• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

‘Dijital Anadolu’da yol haritası Bursa için çizilecek

09 Kasım 2018 Cuma 12:00
12
14
16
18

‘Dijital Anadolu’da yol haritası Bursa için çizilecek

           HABER MERKEZİ     
     Anadolu’da üretime odaklanmış sektörlerin dijital dönüşümüne katkıda bulunabilmek amacıyla TÜRKONFED ve Türkiye İş Bankası işbirliğiyle yürütülen Dijital Anadolu Projesi’nin dördüncü toplantısı, 13 Kasım’da Bursa’da gerçekleştirilecek. Bu yıl ilki Antalya’da, ikincisi İzmir’de, üçüncüsü ise Kocaeli’nde düzenlenen toplantılar, toplamda 5 ili kapsıyor ve her ilde KOBİ’leri, geleceğe hazırlamak amacıyla dijitalleşmenin uzman isimleriyle buluşturuyor.

     Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’nun (TÜRKONFED), Anadolu’da üretime odaklanan KOBİ’lerin, Sanayi 4.0’a hazırlanabilmeleri amacıyla dijitalleşme süreçlerine katkıda bulunabilmek ve sektörler bazında dijital dönüşümde yol haritası belirleyebilmek hedefiyle Türkiye İş Bankası’nın desteğiyle yürüttüğü Dijital Anadolu Projesi’nin dördüncü toplantısı, Marmara ve İç Anadolu Sanayici İşadamları Dernekleri Federasyonu (MARSİFED) ev sahipliğinde Bursa’da düzenlenecek.

     Bu yıl başlanan ve bugüne kadar Antalya, İzmir ve Kocaeli’nde olmak üzere ilk üç toplantısı gerçekleştirilen Dijital Anadolu projesinin, 13 Kasım’da düzenlenecek Bursa toplantısında, açılış konuşmalarını, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve SEDEFED Yönetim Kurulu Başkanı Ali Avcı ile MARSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kaya yapacak.

Toplantıda, “Bulut Bilişim’; ‘E-Ticaret’ ve ‘E-Dönüşüm’ konulu üç ayrı panel düzenlenecek
     Açılışın ardından MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut, “Kurumların Dönüşümü” adıyla bir konuşma yapacak. Daha sonra düzenlenecek Bulut Bilişim ve Teknoloji Paneli’ne ise Microsoft Orta ve Küçük İşletmeler Kanal Satış Direktörü Oset Hoşkan ile Fujitsu Türkiye Satış Öncesi Destek ve Kanal Satış Direktörü Emin Çalıklı katılacak. Panelin ardından Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü Kasım Akdeniz ise “Karekodlu Çek: Alacak Riski Yönetiminde Yeni Dönem” başlığıyla bir sunum gerçekleştirecek.

E-Ticaret ve Dijital Pazarlama başlıklı panele ise İş Bankası Kartlı Ödeme Sistemleri Birim Müdürü Mehmet Bülent Kutacun, Ticimax CEO’su Cenk Çiğdemli ve Digital Partners Müşteri İlişkileri Direktörü Özge Erkut katılacak. Toplantı kapsamında düzenlenen son panel ise E-Dönüşüm adıyla düzenlenecek ve panel katılımcıları İşNet E-dönüşüm Hizmetleri Müdürü Gizem Oysal, Klemsan Elektronik ve Otomasyon Ürün Grubu Satış Müdürü Kaan Gökkurt ve Red&Grey Kurucusu Furkan Reis olacak.

Toplantılar Adana ile sonu bulacak
     Anadolu üreticisinin, teknolojik değişimin hızına ayak uydurabilmesi amacıyla başlatılan toplantıların sonuncusu Adana’da yapılacak. Projede, her il için, üretimde hâkim olunan sektörlerinden birine odaklanılarak, sektöre ilişkin saha çalışmaları gerçekleştiriliyor. Proje kapsamında TÜRKONFED Ekonomi Danışmanı Pelin Yenigün Dilek’in koordinatörlüğünde Boğaziçi Counseling for Business (BCB) tarafından yürütülen saha çalışmalarında, tarım, tekstil, otomotiv sektörlerindeki işletmelerle görüşülerek, il ve ilgili sektörün dijitalleşme süreci ölçümleniyor ve değerlendirilmesi yapılıyor. Bu çalışmaların neticesinde, sektörler için yol haritası niteliği taşıyacak iki rapor yayınlanacak.

     İlk rapor, mart ayında Dijital Anadolu 1: Dönüşüm için Yeni Dünya Kuralları ve Çözümler Raporu başlığıyla yayınlanırken, projenin ikinci raporu Aralık ayında Adana’da düzenlenecek kapanış toplantısında, tarım, tekstil ve otomotiv sektörlerinde dijital dönüşüm çerçevesi ile açıklanacak.

 


+ Benzer Haberler
» Kısa vadeli dış borç stoku Nisan’da %3,4 arttı
» Tüketici güven endeksi 57,6 oldu
» Palandöken, “Alternatif turizm alanlarına yoğunlaşmalıyız”
» İhracat şampiyonlarının 155 tanesi Egeli
» İzmir’in bitkileri Çin yolcusu
» Doktora öğrencilerine bir destek de TÜBİTAK’tan
» Lezita yatırımlarıyla ISO 50001 belgesine hak kazandı
» Ferrero, 150 milyon TL yatırım yapacak
» Yabancı yatırımcının tercihi 20 yıl kira garantili model
» Edenred’in Dolu Dolu Kampanyaları’na büyük ilgi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.06.2019
  Ticaret 20.06.2019
  Ticaret 19.06.2019
  Ticaret 18.06.2019
  Ticaret 17.06.2019
  Ticaret 15.06.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni