• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Cevdet İnci Eğitim Vakfı’ndan gönüllülere teşekkür

05 Aralık 2017 Salı 17:00
12
14
16
18

Cevdet İnci Eğitim Vakfı’ndan gönüllülere teşekkür

           DUYGU GÖKSU     
     “Eğitime destek, geleceğe hizmet” anlayışıyla 1985 yılında yola çıkan Cevdet İnci Eğitim Vakfı, vakfın gönüllüleri için düzenlediği toplantıda, gönüllülerine teşekkür etti.
     1985 yılında kuruluşundan bu yana “Toplumda yaşam boyu eğitim” felsefesi çerçevesinde “Eğitime destek, geleceğe hizmet” sloganı ile eğitim öğretim ekosistemini iyileştirmeye yönelik faaliyetlerini sürdüren Cevdet İnci Eğitim Vakfı Yönetim Kurulunun gönüllüleri ile bir araya geldiği toplantıda konuşan Cevdet İnci Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Şerife İnci Eren, “Nefes aldığımız her an öğrenmeye devam ediyoruz. İnci Vakfı olarak yaşam boyu eğitime inanarak yeni projelere imza atıyoruz” dedi.
     İnci Vakfı gönüllüleri için düzenlenen toplantıda Eren, “Doğan her günü eğitim için bir fırsat olarak görüyoruz. Maddi olanaktan yoksun, başarılı öğrencilere burslar veriyor, yurt, okul, eğitim tesisleri yaptırıyor ve okullara eğitim araçları sağlıyoruz. 2010 yılından bu yana 3 bin öğrenciye burs desteği sağladık. İnci Vakfı’nın çatısı altında 2012 yılında kurulan İnci Akademi’miz ile bugüne dek 342 farklı konu başlığı ile 7 bin 823 kişiye ulaştık” diye konuştu.

Dijital dünya ile uyumlu projeler
     Toplantıda vakfın yeni çalışmalarını da aktaran Eren, “Sevgili babam Cevdet İnci’nin kurduğu Cevdet İnci Eğitim Vakfı çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor. 2015 yılından bu yana başarıyla gerçekleşen “Gezici Kütüphane” ve “Veli Eğitim Projesi” yeni bir kimlik kazanıyor. “Gezici Kütüphane ile 20 İlköğretim Okulu ve ilçe merkezlerinde 55 bin kişiye ulaştık. Aynı okulların velileri için vakıf bünyesindeki 29 aktif gönüllü eğitimci ile İzmir’deki okullarda farklı başlıklarda yaklaşık 200 saatlik 125 eğitim gerçekleştirdik. Şimdi ise toplamda 8 bin katılımcının yaşamına dokunan bu eğitimlerin daha fazla insana ulaşaması amacıyla, “Veli Eğitim Projesi” ni dijital mecralara taşıyoruz. Gönüllü eğitimcilerimiz, Bornova Belediyesi Dijital Film Atölyesi ve Tiyatro 4’ün katkılarıyla hazırlanan veli eğitimlerimiz ile daha çok çocuğun ve daha çok velinin hayatına dokunurken, Türkiye’nin her köşesine ulaşabilecek olmaktan sevinç duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

“Nesilden nesile el ele yürüyeceğiz”
     İnci Holding’in 65’inci yılını kutladığına vurgu yapan İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök ise, “İnci Holding olarak ülkemiz için daha yapacağımız çok şey var. Eğitimin aydınlatığı yolda nesilden nesile el ele yürüyeceğiz” dedi.
     Cevdet İnci Eğitim Vakfı’nın faaliyetleri;
     Okul binaları ve öğrenci yurtları yaptırmak, ekonomik destek ihtiyacı olan başarılı öğrencilere eğitim bursu sağlamak, İzmir’in kısıtlı okullarına  ve okul tatillerine şehir meydanlarına “Gezici kütüphane” hizmeti götürmek, imkanı kısıtlı okulların öğrenci ve velilerine yönelik, deneyimli İnci Vakıf Gönüllüleri ile eğitimler düzenlemek, Çeşitli STK’lar ile Kamu yararına düzenlenen faaliyetler için işbirlikleri oluşturmak, üniversiteler ile teknoloji kullanımı ve inovasyonu destekleyici işbirliklerinde bulunmak, iş dünyasının eğitim ihtiyaçlarını karşılamak.

 


+ Benzer Haberler
» Narlıdere metrosu için 38 firma yarışacak
» Farkında mısınız?
» “Akidezadeler” Bayraklı’da salona sığmadı
» Kubilay anısına koşacaklar
» İzmir’in koroları Karşıyaka’da buluştu
» Bir yılda üye sayısı 11 bin 811 oldu
» Kanatlı sektörü rekora gidiyor
» İhracat birim değeri, ekimde yıllık % 2,9, ithalat % 8 arttı
» Almanlar, Türk işadamlarını yatırıma davet etti
» Metro seferlerine test molası


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 14.12.2017
  Ticaret 13.12.2017
  Ticaret 12.12.2017
  Ticaret 11.12.2017
  Ticaret 09.12.2017
  Ticaret 08.12.2017
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni