• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Bornova’da en güzel 23 Nisan için kollar sıvandı

09 Nisan 2018 Pazartesi 12:00
12
14
16
18

Bornova’da en güzel 23 Nisan için kollar sıvandı

           HABER MERKEZİ     
     Bornova Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını için yapacağı etkinliklerin hazırlıklarına başladı. Bu kapsamda Bornova’da bulunan Balkan Göçmenleri Dernekleri temsilcileriyle biraraya gelen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, etkinlikler için fikir alışverişinde bulundu. Bornova Belediyesi’nin hazırladığı etkinlikleri anlatan Başkan Atila, “2016 yılında Altındağ-Çamdibi bölgesinde gerçekleştirdiğimiz 23 Nisan Kortej yürüyüşümü bu senede yapmak istiyoruz” dedi.

     Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, İzmir’de yaşayan Balkan göçmenlerini biraraya getiren derneklerin temsilcileri ile buluştu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hakkında görüşülen etkinlikte çocuklar için yapılabilecekler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. 22 ayrı derneğin temsilcilerinin katıldığı kahvaltılı toplantı Çamdibi Engelsiz Yaşam Merkezi Engelsiz Kafe içinde gerçekleşti. Tüm katılımcıların tek tek görüş bildirdiği toplantıda konuşan Başkan Atila, Bornova Belediyesi’nin 23 Nisan için planladığı etkinlikleri anlatarak göçmen nüfusun çoğunlukta yaşadığı Altındağ-Çamdibi bölgesinde gerçekleştirmek istedikleri kortej yürüyüşü için destek istedi.

“Bornova Çocuklar için bambaşka bir yer olacak”
     Başkan Atila, Bornovalı çocukların mutlu olması, geleceğe umutla bakması, Cumhuriyet ve Atatürk ilkelerine sıkı sıkıya bağlı olması için sadece 23 Nisan’da değil 365 gün çalıştıklarını belirtti. Çocuklar için 3 yeni proje hazırladıklarını anlatan Atila, “Türkiye’de tek olacak olan Çocuk Dünyası projemizin temelleri bu ay sonunda atcağız. Eylül ayı içersinde de Pınarbaşı’n da Minyatürk gibi bir yer olacak olan Hayal Bornova projemize başlamayı planlıyoruz. Karaçam Mahallemizde ise çocukların spor ve tarımla uğraşacakları Çocuk Köyü projemizi hayata geçireceğiz. Bunların hepsi tamamlandığında Bornova çocuklar için bambaşka bir yer olacak” dedi.

23 Nisan kutlamalarında Kıraç sahne alacak
     23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında her sene Bornova Meydan’dan Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’na kortej düzenlendiğini ve burada konser verildiğini belirten Başkan Olgun Atila, “Bu sene kortej yürüyüşünün ardından Kıraç ve Zülfü Livaneli Çocuk Korusu konserimiz yapılacak. Etkinlikler kapsamında Naldöken’de yaşayan çocuklarımızdan oluşan Çocuk senfoni Orkestramız Adnan SaygunSanat Merkezi’nde sahne alacak.

     Çocuklar arasında düzenlediğimiz resim yarışmamız olacak. Ayrıca 23 Nisan’dan bir hafta önce çocuklarımız için her sene düzenlediğimiz Uçurtma Şenliğimizi de yapacağız. Geçen sene 20 bin civarında kişi bu şenliğe katılmıştı” dedi.
     Dernek temsilcilerine yaptığı konuşmada göçmen nüfusun yoğun olarak bulunduğu Çamdibi’n de 2016 yılında ilk kez kortej yürüyüşü gerçekleştirildiğini hatırlatan Başkan Atila, “Bu sene de tekrar bu yürüyüşü yapmak istiyoruz. Bu konuda da sizlerin desteklerini bekliyoruz” diye konuştu.

 


+ Benzer Haberler
» BELGEM’de eğitime ara yok
» Bornova Belediyesi Kız Öğrenci Yurdu kayıtları başladı
» Çevre dostu kampanyaya çevre dostu ödül
» Bornova’da Şubat kardeşliği
» Bornova Belediyesi’nin hobi kurslarına yoğun ilgi
» Bornova Belediyesi’nden çocuklar için Resim ve Öykü Atölyesi
» Kadınlardan Başkan Olgun Atila’ya teşekkür
» Bornovam Markası Tarım Fuarı’nda
» Bornova’da kadınlara özel projeler
» Bornovalı çocukların Mars’a yolculuk serüveni


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 18.02.2019
  Ticaret 16.02.2019
  Ticaret 15.02.2019
  Ticaret 14.02.2019
  Ticaret 13.02.2019
  Ticaret 12.02.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni