaştı
» 14 Kasım’dan beri azalan aktif vak’a sayısı iki gündür artıyor
» Dış ticaret açığı ekimde de azaldı
» İzmir Ticaret Borsası’dan yeni ticaret portalı
» HİM’e başvuru 2 yılda %25 bin arttı
» İzmir’de fırtına ulaşımı aksattı
» “Ekonomi yönetimi anlayışında değişikliğe ihtiyacımız var”
» Efsane Cuma’da online alışveriş rekoru
» İBB’den fırtına raporu


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 30.11.2021
  Ticaret 29.11.2021
  Ticaret 27.11.2021
  Ticaret 26.11.2021
  Ticaret 25.11.2021
  Ticaret 24.11.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni