• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Büyükşehir’de gündem vaatler ve yerel basın

13 Eylül 2018 Perşembe 10:00
12
14
16
18

Büyükşehir’de gündem vaatler ve yerel basın

   ► İzmir Büyükşehir Belediyesi Eylül ayı olağan meclisinde AK Parti Gurup Başkanvekili Ali Kökoğuz, Büyükşehir Belediyesi’nin vaatlerini hatırlatırken AK Partili Meclis Üyesi İmet Tunç ise kentte ekonomik nedenlerle Pazar günleri çıkmama kararı alan yerel gazetelere destek çağrısında bulundu.

           FATİH ÖZKILINÇ     
     İzmir Büyükşehir Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısı ikinci birleşimi Belediye Başkanvekili Sırrı Aydoğan idaresinde gerçekleştirildi. Toplantının dilek ve temenniler bölümünde söz alan AK Parti Gurup Başkanvekili Ali Kökoğuz, Büyükşehir Belediyesi’nin vaatlerini hatırlattı, Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik eleştirilerini sıraladı. Kökoğuz, “Konak Pier köprüsünün tadilatı mevzu bahis. Bu tadilat yeni bir inşaat olmamasına rağmen sadece kaplama işi yapılmasına rağmen 35 gün daha eklenerek yapımı 80 güne çıkarılmıştır. Bu beceriksizlik müteahhit firmanın mı, yoksa ihaleyi yapamayan büyükşehir belediyesinin mi?  Burada bir becerisizlik mi var, bu becerisizlik kime ait? Bunu öğrenmek istiyoruz” dedi. Bunun üzerine araya giren Başkanvekili Sırrı Aydoğan, “İhale yapılmış Ali Bey. İhale yapılmadan iş olur mu? Bilgi veririz” ifadelerini kulandı.

“İzmir’de de indirim yapalım”
     Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin suya 17 oranında indirim yaptığını da hatırlatan Kökoğuz, “İZSU su bedelleriyle ilgili yasaya uygun olarak Türkiye’mizde bazı büyükşehir belediyeleri yüzde 17 indirim yapmıştır. İzmir’de de böyle bir indirim yapalım, böyle bir düşünceniz var mı? Yasalara da uygun olduğu için İzmir’de yapılması uygun olabilir” dedi. Bunun üzerine Aydoğan, “Olabilir, iyi niyetiniz için teşekkür ederim” diye konuştu.

Koku ne zaman sona erecek?
     İzmir’de bir süredir devam eden kötü koku ile ilgili de konuşan Kökoğuz, “Bu kokunun nereden nasıl geldiğinin araştırmasının devam ettiğini söylemiştiniz. Araştırmanız devam ediyor mu, bu konuda bilgiye ulaştınız mı? Vatandaşlar bu kokunun ne zaman sona ereceğini öğrenirse mutlu olur” dedi.

“Vaatler ne alemde?”
     Kökoğuz konuşmasın devamında ise “Artık bir yeni döneme giriyoruz. 31 Mart 2019 da demokrasinin gereği olarak yerel seçimler yapılacaktır. Yeni belediye başkanları yeni meclisler oluşacaktır. Fakat geçmişe dönük bu meclisin ve sizin yönetiminizdeki CHP yerel iktidarının ulaşımla ilgili verdiği sözler var. Yapılması gereken işler var. Vaat olarak altına imza atılan o işler ne alemde? Buca Onat Caddesi ile şehirlerarası yol bağlantısı 2017 yılında bitecekti. Bu bağlantı ne durumda? Alsancak’ta tüp geçit yapacakmış başkan. 2017 yılında bitirmeyi düşünmüşsünüz. Yaz kampları sözünüz vardı. Ben bir tane yaz kampı yapıldığını duymadım. Başkan bisiklet yollarıyla övünüyor. Dünyada çıkmaz sokak yapılması yasaktır. Ama bisiklet yollarında çıkmaz sokak vardır. Karşıyaka’dan limana gelen yine geri dönmek zorunda kalıyor. Seçim yaklaşıyor bütün tetkiklerimizle seçim çalışmalarında neler yapılıp yapılmadığını test edeceğiz. Sizin ensenizdeyiz. Bu işler ne alemde? Söz verdiyseniz yapın” dedi.

“40 tane vaat edilir 5 tanesi olur”
     Kökoğuz’un eleştirilerine yanıt veren Başkanvekili Aydoğan ise “40 tane vaat edilir 5 tanesi olur. Beni genel politikaya götürme bunlar bizim işimiz değil. Bunlar faaliyet raporunda görüşülecek şeyler. Siz bunların yapılmasını temenni ediyorsunuz. Yapılanlara bakın” diye yanıt verdi.

Yerel basına destek çağrısı
     AK Partili Meclis Üyesi İmet Tunç da İzmir’deki yerel gazetelerin maliyet artışları nedeniyle Pazar günü çıkmama kararına değinerek “Aslında bugünkü temennim, basındaki arkadaşlarımızın kendilerini haber yapmalarını isteyeceğim. Yazılı basın ekonomik tedbirler altında, Pazar günü gazetelerin çıkmaması kararı aldı. Sizin yerel yönetim ve büyükşehir yönetimi olarak STK’larla birlikte bu yerel basına sahip çıkmaya çağırıyorum” dedi. Tunç’ a yanıt veren Başkanvekili Aydoğan ise “Biz bu kağıt fiyatları karşısında meclis bültenlerini nasıl basacağız onu düşünüyoruz” dedi.

 


+ Benzer Haberler
» İzmir’e son cemre düştü
» İhracat birim değer endeksi %5,5 azaldı
» Albayrak: “Enflasyonda tek haneli rakamları göreceğiz”
» “33 milyar dolarlık ihracata giden yolu kısaltıyoruz”
» Wang Yi: Çin ve AB 10 konuda mutabakat sağlıyor
» E-İhracatın geleceği İzmir’de konuşulacak
» “Mobilya ve beyaz eşyada vergi indirimlerinin süresi uzatılmalı”
» Değerleme raporu zorunluluğu getirildi
» Türkiye’nin benzersiz gıdalarının bilinirliği arttı
» Kimlik avı saldırıları arttı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.03.2019
  Ticaret 19.03.2019
  Ticaret 18.03.2019
  Ticaret 16.03.2019
  Ticaret 15.03.2019
  Ticaret 14.03.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni