• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Bucalı esnafın kalbi Elazığ mağdurları için attı

21 Şubat 2020 Cuma 14:00
12
14
16
18

Bucalı esnafın kalbi Elazığ mağdurları için attı

           HABER MERKEZİ     
     Bucalı esnaf sanatkarlar, Elazığ depremi mağdurları için düzenlenen kampanyaya büyük destek verdi. Buca Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın çağrısı ile toplanan yardımlar, ilçe kaymakamı Faik Arıcan’a teslim edildi.
     Buca Esnaf ve Sanatkarlar Odası yöneticileri, ilçe kaymakamlığının düzenlediği kampanyaya destek için toplanan yardımları Kaymakam Faik Arıcan ile ilçe müftüsü Kemal Demirel’e teslim etti.

     Bucalı esnaf sanatkarlardan umulanın üzerinde destek geldiğini kaydeden Oda Başkanı Turan Yazgan, ‘Kaymakamlığın kampanyasına katkı koymak için üyelerimize yaptığımız çağrıdan beklenenin üzerinde dönüşler aldık. Bakliyat, şeker, çay, yağ gibi gıda malzemeleri, ısıtıcı cihazları, battaniyeler, çocuk botları ağırlıklı olmak üzere ayakkabılar, giyim eşyaları, yatak gibi çeşitli yardımları toplayarak tasnifledik. Ayrıca 5 bin 500 lira maddi yardımda bulanan üyemizin desteğini AFAD hesabına yatırarak dekontunu kaymakamımıza teslim ettik. Buca Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak da 40 battaniye teslim ettik. Yönetim ve denetim kurulu üyelerimizin her biri de birer koli gıda yardımında bulundu. Yardımların kolay tasnif edilmesi, sayılması ve hızla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılabilmesi için her kolinin üzerine muhteviyatı ve miktarını yazdık.’ dedi.

Örnek hassasiyet
     Esnaf sanatkarların yardım yaparken örnek hassasiyet gösterdiğine dikkat çeken Yazgan, ‘Özellikle giysi ve ayakkabılar kullanılmış değil,  hepsi yeni ürünler. Üyelerimiz kendi evlatlarına, eşlerine alır gibi yeni ürünleri özenle seçip bağışlamışlar. Bu da esnaf sanatkarların halis duygularının, insan onuruna verdikleri değerin bir göstergesi oldu. Hassasiyet göstererek yardımda bulunan tüm üyelerimizi işyerlerinde ziyaret ederek plaketle ödüllendireceğiz ve yardımlarını ölümsüzleştireceğiz. Bucalı esnaf sanatkarlar kendilerine yakışır tavrı göstermişlerdir.’ diye konuştu.

Buca’nın başarısı
     Bucalı esnaf sanatkarların kampanyaya verdiği destekten büyük memnunluk duyduğunu dile getiren ilçe kaymakamı Faik Arıcan ise, mağdur insanların ihtiyaçlarına göre yardımların dağıtılacağını söyledi.
     Ülke genelinde valilikler aracılığıyla başlatılan kampanyalar çerçevesinde yardımların toplandığını belirten Arıcan, ‘Buca çok başarılı bir kampanya yürüttü. Meslek kuruluşları, STK’lar, diğer kurumlar ve vatandaşlar kampanyamıza yoğun ilgi gösterdi. Bir kamyon hedefiyle başladığımız süreç sonunda bir Tır dolusu yardım topladık. Yardımlar Bornova’da İzmir AFAD tarafından sayılıp tasniflenecek ve Elazığ AFAD’a ulaştırılmak üzere yola çıkacak. Türk milleti kimliğini bu kampanyayla ortaya koydu. Bizi biz yapan, Türk milletini öne çıkaran bu yardımlaşma, birbirimizi sahiplenme ve dayanışma duygusudur.’ şeklinde konuştu.


+ Benzer Haberler
» Şubat’ta ihracat %2,3, ithalat %9,8 arttı
» “Covid-19 salgını süresince işten çıkarmalar yasaklanmalı”
» Yılın ikinci yarısında EİB’in ajandası yoğun
» İzmir’de ki eczanelerin çalışma saatleri değişti
» Merkez Bankası, koronavirüsle ilgili ilave tedbirler aldı
» KOSBİ-KESİAD işbirliği devam edecek
» Konak Belediyesi’nden sosyal destek adımları
» Kemalpaşa’da sokak ve caddeler dezenfekte ediliyor
» Başkan Soyer’den iki hafta sokağa çıkma yasağı önerisi
» İZSU’dan yaşlı ve engelli aboneler için “gezici hizmet”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 01.04.2020
  Ticaret 31.03.2020
  Ticaret 30.03.2020
  Ticaret 28.03.2020
  Ticaret 27.03.2020
  Ticaret 26.03.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni