• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Çalışan neredeyse, öğle yemeği orada

07 Ekim 2021 Perşembe 14:00
12
14
16
18

Çalışan neredeyse, öğle yemeği orada


           HABER MERKEZİ      
     Pandemiyle birlikte hayatımıza giren çalışma modellerinden biri de “yarı ev yarı ofis” olarak tanımlanan hibrit sistem oldu. Pek çok şirket tarafından kalıcı hale gelen hibrit çalışma sistemi yeni ihtiyaçları ortaya çıkarırken, çalışanların öğle yemeği ihtiyacının karşılanması da farklı talepleri beraberinde getirdi. Yoğun talep doğrultusunda hizmetleri arasına “Hibrit Yemek Paketi”ni ekleyen Meal Box, çalışanların yemeklerini günlük olarak işverenleri adına kapılarına bırakıyor. İşverene maliyet ve çalışan memnuniyeti olarak fayda sağlayan sistem, çalışana da zamandan tasarruf ettiriyor.

     Salgının artış gösterdiği dönemlerde uzaktan çalışma modeli ile hizmetlerini sürdüren şirketler, kademeli normalleşme sürecinde de hibrit çalışma modelini benimsedi. Şirketlere hem uzaktan hem de ofisten çalışma imkânı veren ve maliyet açısından büyük avantajlar sağlayan hibrit modelin önümüzdeki yıllarda daha fazla şirket tarafından kabul görmesi bekleniyor. Bu yeni gerçekliğe uyum sağlayan şirketlerin önceliği ise çalışanlarının ihtiyaçlarını doğru belirlemek.  İşletmeler, çalışanları için iletişimi, verimliliği ve aidiyet duygusunu sürdürülebilir kılmaya yönelik yeni uygulamaları hayata geçiriyor.
     Yoğun tempoda ve ev-ofis karma düzeninde çalışanların en büyük problemlerinden biri de öğle yemeği konusu. Özellikle pandemi döneminde artan hijyen endişesiyle, işverenler de yemek politikalarını belirlemede daha seçici davranıyor.

HER ŞİRKETİN İHTİYACINA GÖRE ÇÖZÜM MÜMKÜN
     İş dünyasının değişen ihtiyaçlarına hızla cevap veren paketli yemek markası Meal Box, “Hibrit Yemek Paketi” hizmetiyle çalışanların yemeklerini hem ofisteki masalarına hem de evlerine ulaştırıyor. Meal Box CEO’su Murat Demirhan, pandemi döneminde hijyen nedeniyle mutfağını kapatan şirketlerin, dışarıdan yemek siparişi vermeye çekinen çalışanların ve evden çalışan personellerinin yemek ihtiyacını karşılamak isteyen şirketlerin, çözümü paketli yemekte bulduğunu belirtiyor.
     Kurumsal firmalar için her koşula uygun yemek çözümleri ürettiklerini aktaran Demirhan, “Pandemi döneminde, evden çalışmaya geçen işyerleri için ‘Evde Yemek Paketi’ adını verdiğimiz bir paket hazırladık ve günlük olarak çalışanların kapısına bıraktık. Şirketlerin hibrit düzeni benimsedikleri bu dönemde de hijyen, lezzet, fiyat ve ulaşım açısından en avantajlı çözümü bulduk. Bugüne kadar çalışanların masalarına kadar ulaştırdığımız sıcak yemeklerini hibrit düzenle birlikte artık evlerine de ulaştırıyoruz. Abonelik sistemine odaklı iş modelimizde çalışan neredeyse, öğle yemeği de orada” dedi.


Meal Box Hakkında:
2014 yılında restoran kalitesinde ev yemeği hizmetiyle yolculuğuna başlayan Meal Box, aldığı yatırımlarla ürün ve teknolojilerini geliştirdik ve 2016 yılında tek öğün yemek hizmetini hayata geçirdi. Mutfak ekipmanı gerektirmeyen ve servis elemanına ihtiyaç duyulmayan sıcak öğle yemeği ve kurumsal yemek hizmetiyle, firmaların yemek maliyetlerini düşürerek, çalışanlara gurme yemek deneyimi sundu. 2017 yılında “yemek aboneliği” modeline geçiş yaptı. Diyet beslenme alanında yenilikçi, zahmetsiz ve lezzetli bir çözüm geliştirerek Meal Box Fit’i ürün ailesine ekledi. Beslenme alışkanlıklarındaki çeşitliliği dikkate alarak “Meal Box’ta herkese uygun seçenek var!” diyerek özel beslenme aboneliklerini hayata geçirdi. İyi Yaşam Aboneliği ile sporu, sağlıklı beslenmeyi ve diyetisyen hizmetini tek abonelikte topladı. Bugün Meal Box, İstanbul’da sıcak gurme öğle yemeği, kurumsal taşıma yemek, diyet (fit) beslenme paketleri, protein ağırlıklı beslenme paketleri, etkinlik/organizasyon yemekleri çözümleri ile faaliyet gösteriyor.


 


+ Benzer Haberler
» Yılsonu enflasyon beklentisi %18.4’e çıktı
» Turizm gelirleri üçüncü çeyrekte %181,8 arttı
» H-ÜFE eylülde %2,32 azaldı
» Konservelik sardalyada gümrük vergisi sıfırlandı
» Destek verilecek düvelerin yaş sınırı artırıldı
» Taş kömürü ithalatı ağustosta %45,6 arttı
» TOBB, Ticaret Sicili Akademisi kurdu
» EGSD’den muhteşem Cumhuriyet kutlaması
» KOBİ’ler 2020’de istihdamın %72’sini oluşturdu
» “Kentsel dönüşümde kaybedecek zaman yok”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 29.10.2021
  Ticaret 28.10.2021
  Ticaret 27.10.2021
  Ticaret 26.10.2021
  Ticaret 25.10.2021
  Ticaret 23.10.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni