• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

BODER değişime hazırlanıyor

05 Haziran 2021 Cumartesi 12:00
12
14
16
18

BODER değişime hazırlanıyor

           HABER MERKEZİ      
     Bodrum ve ülke turizminin öncü derneklerinden biri olan Bodrum Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (BODER) 23 Haziranda yapılacak genel kurulda büyük bir değişime hazırlanıyor.
     1989 yılında kurulan BODER’de dünyada değişen koşullara uyum sağlamak ve bölge turizmine yeni bir ivme kazandırmak isteyen genç turizmciler Ömer Faruk Dengiz başkanlığında oluşturdukları Mavi listeyle seçim çalışmalarını başlattı.
     Very Chic Otel CEO’su Ömer Faruk Dengiz 19 Mayıs günü adaylığını açıklamasının ardından bu kez yönetim kurulunu oluşturacak isimlerin bazıları ve davetlileriyle birlikte bir  toplantı düzenledi. Bodrum ve bölge turizmine yön veren tesisleri temsil eden BODER yönetimine aday ekip, üzerinde çalışılmış detaylı projelerle sektöre katkı yapmak için kolları sıvadı.

ÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM
     Turizmin yaşadığımız koşullardan dolayı önemli ölçüde değişim göstereceğini öngören Ömer Faruk Dengiz ve yönetim kurulu üyeliğine aday çalışma arkadaşları bu süreçte önceliği eğitime vermeye hazırlandıklarını söyledi.  
     BODER Yönetim Kurulu başkanlığına aday olan Ömer Faruk Dengiz “Bodrum turizmine yön veren arkadaşlarımızla bu kez elimizi taşın altına birlikte koymaya hazırlanan Mavi bir ekip olduk. Mavi Bodrum’un rengi, umudun rengi. Biz de geleceğe dair umudumuzu Mavi renkle paylaşalım istedik. Bu masada güçlü bir ekibimiz, arkamızda da bu ekibin gerçekleştireceği güçlü projelerimiz var. Bunların en başında da Bodrum Hotel Academy geliyor. Kendi binasına kavuşturmak istediğimiz BODER çatısı altında bir de mesleki eğitim ortamı yaratmak istiyoruz. Yerel yönetimlerin ve ilişkili mesleki sivil toplum kuruluşlarının desteğine açığız. Biz de onlarla elimizden gediğince birlikte olmaya hazırız. Muğla Valiliği ve Bodrum Kaymakamlığıyla, Bodrum için gece gündüz çalışan belediyesiyle, meslek örgütleriyle ve daha onlarca sivil toplum kuruluşuyla iş birliği içinde olmaya her zamankinden daha fazla özen göstermek istiyoruz. Bodrum’u seven ve Bodrum’da iş yapan herkesle birlikte bu sorumluluktan kaçınmayacağız” diye konuştu.

 PANDEMİDEN GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE ÇIKACAĞIZ
    Turizm sektörünü etkileyen Pandemi sürecinden güçlü ve başarılı bir şekilde çıkmak  için hazırlıkları yaptıklarını da kaydeden Ömer Faruk Dengiz sözlerini şöyle sürdürdü: “Biliyoruz ki, zaman alsa da o güzel günlerimize hep beraber geri döneceğiz. Bu toplantı vesilesiyle mevcut dönemin Başkanı Sayın Halil Özyurt ve Yönetim Kurulundaki değerli meslektaşlarımıza bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Onlardan bu önemli sorumluluğu devralıp daha da yükseğe taşımak hepimiz için bir onur olacak. Arzumuz BODER seçimlerinde kazananın Bodrum ve turizm sektörü olmasıdır. Bizimle birlikte Bodrum’a katkı sunacak bu seçimde aday olan değerli meslektaşımız Itır Köylü’ye ve aday yönetim kurulu üyelerine de başarılar diliyorum”

DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM VURGUSU
     BODER Genel Sekreteri ve Basın sözcüsü olarak görev almaya hazırlanan Bodrium Otel & SPA Genel Müdürü Yiğit Girgin de uzun süredir üzerinde çalıştıkları projeler hakkında bilgi verdi.
     Yiğit Girgin, “Ev pansiyonculuğu gibi en temel başlangıç noktasından, en üst düzey uluslararası marka bilinirliliğine varan Bodrum otelcilik sektöründeki değişim ve dönüşüm kaçınılmazdır. Amacımız; Bodrum otelciliğinin temsil gücünün sadece kendi arasında mevzuat paylaşımından öteye taşımak istiyoruz. Her ev yapanın odasını veya evinin tamamını rahatça kiralayarak hak kaybına sessiz kalmayan bir yapı oluşturmak istiyoruz. Bu toplantıda sizlerle paylaşacağımız projelere önümüzdeki günlerde yeni yönetim kurulu üyesi adaylarımızın ismi ve projeleri eklenecek. BODER de bu dinamik ekiple Bodrum turizmi gibi hak ettiği büyüklüğe ve söz hakkına erişecektir. Sizlerle bu basın bülteninin ekinde paylaşacağız projelerimizi önümüzdeki kısa süreçte paylaşıp, yeni vizyonumuzu Bodrum ve kamuoyu ile paylaşmaktan onur duyuyoruz” diye konuştu.

PROJELER SEKTÖRE GÜÇ KATACAK
     BODER’in sektörde çatı bir dernek olarak birçok yeniliğe de imza atmak istediklerini dile getiren Girgin, projeler hakkında şu bilgileri verdi: İşletmelerin sürdürülebilirliği için kadın girişimcilerimizin ihtiyaç duyduğu donanımları ve yeni bir vizyon kazandırmayı amaçladığımız ücretsiz hayat boyu eğitim programları oluşturuyoruz. Mesleğe yeni girecek arkadaşlarımızı sektörle buluşturacak Kariyer Fuarı başta olmak üzere ihtisas fuarlarını Bodrum’a kazandıracağız. Sektörün ilgi alanındaki kritik konularda uzman iş ortakları ile düzenleyeceğimiz eğitim ve seminerlere ücretsiz katılım olanağı sağlamaya hazırız.

     Denetim, danışmanlık, finansal danışmanlık, vergi ve ilgili alanlarda hizmet sunan dünyanın önde gelen profesyonel danışmanlık şirketleri ile anlaşmak istiyoruz. Sektördeki ailelerin 16 yaş ve üzerindeki genç çocuklarına turizmi sevdirecek ve onları sektöre kazandıracak programları güncel eğitimlerle özendireceğiz. Otellerimizin en çok ihtiyaç duyduğu araç ve gereçler için uygun fiyat avantajlarının sunulması için oluşturacağımız platform fiyat istikrarını da beraberinde getirecek. Sektöre hizmet edecek projelerimizi hayata geçirmek için oluşturacağımız Danışma Kurulumuz deneyimiyle bizlere bu süreçlerde yol gösterecek. Yıllardır hizmet binası olarak kullandığımız alan temsil ihtiyacını karşılamaktan uzak kalıyor. BODER’in kendine ait öz malı olan bir bina tahsisi için gerekli çalışmayı yapacağız”


+ Benzer Haberler
» Günlük vak’a sayısı tekrar 6 bini geçti
» İncirde mutluluk, üzüm ve kayısıda hüsran
» Iraklı yatırımcılar İzmir’e direk uçuş istiyor
» Ana Arama Kurtarma ve Koordinasyon Merkezi yenilendi
» En yüksek gelir eşitsizliği İstanbul’da
» Türkiye’nin tüketim mal ve hizmetleri fiyat endeksi 38
» İZTO Zücaciye Grubun’da seçim yapılacak
» Tüketici Güven Endeksi Haziran’da yüzde 5,8 arttı
» TEB’den KOBİ’lere özel kredi kampanyası
» “Kaybolduğu iddia edilen NBŞ, ihracatta kullanılıyor”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 23.06.2021
  Ticaret 22.06.2021
  Ticaret 21.06.2021
  Ticaret 19.06.2021
  Ticaret 18.06.2021
  Ticaret 17.06.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni