• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Büyükşehir Belediyesi’nden 3 mahalleye 3 havuz

08 Temmuz 2021 Perşembe 12:00
12
14
16
18

Büyükşehir Belediyesi’nden 3 mahalleye 3 havuz


           HABER MERKEZİ      
     İzmir Büyükşehir Belediyesi,  Başkan Tunç Soyer’in “sporda fırsat eşitliği” ilkesi kapsamında “arka mahallelerde” üç portatif yüzme havuzunu hizmete aldı. Konak Altınordu Mahallesi, Gaziemir Emrez Mahallesi ile Bornova Meriç Mahallesi’nde kurulan havuzlarda yaklaşık 6 bin çocuğa iki ay boyunca yüzme eğitimi verilecek.   
     İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “sporda fırsat eşitliği” ilkesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi su sporlarını teşvik etmek için “arka mahallelerde” üç portatif yüzme havuzu kurdu. Konak Altınordu Mahallesi, Gaziemir Emrez Mahallesi ve Bornova Meriç Mahallesi’ndeki portatif havuzlarda iki ay boyunca 6 ile 13 yaş grubu arasındaki çocuklara yüzme eğitimi verilecek.  

     Altınordu Mahallesi’nde hizmete giren havuzun, bölge açısından büyük öneme sahip olduğunu söyleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Hakan Orhunbilge, “Tunç başkanımızın vizyonu çerçevesinde su sporlarında pozitif ayrımcılık yapıyoruz” dedi. İzmir’in 650 kilometrelik bir kıyı şeridine sahip olduğunu ancak yapılan araştırmalara göre 10 kişiden 3’ünün yüzme bilmediğini dile getiren Orhunbilge şöyle konuştu: “Biz özellikle kentin dezavantajlı bölgelerinde yüzme eğitimlerine devam ederek, yüzme bilenlerin sayısını artırmayı hedefliyoruz. Bu tür havuzları artırmanın su sporlarına pozitif yansıması da oluyor. İzmir’in su sporlarında sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın da önde gelen şehirlerinden olması için elimizden geleni yapıyoruz.

     Yüzmede adını tarihe yazan İzmirli Emre Sakçı gibi başarılı çocuklar neden bir daha çıkmasın. Hayatında ilk defa havuza giren çocuklar var ama çok yetenekliler. Kendi spor kulübümüzde potansiyeli olan çocuklarımızın önlerini açacağız” dedi.
     İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ersan Odaman da spor sayesinde gençleri kötü alışkanlıklardan koruyabileceklerine dikkat çekerek, “Burası çocuklarımız için çok önemli. Onları suya ulaştırmak, su sporlarını yaptırmak çok önemli. Tunç başkanımızın seçim vaatlerinden birini daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

“Çocuklarımız açısından büyük avantaj”
     Altınordu Mahalle Muhtarı Veysi Çalhan ise hayata geçirilen bu projeyle gurur duyduklarını söyledi. Yüzme havuzun mahalle açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Çalhan, “Çocuklarımız çok sevindi. Gece saatlerinde beni arayarak havuza kayıt yaptırmamı istiyorlar. Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi. Çocuklarını yüzme eğitimi alması için havuza getiren Adra Ercan, “Bu havuzun yapılması bizim için çok önemli. Çocuklarımız her şeyden mahrum kalıyordu. Havuzun yakında olması çocuklarımız açısından büyük avantaj” dedi. Ayşe Kaya da çocukların eğitim alarak yüzme öğreneceklerini belirterek bunun için çok mutlu olduklarını söyledi.


+ Benzer Haberler
» Van İl Tarım ve Orman Müdürlüğü süt soğutma zinciri araç ve ekipmanları satın alacak
» Hentbolda Avrupa Kupası rakipleri belli oldu
» Octet’den ilk 6 ayda 900 Milyon TL işlem hacmi
» Türk Telekom’dan 100 bin fidan
» ‘Start-up’ların teknoloji savaşları
» Gaziemir’de ağustos ayı sanat dolu geçecek
» Seyhan Belediyesi uydu üzerinden internet hizmeti alacak
» Silajlık mısırlar artık damla sulama yöntemi ile sulanacak
» Antalya’daki yangında zarar görenlere Kızılay’dan destek
» Bisiklet ihracatında yüzde 87’lik artış


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 31.07.2021
  Ticaret 30.07.2021
  Ticaret 28.07.2021
  Ticaret 27.07.2021
  Ticaret 26.07.2021
  Ticaret 24.07.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni