• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

DHL Freight’den Manisa’ya yeni yatırım

06 Temmuz 2018 Cuma 16:00
12
14
16
18

DHL Freight’den Manisa’ya yeni yatırım

           FATİH ÖZKILINÇ     
     Avrupa’daki karayolu taşımacılığı hizmetlerinin önde gelen tedarikçilerinden olan DHL Freight, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan yeni deposunun açılışı gerçekleştirdi. Yeni depo Türkiye’nin büyüyen ekonomisi ve lojistik sektörüne paralel, artan müşteri talebine yanıt verebilmek için inşa edildi. Deponun işletmesi için DHL Freight 50 kişiye istihdam sağlayacak. DHL Freight, bu yatırım ile karayolu taşımacılığında tartışmasız pazar ve kalite lideri olma hedefliyor. DHL Freight’ın, FREIGHT 2020 stratejisi gereği 32 ülkede 200 terminalinden oluşan ağına yatırım yapmaya devam ediyor.

     DHL Freight’in, Manisa deposunun açılışına Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, DHL Freight CEO’su Uwe Brinks, DHL Freight CESE&AMEA CEO’su Stefano Arganese, DHL Freight Akdeniz ve US CEO’su Franco Balocco ve DHL Freight Türkiye CEO’su Hasan Kavcı katıldı.
DHL Freight CEO’su Uwe Brinks, “Yeni depomuzu Manisa’da faaliyete geçirmekten son derece heyecan duyuyoruz. Müşterilerimizin artan ihtiyaçlarını karşılamak ve lojistik hatlar söz konusu olunca Türkiye’nin coğrafi konumunun avantajından yararlanmak için kendi lojistik ağımız kapsamında önemli bir yatırımı hayata geçirdik” dedi.

“Anadolu’da yaptığımız en büyük yatırımlardan birisi”
     DHL Freight Türkiye CEO’su Hasan Kavcı ise Manisa’nın Türkiye’nin ilk lojistik köyünün yanı sıra ülkenin önde gelen üreticileriyle ithalat-ihracat şirketlerine ev sahipliği yaptığını belirtti. Kavcı, “Manisa’da açtığımız bu tesis Anadolu’da yaptığımız en büyük yatırımlardan birisi. Kapalı alan 38 bin metrekareden oluşuyor. Bundan sonraki ilk amacımızda Anadolu bölgesinde buna benzer tesisler yapmak”  diye konuştu.

“Sanayicilerimizin ihracat pazarında önü açıldı”
     Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek ise lojistik ve depolama hizmetlerinin önemine değinerek “Ürünlerin ülkelerine zamanında teslim edilebilmeleri için profesyonel organize kuruluşlara ihtiyaç var. Paket servisler ve tır nakliyeleri ayrı bir uzmanlık işi. Burada DHL firmasıyla Manisa Organize Sanayi Bölgesi olarak bir iş birliği yaptık. DHL firması sanayimizin bir misafiri oldu. DHL firması gerçekten çok profesyonel bir ortamda depolama ve sevkiyat işlerini gerçekleştiriyor. Sanayicilerimizin ihracat pazarında çok daha zamanında ve düzenli bir servis vermesinin önü açılmış oldu. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

    ► DHL– Dünyanın Lojistik Şirketi
     Lojistik sektörünün lider markası DHL, 220’den fazla bölge ve ülkedeki 360 bin çalışanıyla, global ticaret akışı sağlıyor. Ulusal ve uluslararası parsiyel taşımacılıktan e-ticaret nakliyat ve tedarik çözümlerine, uluslararası ekspres, kara, hava ve deniz taşımacılığından endüstriyel tedarik zinciri yönetimine kadar uzanan geniş bir yelpazede lojistik hizmetler sunuyor. Teknoloji, ilaç, sağlık, enerji, otomotiv ve perakende dahil, büyüyen pazarlara ve endüstrilere özel geliştirdiği çözümleri, kendini kanıtlamış kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı ve gelişmekte olan pazarlardaki rakipsiz konumuyla, “dünyanın lojistik şirketi” olarak tanımlanıyor. DHL, 2017 yılında 60 milyar Euro’nun üzerinde gelir elde eden Deutsche Post DHL Group’un çatısı altında faaliyet gösteriyor.

 


+ Benzer Haberler
» Ege Bölgesi’nin ihracatı 21 milyar dolara dayandı
» “İstihdamda yüzde 5 büyümeyi hedefliyoruz”
» Çiftçiye 1.000 TL’lik mazot ve gübre desteği
» Yerli turist yurtdışında 4,9 milyar $ harcadı
» Selçuk Yaşar’a TÜSİAD’dan teşekkür plaketi
» Türkcell en hızlı büyüyen operatör
» Düşünür Koleji 35’inci okulunu Güzelbahçe’ye açıyor
» Marmara Bölgesi’nin en büyük ithalat limanı: ‘Kumport’
» Turizmciler İzmir’de buluştu
» İpragaz, turizme enerji veriyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 22.02.2019
  Ticaret 21.02.2019
  Ticaret 20.02.2019
  Ticaret 19.02.2019
  Ticaret 18.02.2019
  Ticaret 16.02.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni