• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“Bizim amiral gemilerimiz okullarımızdır”

06 Ocak 2018 Cumartesi 11:00
12
14
16
18

“Bizim amiral gemilerimiz okullarımızdır”

   ► Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu İzmir’de eğitim yöneticileri ile bir araya geldi.

           HABER MERKEZİ     
     Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, İzmir’e yaptığı ziyaret kapsamında, Balçova Termal Otel’de İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile bir araya geldi.
     Toplantıya Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri katıldı.
     Toplantıda açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, “İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hafta sonu yapacağımız ve İzmir eğitiminin genel görüntüsünü alacağımız çalışmamızda Sayın Genel Müdürümüzü de aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı söyledik,  sağ olsun Genel Müdürümüz de bizi kırmadı. Katılımları bize şeref verdi.” diyerek Aydoğdu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

     İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ekip çalışmasının ve işimizi severek yapmamın önemine vurgu yaparak sözlerine şu şekilde devam etti:
     “Ekip olmadığı zaman iyi bir insicam yakalanamıyor ve güzel bir şarkı ortaya çıkaramıyorsunuz. Bu durumda kötü sesler ortaya çıkıyor.  Bu da bizim çalışma performansımızı olumsuz etkileyebiliyor. İzmir’de bir insicam ve bir ahenk varsa; bu siz ilçe milli eğitim müdürleri ve tüm kıymetli çalışanlarımızla sağlanmıştır. Biz İzmir’de Türkiye’nin şarkısını söylemeye ve çocuklarımızın gelecek hayallerini kurmaya devam ediyoruz. İnşallah bunu daha güzel bir şekilde yükselteceğiz.  İzmir’de her gün nasıl yeni bir değer üretebiliriz düşüncesiyle arkadaşlarımızla çalışmaya devam ediyoruz. Bu işte başarılı olmak için de işimizi severek yapıyoruz.”

     Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu ise konuşmasında,  “ Çocukların interneti çevrimiçi kullandığı, zekânın tek başına hiçbir şey ifade etmediği bir ortamda yaşıyoruz. İnsan tek başına bir değerdir ama kolektif bir çalışma yoksa orada bir başarı da yoktur.” diyerek ortak çalışmanın öneminden bahsetti.
     Aydoğdu, ilçe milli eğitim müdürlerine hitaben yaptığı konuşmasında, “Ne kadar mükemmel bir sistem kurarsanız kurun, o sistemi yöneten insandır. İnsan faktörünü atlarsak başarılı olmanın imkânı yoktur. Genelgeleri, kanunları ve yönetmelikleri konuşmak yerine hayatın akışı içinde kaçırdığımız bu insani boyutları konuşmamız gerektiğini düşünüyorum. İnsan ilgili olunca bilgili de oluyor, ilgili olunca işini de seviyor. Bizi biz yapan en önemli değerlerden birisi de samimiyettir. Bunu kaybetmemeliyiz, çünkü bizim kendimize yüklediğimiz misyonlar var. Birbirimizi sevmeliyiz, birbirimize kenetlenmeliyiz. Sevginin saygının aşamayacağı hiçbir güçlük yoktur.” diyerek İzmir’de olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

     İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu aynı gün içinde, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Salonunda okul müdürleri ile bir toplantı daha gerçekleştirdi.
     İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi  “2017 yılında özellikle yönetici olarak aramızdan ayrılan, gerçekten çok kıymetli mesai arkadaşımız, Ayhan Kökmen’i rahmetle anarak sözlerime başlamak istiyorum. Doğar, büyür ve ölürüz, Hepimizin kronolojisi budur. Ömrünüzü ne ile tükettiğiniz çok önemlidir. Şu an idareci olabiliriz ancak hepimizin kökeni öğretmenliktir.” dedi.
     Öğretmen olarak bu ülkenin insanlarına ve çocuklarına hizmet etmekten ,onları yetiştirmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Yahşi, bu mesleğin heyecanını her daim yüreğinde taşıdığını ifade etti.

     Okul müdürlerine seslenen İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, Milli Eğitim Bakanlığı olarak,  öğrenci, öğretmen, ve diğer çalışanların sayısı bakımından dünyadaki pek çok ülkenin nüfusundan daha fazla insanı bünyesinde bulunduran sevgi dolu bir aile olduklarını söyledi. Aydoğdu, “Biz hepimiz öğrencilerimiz için varız. Bizim amiral gemilerimiz okullarımızdır.” dedi. Öğretmenlerden asıl istenilenin iyi insan yetiştirmek olduğunu söyleyen Genel Müdür Aydoğdu, asıl amacın bu olması gerektiğini ifade etti.
     “Eğitimin her kademesinde birbirimizin tamamlayıcısı olmalıyız. Ortak ve evrensel değerlerde buluşmalıyız.” diyen Hamza Aydoğdu okul müdürlerine çokça kitap okuyup, film izlemeleri tavsiyesinde bulundu. Aydoğdu “Hiç kimse okul müdürleri kadar kurum kültürünü bilemez, kendinize güvenin işinizi sevgiyle yapın, kendinizden sonra gelecek olanlara destek olun” dedi.

 


+ Benzer Haberler
» TROY, 2018’de 8 kat büyüdü
» Son 1 yılda 105milyon metrekare mağaza kapandı
» Tahtalı’da 21 yılın rekoru kırıldı; Bir günde 2,5 aylık su geldi
» Karşıyakalı çocuklardan coşkulu final
» İstanbul Sabiha Gökçen’in yolcu sayısı 34 milyonu geçti
» VakıfBank’tan 3 büyük müjde: “Yanındaki Güç Paketi”
» Tekstilcilerin hedefi dünyada ilk beş
» “Poşet düzenlemesi kullanılarak yapılan algı oyunlarını görüyoruz”
» Palandöken, “E-ticaret yapan ve kadınlarına müjde”
» Birleşme ve satın alma işlemleri azalırken, hacimdeki artış dikkat çekti


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 17.01.2019
  Ticaret 16.01.2019
  Ticaret 15.01.2019
  Ticaret 14.01.2019
  Ticaret 12.01.2019
  Ticaret 11.01.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni