• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Bornova’da kültür merkezleri atağı

11 Ağustos 2017 Cuma 16:00
12
14
16
18

Bornova’da kültür merkezleri atağı

   ► Atatürk Mahallesi’nden sonra Pınarbaşı’nda da kültür merkezi hizmet vermeye başladı.

           HABER MERKEZİ     
     Bornova Belediyesi çok amaçlı kültür merkezlerine bir yenisini daha ekledi. Haziran ayında açılışı yapılan Atatürk Mahallesi’ndeki Dr. Sırrı Aydoğan Kültür Merkezi’nden sonra Pınarbaşı Kültür Merkezi de hizmet vermeye başladı.Temeli geçen yıl atılan Cemevi olarak da kullanılacak Pınarbaşı Kültür Merkezi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ile alevi derneklerinin temsilcileri ve vatandaşların katıldığı törenle açıldı. Açılışın ardından bölgede oturan alevi vatandaşlar ilk cem ibadetini de yerine getirdi. Geçen ay temeli atılan Doğanlar Mahallesi’ndeki Kültür Merkezi de en kısa sürede tamamlanarak hizmete açılacak.

     Bornova Belediyesi’nin bir yılda yapımını tamamladığı Pınarbaşı Kültür Merkezi törenle açıldı. Cemevi olarak da hizmet verecek Gürpınar Mahallesi’ndeki Merkez’in açılışına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Gürpınar Mahallesi Muhtarı Osman Özdemir, Alevi Kültür Dernekleri Bornova Şubesi Başkanı Veli Zengin, Alevi Dedesi İsmail Doğan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Pınarbaşı Pazaryeri’nin karşısında, 7064 sokak ile 7039 sokak kesişiminde bulunan alanda bir yılda yapımı tamamlanan Pınarbaşı Kültür Merkezi’nin açılışında düzenlenen törende, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila önemli mesajlar verdi.

Başkan Atila her mahallede çalışıyor
     İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın her mahallede, her sokakta çalışarak vatandaşlara daha çok hizmet etmek için büyük çaba gösterdiğini belirterek, “Olgun Atila’yı canı yürekten kutluyorum” dedi. Büyükşehir Belediyesi olarak kültür varlıklarına büyük önem verdiklerini, tarihi yapıları restore ettiklerini ve yeni kültür sanat mekanları yaptıklarını söyledi. Hiçbir ayrım yapmadan, herkese aynı nazardan bakarak hizmet ettiklerini ifade eden Başkan Kocaoğlu, “Her yere yetişip kenti kalkındırmaya, istihdam olanakları yaratmaya, kentin altyapı, ulaşım, çevre problemlerini çözmeye çalışıyoruz. Aynı anlayışla yapılan bu tesisin tüm Pınarbaşılı hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

     Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, bir sene önce temelini vatandaşlarla birlikte attıkları Pınarbaşı Kültür Merkezi’nin açılışını yapmanın gururunu yaşadığını belirterek, “Burada hem alevi vatandaşlarımız ibadetlerini yerine getirebilecek, hem de çocuklarımız, kadınlarımız çeşitli kurslara katılabilecekler” dedi. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ni 1921 yılında, daha Cumhuriyet bile kurulmadan kurduğunu hatırlatan Başkan Atila, “İşte biz de bu anlayışla, kültür projelerine ağırlık veriyoruz. Haziran ayında Atatürk Mahallesi’nde Dr. Sırrı Aydoğan Kültür Merkezi’ni açtık. Temmuz ayında Doğanlar Kültür Merkezi’nin temelini attık. Doğanlar Kültür Merkezi’ni de bir yılda tamamlamayı planlıyoruz” diye konuştu.

Hizmete teşükker
     Alevi Kültür Dernekleri Bornova Şubesi Başkanı Veli Zengin, cemevlerinin ibadetin yanısıra bilim ve kültür işlevinin de olduğunu söyledi. Pınarbaşı Kültür Merkezi’nin de bu anlayışa uygun bir şekilde yapıldığını belirten Zengin, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’ya teşekkür etti. Alevi Dedesi İsmail Doğan da hem İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu hem de Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın pek çok alanda önemli yatırımlar yaptıklarını, bu hizmetlerin başka illerde de duyulduğunu ve bilindiğini belirterek hizmetleri nedeniyle teşekkür etti. Gürpınar Mahallesi Muhtarı Osman Özdemir de “Pınarbaşı Kültür Merkezi’nin yapımında emeği geçen A’dan Z’ye herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Çok amaçlı
     Pınarbaşı Kültür Merkezi, zemin artı iki kat olarak projelendirildi. Geçici sergi alanı ile gasilhane ve kurban kesim odasının da bulunacağı Merkez’in projesi, bölgede yaşayan vatandaşların ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda şekillendirildi. İki çok amaçlı salon, okuma salonu, çocuk oyun alanı, toplantı odası ve dersliklerin bulunacağı Pınarbaşı Kültür Merkezi’nde yemekhane ve mutfak ile toplantı ve taziye odası da düşünüldü. Pınarbaşı Kültür Merkezi toplam 1207 metrekarelik alana kuruldu. Bornova Belediyesi’nin Atatürk Mahallesi’nde yapımını tamamladığı Dr. Sırrı Aydoğan Kültür Merkezi’nin açılışı Haziran ayında yapılırken, Doğanlar Kültür Merkezi’nin de temeli de geçtiğimiz ay atılmıştı.

 


+ Benzer Haberler
» Bornova’da spor kurslarına yoğun ilgi
» Başkan Atila: Tiyatromuzla gurur duyuyorum
» Yaz tatilinde İngilizce kurslarına çocuklardan yoğun ilgi
» “Mutluluk Atölyesi”nden 400 öğrenci yararlanacak
» “Kadınlara destek olma yolunda örnek olmaya devam ediyoruz”
» Açık Hava Sinema Günlerine yoğun ilgi
» Bornova yeni projelerle daha da güzelleşiyor
» Yüzme eğitiminin adresi: Bornova Belediyesi
» Srebrenica kurbanları Bornova’da anıldı
» Bornova’da engeller hep birlikte kaldırılıyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 18.07.2018
  Ticaret 17.07.2018
  Ticaret 16.07.2018
  Ticaret 14.07.2018
  Ticaret 13.07.2018
  Ticaret 12.07.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni