• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Buca’nın 9. Pırlanta Merkezi kapılarını açtı

09 Mart 2018 Cuma 10:00
12
14
16
18

Buca’nın 9. Pırlanta Merkezi kapılarını açtı

           HABER MERKEZİ     
     Buca Belediyesi, 3-6 yaş arası çocuklara günde 3 saat süreyle ücretsiz geçici bakım hizmeti verilerek kadınların sosyal hayata katılımını sağlayan Pırlanta Merkezlerinin 9’uncusunu Yeşilbağlar Mahallesi’nde açtı. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde kapılarını açtıkları Merkezi kadınlara armağan etti. Başkan Piriştina, “Cehaletin en büyük korkusu kadındır. Kadın öğrenirse çocuklarına öğretir” öngörüsünden hareketle bundan sonra her attıkları adımda cehaletin korktuğu eğitimli, çağdaş ve özgür  kadını yaratmaya çalışacaklarını söyledi.

     Buca Belediyesi hem kadınların hem de çocukların yaşamına dokunan projelerinden olan Pırlanta Merkezlerinin 9’uncusunu 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Yeşilbağlar’da açarak Bucalı kadınlara armağan etti.
     3-6 yaş arası çocuklara günde 3 saat süreyle ücretsiz geçici bakım hizmeti verilen, hem çocukların hem de toplumun gelişmesinde en belirleyici nokta olan annelerin sosyal hayata katılımını arttıracak olan Yeşilbağlar Pırlanta Merkezi’nin coşkulu açılış törenine CHP Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ, meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilcileri ve yüzlerce Bucalı katıldı. Törende pırlanta merkezlerinde eğitim alan miniklerin Atatürk’ü anlatan ve “Bu vatan bizimdir kimse bölemez” sözlerini içeren şiiri davetlileri coşturdu. 

     Ağaçlarla donatılıp yeşillendirilen yaklaşık 3500 metrekarelik park ve 1035 metrekare çocuk oyun alanıyla çevrelenen Yeşilbağlar Pırlanta Merkezi’nin açılışında konuşan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Pırlanta merkezlerinin sadece bir çocuk bakım merkezi olarak algılanmaması gerektiğini, asıl hedefin aydınlık ve özgür yarınlar yaratan kadınlar olduğunu vurguladı. Piriştina, “ Bizim bir hedefimiz vardı. Kentte yaşayan kadınların siyasete, ticarete ve sosyal hayata katılabilmesi için önündeki maddiyat ve zaman engellerini kaldırmamız gerekiyordu. İşte pırlanta merkezlerinin kuruluş amacı buydu.

     Kadınlarımızın artık aydınlık yarınları yaratmak için zamanları oluyor. Artık İzmir’in, Buca’nın, ülkenin ekonomisinde sosyal hayatında kadınlarımız var” diye konuştu.
     Konuşmasında cehaletin en büyük korkusunun kadın olduğunu vurgulayan Başkan Piriştina, “Kadın öğrenirse, kadın bilirse bunu çocuklarına anlatır. Bundan sonra attığımız her adımda cehaletin korktuğu o kadını yaratmaya çalışacağız. Kadını eğitip çağdaş ve özgür düşünmesini sağlarsak o kadın bildiğini çocuklara anlatacak ve sonuçta özgür çocuklar, özgür nesiller yetişecektir” sözleriyle hedefini ortaya koydu.

     Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina açılış töreninde Bucakoop Pırlanta Merkezi’nde olduğu gibi Yeşilbağlar Pırlanta Merkezi’nin yapımında da bağışlarıyla destek olan hayırsever Nursen Tunail’e çiçek verip, “Buca’nın 47 mahallesi size minnettar” sözleriyle teşekkür etti.
     Buca’nın 9’unca Pırlanta Merkezi Yeşilbağlar konuşmaların ardından coşkulu alkışlar eşliğinde açıldı.

 


+ Benzer Haberler
» 50’yi aşkın diplomalı Türk uzman Akkuyu Nükleer Şirketi’nde işe başlayacak
» Çin Demiryolları’nın kilidi Türk şirketinden
» Hyundai Türkiye’nin yeni başkanından yükseliş’e ziyaret
» Renault ve Dacia yenilikleriyle 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda
» Turizm harcamalarında kredi kartı taksit sayısı artırılacak
» S&P: Ülkelerin dış borcu ilk kez 50 trilyon doları bulacak
» Her halinizi bu sergide bulacaksınız
» Baraner, “70 ülkeden gelecekler”
» Horeca Fuarı’nda Poyraz zeytinyağı yemeklere lezzet kattı
» Ege Serbest Bölgesi sıfır atık projesinde öncü


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 23.02.2019
  Ticaret 22.02.2019
  Ticaret 21.02.2019
  Ticaret 20.02.2019
  Ticaret 19.02.2019
  Ticaret 18.02.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni