• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

CHEP, bitkisel yağ üreticilerinin tedarik zinciri verimliliğini artırıyor

17 Nisan 2018 Salı 15:00
12
14
16
18

CHEP, bitkisel yağ üreticilerinin tedarik zinciri verimliliğini artırıyor

           HABER MERKEZİ     
     Bunge, Bizce Yağ, Oruçoğlu Yağ, Abalıoğlu Yağ, Aves, AAK Türkiye ve Turna Yağ ile iş birliği gerçekleştiren CHEP; kiralanabilen, yüksek standartlardaki ekipmanları ile iş ortaklarının tedarik zinciri yönetimini baştan sona iyileştiriyor.
     Gün geçtikçe değişen çevresel faktörler, gelişen teknoloji ve rekabetin artması gibi unsurlar nedeniyle firmalar tedarik zinciri yönetiminde düşük verimlilik, düşük kalite, zayıf müşteri memnuniyeti ve yüksek maliyet konularında çeşitli çözüm yöntemleri arıyor.

     Operasyonel başarı içinse tedarik zincirinde optimizasyon yapılarak, müşteri ihtiyaçlarının ön planda olduğu çalışma modeli ile stratejinin oluşturulması ve uygulanması şart. Yağ firmaları için, ürünlerinin ağır olması nedeniyle, bu ürünleri taşırken kullanılan ekipmanın kaliteli olması da tedarik zinciri verimliliği açısından büyük önem taşıyor. Aynı zamanda Türkiye genelindeki yağ üretim ve dolum tesislerine zamanında teslimatın sağlanması için hızlı ekipman temini gerekiyor.

     2009 yılından bu yana Türkiye pazarında hizmet veren CHEP’in paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı sürdürülebilir iş modeli, yağ firmalarının tedarik zincirinde karşılaştığı bu sorunlara akılcı çözümler sunuyor. Bunge, Bizce Yağ, Oruçoğlu Yağ, Abalıoğlu Yağ,  Aves, AAK Türkiye ve Turna Yağ; CHEP paletlerini kiralayıp yeniden kullanmayı tercih ederek depolama ve nakliye süreçlerini optimize ediyor, palet toplama ve onarma masraflarını ortadan kaldırıyor ve taşınan ürünlerin zarar görme riskini en aza indiriyor. Aynı zamanda CHEP’in bu yeşil ve döngüsel ekipman yönetim modeline geçerek çevresel sürdürülebilirlik hedeflerini destekliyorlar.

Ürünler zamanında teslim ediliyor
    CHEP, Türkiye genelinde yaklaşık 10 milyon paletlik dolaşım ağı ve farklı illerde konumlandırılmış 16 servis merkeziyle hizmet veriyor. Paylaşım ekonomisini öne çıkaran CHEP’te kiralama sistemi doğrultusunda ihtiyaç duyulan adette palet, azami 72 saatte Türkiye’nin her noktasına ulaşıyor. 

Ürün hasarı neredeyse yok oluyor
     CHEP, palet kalitesine verdiği önem doğrultusunda paletlerini yeniden kullanıma sunmadan önce düzenli olarak inceleyip onarıyor. Servis merkezlerinde uyguladığı test programıyla darbe, basınç, titreşim ve çevre simülasyonlarından geçirerek palette ve üründe hasar riskini minimum seviyeye indiren CHEP, dökülme ve kirlenmenin oluşmasını engelliyor. Böylece tedarik zinciri sürecinde beyaz paletlerde karşılaşılan yüzde 4,1’lik ürün hasarı CHEP paletlerinde yüzde 0,16’ya kadar düşüyor; ürünler güvenli, sorunsuz ve verimli bir şekilde taşınıyor.

Maliyet ve zamandan tasarruf ediliyor
     CHEP’in iş modelinde palet maliyetleri yıllık olarak hesaplanıyor, kullanılmayan hiçbir palet bütçe planlanmasına dahil edilmiyor. Paletlerin tedariki, bakımı, stoklanması ve kalite güvence süreçlerini tamamen kendi yürüten CHEP, zincir mağazalar ve bayilerle olan bakiye takibi ve mutabakat süreçlerini üreticilerin üzerinden alarak onların perakendecilerle daha sağlıklı ilişkiler de geliştirmesine destek oluyor.

     CHEP’in palet yönetiminin Türkiye’de gün geçtikçe yaygınlaştığını belirten CHEP Türkiye & Kuzey Afrika Bölge Direktörü Şafak Aktekin, “Kurulduğumuz ilk günden bu yana yalnızca üretim hatlarında değil, hammadde taşınmasından ürünlerin mağazaya teslimine kadar tedarik zincirinin her aşamasında iş ortaklarımıza bir paletten fazlasını sunuyoruz. Paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı iş modelimiz ile her geçen gün daha fazla şirkete önemli faydalar sağlıyoruz. Bunge, Bizce Yağ, Oruçoğlu Yağ, Abalıoğlu Yağ, Aves, AAK Türkiye ve Turna Yağ ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği doğrultusunda tedarik zincirinde karşılaştıkları sorunlara akılcı çözümler sunduk. Böylece iş süreçlerini daha verimli hale getirmiş olduk” dedi.

 


+ Benzer Haberler
» İşsizlik oranı 2018’de yüzde 11
» MB: Ekonomide dengelenme süreci devam ediyor
» Foça turizmi acil çözümler bekliyor
» Selçuk: İşsizlik oranı tahminimizin altında
» Hizmet sektörü güven endeksi 81,6 oldu
» “İstihdam teşvikleri baştan sona değiştirilmeli”
» E-İhracat Zirvesi İzmir’de gerçekleşti
» Evinizde baharı müjdeleyen öneriler
» Paşabahçe ile bahara merhaba deyin
» Vestel’in 12 ürününe Good Design Ödülü


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 26.03.2019
  Ticaret 25.03.2019
  Ticaret 23.03.2019
  Ticaret 22.03.2019
  Ticaret 21.03.2019
  Ticaret 20.03.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni