• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“Bizim işimiz, gücümüz, düşüncemiz Karabağlar”

07 Eylül 2018 Cuma 13:00
12
14
16
18

“Bizim işimiz, gücümüz, düşüncemiz Karabağlar”

           HABER MERKEZİ     
     Osman Aksüner, Aşık Veysel ve Aydın Mahallesi sakinlerinin katıldığı 5. Etap İmar Planı bilgilendirme toplantısında konuşan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, “Bizim işimiz, gücümüz, düşüncemiz Karabağlar. Burayı daha nasıl ileri götürürüz, güzellikleri nasıl yaratırız? Tüm düşüncemiz ve hedefimiz bu.” diye konuştu.

     Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Haziran ayında meclisten geçen ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gönderilen Osman Aksüner, Aşık Veysel ve Aydın Mahallesi’ni kapsayan kentsel dönüşüm planı ile ilgili mahalle sakinlerine bilgilendirmede bulundu. Belediye Ana Hizmet Binası Muzaffer İzgü Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya Karabağlar Belediye Başkan Yardımcısı Alev Ağrı, Etüd Proje Müdürü Zeki Yıldırım, Belediye Meclis üyesi aynı zamanda Kentsel Dönüşüm Komisyon Başkanı Zafer Levent Yıldır’ın yanı sıra mahalle muhtarları, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile mahalle sakinleri katıldı. Yoğun ilginin gösterildiği toplantıda, vatandaşlar planın son aşamasıyla ilgili bilgi sahibi oldular.

Yepyeni bir çehreye kavuşacak
     Bakanlığa gönderilen imar planını yakından takip ettiklerini ve bununla ilgili gerekli görüşmeleri yapmak için bürokratların önümüzdeki hafta bakanlık yetkilileriyle görüşeceklerini belirten Başkan Selvitopu, plan onaylandıktan sonra bu alanın yepyeni bir çehreye kavuşacağını sözlerine ekledi.

2 bin 400 hektar alanda imar planı çalışmalarını tamamlıyoruz
     Etap etap yeniledikleri imar planı çalışmalarında sona geldiklerini belirten Başkan Selvitopu “Belediye olarak ilçedeki toplam 2bin400 hektar alanda imar planı çalışmalarımızı yapıyoruz. Yıl sonuna kadar da tamamlayacağız. Amacımız Karabağlar’ın geleceğine yön vermek. Daha sağlıklı, insanların rahat edeceği bir Karabağlar yaratmak istiyoruz. Karabağlar, eskiden birçok insana varoş geliyordu. Ama bu planlamalarla gerçek anlamda İzmir’in kent merkezi olacak” dedi

Bizim işimiz, gücümüz, düşüncemiz Karabağlar
     Kentleşmenin, kültür merkezi yapmanın ya da bir projeyi gerçekleştirmenin siyaseti olmadığını hatırlatan Selvitopu, “Siyaset sadece güzel şeyleri yapmanın amacıdır. Bizim bakışımız da böyledir. Bizim işimiz, gücümüz, düşüncemiz Karabağlar. Burayı daha nasıl ileri götürürüz? Güzellikleri nasıl yaratırız? Tüm düşüncemiz, hedefimiz bu.” dedi

Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz
     Türkiye’de ilk kez halkla beraber 5. kez bilgilendirme toplantısı düzenleyerek bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Selvitopu sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu hem Karabağlar için hem de diğer yerler için örnek uygulama olacak. Sonuçta hedefimiz hep beraber düzgün sağlıklı, hak ve hukuku koruyan bir planlamayı hayata geçirmek istiyoruz.”

Vatandaşlardan teşekkür
     Etüd Proje Müdürü Zeki Yıldırım’ın  Bakanlığa gönderilen planlama ilgili sunum yaparak bilgi verdiği toplantıda, vatandaşlar da söz alarak akıllarında kalan soruları yönelttiler. Özellikle vatandaşlar kendilerini her konuda bilgilendiren ve açık, şeffaf bir anlayış yürüten Başkan Selvitopu ve yönetimine teşekkür ettiler.

 


+ Benzer Haberler
» Yaşlı nüfus son beş yılda %16 arttı
» Şubat ayında konut satışları yüzde 18.2 azaldı
» Günlük temassız ödeme adedi 1 milyona ulaştı
» Siirt fıstığı dünyaya açılıyor
» İstanbul dünyanın en çok ziyaret edilen 11. şehri oldu
» AmCham Türkiye/ABFT yeni yönetim kurulu seçildi
» 26. İzmir Avrupa Caz Festivalinde son hafta
» Sürpriz yok, Arkas-M.A.T. Sailing Team yine birinci
» İzmir’de ‘Frankofoni’ zamanı
» Çocuklar dijital mikroskop ile bilim dünyasını keşfe çıkıyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 19.03.2019
  Ticaret 18.03.2019
  Ticaret 16.03.2019
  Ticaret 15.03.2019
  Ticaret 14.03.2019
  Ticaret 13.03.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni