• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Bornova’da en güzel 23 Nisan için kollar sıvandı

09 Nisan 2018 Pazartesi 12:00
12
14
16
18

Bornova’da en güzel 23 Nisan için kollar sıvandı

           HABER MERKEZİ     
     Bornova Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını için yapacağı etkinliklerin hazırlıklarına başladı. Bu kapsamda Bornova’da bulunan Balkan Göçmenleri Dernekleri temsilcileriyle biraraya gelen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, etkinlikler için fikir alışverişinde bulundu. Bornova Belediyesi’nin hazırladığı etkinlikleri anlatan Başkan Atila, “2016 yılında Altındağ-Çamdibi bölgesinde gerçekleştirdiğimiz 23 Nisan Kortej yürüyüşümü bu senede yapmak istiyoruz” dedi.

     Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, İzmir’de yaşayan Balkan göçmenlerini biraraya getiren derneklerin temsilcileri ile buluştu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hakkında görüşülen etkinlikte çocuklar için yapılabilecekler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. 22 ayrı derneğin temsilcilerinin katıldığı kahvaltılı toplantı Çamdibi Engelsiz Yaşam Merkezi Engelsiz Kafe içinde gerçekleşti. Tüm katılımcıların tek tek görüş bildirdiği toplantıda konuşan Başkan Atila, Bornova Belediyesi’nin 23 Nisan için planladığı etkinlikleri anlatarak göçmen nüfusun çoğunlukta yaşadığı Altındağ-Çamdibi bölgesinde gerçekleştirmek istedikleri kortej yürüyüşü için destek istedi.

“Bornova Çocuklar için bambaşka bir yer olacak”
     Başkan Atila, Bornovalı çocukların mutlu olması, geleceğe umutla bakması, Cumhuriyet ve Atatürk ilkelerine sıkı sıkıya bağlı olması için sadece 23 Nisan’da değil 365 gün çalıştıklarını belirtti. Çocuklar için 3 yeni proje hazırladıklarını anlatan Atila, “Türkiye’de tek olacak olan Çocuk Dünyası projemizin temelleri bu ay sonunda atcağız. Eylül ayı içersinde de Pınarbaşı’n da Minyatürk gibi bir yer olacak olan Hayal Bornova projemize başlamayı planlıyoruz. Karaçam Mahallemizde ise çocukların spor ve tarımla uğraşacakları Çocuk Köyü projemizi hayata geçireceğiz. Bunların hepsi tamamlandığında Bornova çocuklar için bambaşka bir yer olacak” dedi.

23 Nisan kutlamalarında Kıraç sahne alacak
     23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında her sene Bornova Meydan’dan Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’na kortej düzenlendiğini ve burada konser verildiğini belirten Başkan Olgun Atila, “Bu sene kortej yürüyüşünün ardından Kıraç ve Zülfü Livaneli Çocuk Korusu konserimiz yapılacak. Etkinlikler kapsamında Naldöken’de yaşayan çocuklarımızdan oluşan Çocuk senfoni Orkestramız Adnan SaygunSanat Merkezi’nde sahne alacak.

     Çocuklar arasında düzenlediğimiz resim yarışmamız olacak. Ayrıca 23 Nisan’dan bir hafta önce çocuklarımız için her sene düzenlediğimiz Uçurtma Şenliğimizi de yapacağız. Geçen sene 20 bin civarında kişi bu şenliğe katılmıştı” dedi.
     Dernek temsilcilerine yaptığı konuşmada göçmen nüfusun yoğun olarak bulunduğu Çamdibi’n de 2016 yılında ilk kez kortej yürüyüşü gerçekleştirildiğini hatırlatan Başkan Atila, “Bu sene de tekrar bu yürüyüşü yapmak istiyoruz. Bu konuda da sizlerin desteklerini bekliyoruz” diye konuştu.

 


+ Benzer Haberler
» Bornova Belediyesi’nden eğitime tam destek
» Pınarbaşı’nda Sonbahar Şenliği
» Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila; "Halkımızdan aldığımız güçle hizmete devam" dedi
» Sorunlar sosyal medyada çözülüyor
» Tıbbi malzeme alımında e-ihale dönemi başladı
» Bornova’da mahalle buluşmaları 4.5 yıldır sürüyor
» Bornova doğa ve köy turizmi projeleriyle gelişiyor
» Bornovalı muhtarlardan Başkan Atila’ya “ortak akıl” teşekkürü
» Çocuk Senfoni Orkestrasına yeni yetenekler
» Dost Bilim Evi güz dönemi başlıyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.10.2018
  Ticaret 19.10.2018
  Ticaret 18.10.2018
  Ticaret 17.10.2018
  Ticaret 16.10.2018
  Ticaret 15.10.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni