• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

C2FO, 200 milyon dolar yeni yatırım aldı

10 Ağustos 2019 Cumartesi 09:00
12
14
16
18

C2FO, 200 milyon dolar yeni yatırım aldı

           HABER MERKEZİ     
     Dünyanın en büyük işletme sermayesi platformu olan C2FO, 200 Milyon Dolar tutarında yeni bir yatırım aldığını açıkladı. SoftBank Vision Fund liderliğindeki yatırım turuna, mevcut yatırımcılardan Temasek ve Unìon Square Ventures da katıldı. Yatırımın ardından Nahoko Hoshino, SoftBank Investment Advisors’ı temsilen C2FO Yönetim Kurulu’na katılacak.

     Yatırım ile C2FO’nun yeni pazarlarda gelişiminin hızlanması ve dünyanın her bölgesinden gerek büyük ölçekli ve çokuluslu gerekse KOBİ ölçeğindeki şirketlerin işletme sermayesine erişiminin güçlendirilmesi hedefleniyor.
     C2FO’nun kurucusu ve CEO’su Sandy Kemper, yapmış olduğu açıklamada, “İçinde bulunduğumuz sektöre liderlik eden finansal performans göstergelerimiz, beklentileri aşan müşteri memnuniyetimiz, güçlü global büyümemiz ve tüm bunları başarmamızı sağlayan çok iyi bir ekibimiz var. Onların çalışmaları sayesinde, bugüne kadar 1.2 Trilyon Doların üzerinde ticari alacak ve borcun eşleşmesine imkân sağladık” dedi.

     Alacaklarını hızlandırmak isteyen tedarikçi firmalara sunulan baştan uca dijital platform, dünyada işletme sermayesine ulaşımın en kolay ve en düşük maliyetli yollarından biri olarak hızla büyüyor. Kullandığı tescilli algoritmalar sayesinde, ticari alacaklar ile borçlar arasında eşleştirme sağlayan C2FO, vadesini bekleyen alacakların erken tahsilatı için dinamik tabanlı ve anında fiyatlama imkânı sunuyor.
 173 ülkeye yayılmış ve sayıları 300,000’i aşan işletmeler, C2FO’yu kullanarak nakit akışlarını kontrol ediyor ve her hafta 1 Milyar Doların üzerinde kaynağa erişiyorlar. 

     SoftBank Investment Advisors Yönetici Ortağı Akshay Naheta, yatırımın ardından yaptığı açıklamada, “C2FO’ya yatırım yaptık çünkü geliştirmiş oldukları ve sistemi tamamen dönüştüren yenilik – disruptive innovation – sayesinde, ölçeği ne olursa olsun tüm işletmeler, nakde hızlı bir biçimde ve geleneksel yöntemlerden daha uygun maliyetle erişme şansına sahip oluyorlar. Şirket’in sunduğu platformun hem alıcılara hem de tedarikçilere maksimum değeri sağladığına inanıyoruz ve C2FO’nun işletme sermayesi alanında küresel merkez olma vizyonundan heyecan duyuyoruz” ifadesini kullandı.
 
     Sandy Kemper, yeni kaynağın kullanımı ile ilgili olarak, “C2FO platformu aracılığıyla, çok daha fazla likiditenin üretici şirketlere aktarıldığı ve bunun sonucunda tüm ekonomilerin daha hızlı büyüdüğü bir dünya için çalışıyoruz. Vision Fund ve mevcut yatırımcılarımız tarafından aktarılan yeni sermayeyi, bu çabamızı destekleyecek şekilde operasyonlarımızı genişletmekte kullanacağız” ifadesine yer verdi.

C2FO Hakkında
C2FO, şirketlerin işletme sermayesine erişim yöntemini, geliştirmiş olduğu basit ancak teknolojik açıdan son derece güçlü bir çözüm ile değiştirmektedir. Dijital bir pazaryeri teknolojisi kullanan C2FO, nakde ihtiyacı olan işletmelerle, nakdi olan işletmeler arasında bağlantı kurar. İşletmeler, kendileri için uygun olan sermaye maliyetini belirler ve C2FO’nun algoritmaları, bu ihtiyacı uygun fon kaynakları ile eşleştirir. Nakit akımı, faturaların erken ödemesi yoluyla, alacak finansmanı ya da diğer fonlama opsiyonlarıyla sağlanır. C2FO, işletmeler için küresel ölçekte dünyanın en büyük bankacılık-dışı işletme sermayesi çözümüdür. Daha fazla bilgi için C2FO.com


+ Benzer Haberler
» Yaş meyve sebze sektörü Antalya’da buluştu
» Ar-Ge 250 açıklandı: Zirvede yine ASELSAN var
» Oda, Borsa ve STK’lardan destek
» TZOB ve FAO iş birliğini daha ileri aşamaya taşıyacak
» Yüzde 50 gümrük vergisi ABD’ye çelik ihracatını azaltır
» İMDER, 596 milyar dolarlık inşaat projelerine odaklandı
» Rüzgar enerjisinin merkezi Avrupa’da kapasite büyümesi risk altında
» Başkan Tugay ‘yatık bina’ sakinleri ile Vali’ye gidecek
» 2020’ye ‘bembeyaz’ başlangıç
» Çeşme’nin 2020 yılı bütçesi 202 milyon 700 bin lira


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 17.10.2019
  Ticaret 16.10.2019
  Ticaret 15.10.2019
  Ticaret 14.10.2019
  Ticaret 12.10.2019
  Ticaret 11.10.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni