• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“Bugünkü hayatımızı geçmişimiz belirliyor”

07 Ocak 2019 Pazartesi 17:00
12
14
16
18

   ► Bahar Gürler, bugün yaşadığımız sıkıntıların geçmişteki bir problemin hayatımıza yansıması olduğunu dile getirdi.

     Aile dizimi Bert Hellinger adında Alman bir psikoterapistin kurduğu, birbirini hiç tanımayan insanların birbirlerinin hayatına dokunduğu bir sistem. Günümüzde Türkiye’de de yaygınlaşmaya başlayan aile dizimine göre, önceki kuşakların işlediği, sorumluluğu alınmamış kötü olaylar, sonraki kuşakların hayatlarında olumsuzluklara yol açıyor. Yaşadığımız sıkıntılarımızın geçmişteki bir problemin yansıması olduğunu dile getiren Aile Dizimi uzmanı Bahar Gürler, “Bu sıkıntı ilişkilerimizde, iş hayatımızda, para konusunda, sosyal ilişkilerimiz, bazen de sağlığımızda olabiliyor. Ailemizde aynı sorunlar nesiller boyu devam edebiliyor. Aile dizimi hayatımızda sorun teşkil eden, bir türlü çözemediğimiz, tekrar eden konular için yapılan bir ruhsal çalışma” diye konuştu.

“Sıkıntılarımızın ana sebebi köklerimizde”
     Hayatlarımızda yaşanan sıkıntıların ana sebeplerinin köklerimizde bulunduğunu açıklayan Gürler, “Sevgisini dile getirmeyen babanızı, sizi eleştiren annenizi ya da reddettiğiniz aile bireylerini yargılamadan önce davranışlarının, bilinçsizce üstlenilen model, rol ya da kilitlenmelerden kaynaklanabileceğini düşündünüz mü? Aslında hiç tanımadıkları akrabalarının kaderlerini devralıyorlar. Olumsuz duygulara dayalı ilişkilerinize devam ettiğinizde aynı portreyi sizin de çizmeye başlayacağınızı fark edeceksiniz” dedi. Gürler, köklerdeki sorun bulunduğunda olumsuzlukların kısa sürede düzeldiğini belirtti.

Hayatınızı uzaktan izliyorsunuz
     Aile diziminin grup terapisi ve bireysel terapi ile yapılabildiğini ifade eden Gürler, “Genellikle ilk deneyenlerin grup çalışması yapmasını daha uygun buluyorum. Grup çalışması belirlenen gün ve saatte birbirini tanıyan ya da tanımayan kişilerin bir araya geldiği, temsilcilik yöntemi ile uygulanıyor. Çalışmalarda kime dizim yapıldığı, hangi konuda çalışıldığı, temsilcilerin aldıkları roller söylenmiyor. Dizimi açılan kişi kendi dizimin de görev almıyor ve dışarıdan kendi hayatını seyrediyor. Gördükleri ve duyduklarıyla ilk gelenler şaşkınlığa uğruyor” diye konuştu. Gürler, temsilcilerin de temsil ettiği kişi ya da kavramla ilgili kendisinde fark ettikleri ile şifa bulduğunu söyledi.

“Tıbbı destekleyici bir sistem”
     Ruh iyileşmedikçe bedenin de tam olarak iyileşmediğini dile getiren Gürler, “Biz tıp bilgisine her aşamada saygılıyız. Danışanın tıbbi tedavisini aynen devam etmesini son derece önemsiyoruz. Bu tedavi devam ederken fiziksel iyileşmenin yanında ruhumuzu aile dizimi ile destekleyip, iyileşmeyi hızlandırabiliyoruz. Ruhumuz bir yerlerde kırılınca, bedende bozulma gerçekleştirerek bize kendini göstermeye çalışıyor. Tıbbın yaptığı tedavi yanında ruhumuzun sesini de dinlediğimizde çok çabuk sağlığımıza kavuşabiliyoruz. Yani alternatif tıp değil destekleyici sistem” açıklamalarında bulundu.

Dizim şirketler için de yapılıyor
     Aile diziminin kişilerin sıkıntıları için yapılmasının yanı sıra şirketler için de yapıldığını dile getiren Gürler, “Bir şirketin ya da markanın çeşitli yatırımlarını, büyütmesi veya isim değişiklikleri, yeni bir ürünü ortaya koymaları için de yapıyoruz. Paranın o sistemin içinde nasıl hareket edebildiğini de görebilmek mümkün. Bunu da aile dizimi yapıyoruz. Diyelim ki yeni bir ürün çıkacak bu ürünü aslında nasıl bakıyorlar, ürün bunlara nasıl bakıyor, o ürünün piyasada kendini nasıl görüyor parayla ilişkisi ne. Doğru bir yatırım olup olmadığı da ortaya çıkıyor” dedi. Gürler, “Satılamayan mallar, bölüşülemeyen miraslar, ortaklıklar da sistemin konularından. Hepsi için çalışmalar yapıyoruz” diye ekledi.

 


+ Benzer Haberler
» Hamileliğin 6. ayında bebek odasını alın, havalandırın
» “Ameliyatlar robotik cerrahi ile değişecek’’
» Üretim dursa bile, Türk balığı 3 yıl doyuracak
» Müze gelirlerinde yüzde 13,37’lik azalma
» Türk ekonomisi gastronomi ile beslenecek
» Allianz Türkiye’nin ilk ‘Teknik Laboratuvarı’nı kuruyor
» Okul çağı çocuklara ‘sağlık karnesi’ geliyor
» Son ağlar atıldı, balıklar stoklandı
» “İzmirlilerin desteğini almadan, İzmir’in adından söz ettirdik”
» Hayvanlarda iyileşme süresi kısalıyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 19.04.2019
  Ticaret 18.04.2019
  Ticaret 17.04.2019
  Ticaret 16.04.2019
  Ticaret 15.04.2019
  Ticaret 13.04.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni