• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

CHP İzmir İl Danışma Kurulu toplandı

24 Ağustos 2019 Cumartesi 14:00
12
14
16
18

CHP İzmir İl Danışma Kurulu toplandı

   ► Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, kongre süreci öncesi adaylık sinyali verdi.

           SEZA NUR DEMİRPARMAK     
     Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı’nın organize ettiği CHP İzmir İl Danışma Kurulu Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Danışma Kurulunun açılış konuşmasını yapan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, kongre öncesi adaylık sinyali verdi. İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ise, “Türkiye’ye örnek olan İzmir İl Örgütünü bundan sonraki iktidarımız için dinamo görüyorum” dedi.

“AKP demokrasiye darbe vurdu”
      Diyarbakır, Van ve Mardin’e kayyum atanmasını eleştiren Yücel, “Geçtiğimiz pazartesi halkın iradesine darbe vuruldu. Mardin, Van ve Diyarbakır büyükşehir belediye başkanları idari bir kararla görevden alındı. Terör örgütleri ile bağlantıları varmış, haklarında dava, soruşturma varmış. Anayasanın 31. maddesine göre suçu kesinleşmeden suçlu değildir. Bu demokrasiye vurulan bir darbe. Bunu İstanbul seçimlerinde de yapmadılar mı? Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı seçimi hiçbir hukuki gerekçe olmadan iptal ettiler. 1 milyona yakın bir farkla yeniden seçimlerini kazandı. Bu farkın açılmasının nedeni adalet duygusunu rencide etmeleri, seçmenin onuruyla oynamaları” açıklamalarında bulundu.

“Adamcı siyasete izin vermeyeceğiz”
      Kongre süreci öncesi adaylık sinyali veren Yücel, “19 aydır görev yapıyorum. 10 kere görevden alındım, 12 defe istifa ettim. Buradan sesleniyorum ben buradayım ve yapacak daha çok işim var. Ben yetkilerini kullanan bir il başkanıyım. Partiyi zarar verecek bir durum için yetkilerimi kullanmaktan çekinmem. Kamplaşma ve kutuplaşma ve hizipleşmeye izin vermiyoruz. Benim tek bir örgütüm var o da CHP örgütü. Adamcı siyaset çok tehlikelidir, izin vermeyeceğiz. Ne görev yapacak önce dürüst ve partili olduğumu unutmayacağız. CHP Kılıçdaroğlu liderliğinde iktidara yürüyor. İzmir’de de bütün belediye başkanlarımızla iktidara yürüyoruz. Beraberlik sağlamak zorundayız” dedi.

“İzmir’den doğan siyaset güneşi Türkiye’yi kucaklayacak”
    Yücel’den sonra kürsüye çıkan İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, “Bundan sonraki yolculuğumuzu, iktidarımızı inşa ederken sizlerin emeğiyle çabasıyla tamamlayacağız. Onların çabalarını mücadelesini iktidarla taçlandıracağız. İzmir örgütü Türkiye’ye örnek olacak, İzmir’den doğan siyaset güneşi Türkiye’yi kucaklayacak” dedi.
Büyük kavgaların büyük acıları olduğunu belirten Özkan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Acıların, yaraların kapanması ancak başarıyla olur. En önemli şey namusluca birlikte beraberce bu başarıyı sürdürebilmek. Türkiye’ye örnek olan İzmir il örgütünü bundan sonraki iktidarımız için dinamo görüyorum. Kadınlarımız sokaklarda gelemiyor çocuklarının önünde kesiliyor ormanlarımız yakılıyor biz bu zehrin panzehriyiz. Yerel seçimlerde gücümüzü gösterdik ilk seçimde iktidara yürüyeceğiz.”


+ Benzer Haberler
» MB-PPK: Enflasyon Eylül’de önemli ölçüde düşecek
» TMO, kuru üzüm alımı konusunda açıklama yaptı
» Kısa vadeli dış borç stoku 126 milyar dolar
» Konfeksiyoncular ürünlerini Fransa’da tanıttı
» Türkiye’nin en güçlü kadın CEO’ları
» Burak Başarır içecek sektöründe ‘En İyi CEO’ seçildi
» SunExpress çalışanlarından İzmir için kampanya
» “Rüzgar enerjisi sektörü için önemli adım”
» Faiz düştü, yatırımcı gayrimenkule döndü
» İzmir’de kur riski tartışılacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.09.2019
  Ticaret 19.09.2019
  Ticaret 18.09.2019
  Ticaret 17.09.2019
  Ticaret 16.09.2019
  Ticaret 14.09.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni