• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“Biz artık ‘İzmirli’ bir şirket olduk”

03 Temmuz 2018 Salı 16:00
12
14
16
18

“Biz artık ‘İzmirli’ bir şirket olduk”

   ► Allianz Türkiye CEO’su Aylin Somersan Coqui, İstihdam rakamlarını 770 kişiye çıkaracaklarını açıkladı.

           SELDA AK     
     Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD), İzmir’in yerli ve yabancı yatırımcılar tarafından neden tercih edilmesi gerektiği konusunda somut verilere dayanan, “Ekonomik ve Demografik Göstergelerle İzmir” başlıklı raporunun ardından, İzmir’i tercih eden firmaları ağırlamaya devam ediyor.
     EGİAD, geçtiğimiz günlerde restorasyonunu bitirip kullanıma açtığı Sosyal Kültürel Etkinlikler Merkezi (SKEM)’nde, yatırımlarını İzmir’e taşıyan Allianz Türkiye CEO’su Aylin Somersan Coqui’yi ağırladı. Alsancak’taki Allianz Türkiye Ege Bölge Müdürlüğü‘nün de Allianz Kampüs’e taşınmasıyla birlikte Allianz Kampüs’te açılış günü itibariyle 665 kişilik istihdam rakamına ulaştığını vurgulayan Coqui, “Yıl sonuna kadar devam edecek yeni işe alımlarla istihdam rakamımızı 770’e çıkaracağız. Aramıza yeni katılan 413 arkadaşımızın alındığı pozisyonlara toplam 43 bin başvuru aldık.” dedi.
     EGİAD üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Allianz Türkiye CEO’su Aylin Somersan Coqui ise, büyüme öngörüleri, iş sürekliliği ve sürdürülebilirlik yaklaşımı doğrultusunda İzmir’in Gaziemir ilçesinde 27 milyon Euro yatırımla hayata geçirdikleri operasyon merkezi Allianz Kampüs’ün, 1100 kişi kapasiteyle İzmir’de faaliyette olmasından memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

“İzmir’e yatırım yapmaya devam edeceğiz”
     Allianz Türkiye’nin, İzmir’e yönelme nedenlerini açıklayan Coqui, “Size yeni bir İzmirli olarak sesleniyorum. İzmir ikinci adresimiz oldu. Yeni nesil sigortacılığın öncüsü olarak büyüme öngörülerimiz, iş sürekliliği odağımız, riskleri yönetme refleksimiz ve sürdürülebilirlik yaklaşımımız bizleri İzmir’e yönlendirdi. Türkiye’nin en önemli metropollerinden olan İzmir, kalifiye işgücü potansiyeli, sanayisi, ulaşım alternatifleri ve yüksek yaşam standartları ile yerel ve uluslararası yatırımcıları cezbettiği gibi bizleri de kendine çekti. Nisan ayında 1100 kişi kapasiteli operasyon merkezimizi Gaziemir ilçemize taşıdık ve çalışmalarımıza hızla başladık. Sürdürülebilirlik ilkelerine uygun bir şekilde, yenilenebilir enerji kaynakları kullanan, çevre ve çalışan dostu bir mekân olarak tasarlattığımız Allianz Kampüs ile İzmir, artık bizim ikinci adresimiz. 27 milyon avro’luk yatırımla hayata geçirdiğimiz operasyon merkezimiz Allianz Kampüs hayalimizi gerçeğe dönüştürürken, hem çevre ekonomisine hem de istihdama katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.
     Gençlerle ve girişimcilik dünyasıyla çok yakından ilgilendiklerini dile getiren Coqui, “İzmirli bir şirket olduk. İzmir çalışanlara gerçekten çok iyi bir ortam sunuyor. Hakikaten buraya yapılan yatırımın doğru olduğunu görüyorum ve yatırım yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“Yatırımcılar için cazip bir kent”
     EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter ise yaptığı açılış konuşmasında, “İzmir’in ekonomik değerleri, gelişimi ve tanıtımı üzerine araştırma çalışmaları yürütüyoruz. EGİAD olarak “Ekonomik ve Demografik Göstergelerle İzmir” Raporu ve Karşılaştırmalı Yaşam Maliyeti, Yaşam Kalitesi ve Ücretlendirme” raporumuz kentimizin nitelikleriyle ilgili objektif bir bakış açısı sunuyor. Genç, dinamik ve eğitim düzeyi yüksek bir işgücü potansiyeline sahip olan İzmir, yatırımcılara üniversite, araştırma ve teknolojik alt yapı, teknoparklar, melek yatırım ağları, organize sanayi bölgeleri gibi olanaklar sunan bir bölgedir.” dedi.
     İzmir’in son yıllarda büyük yatırımcıları çektiğini açıkça gözlenmekte olduğunu belirten İlter, “Ekonomi Bakanlığı kaynaklarına göre, İzmir 2000 yılında 328 yabancı yatırımcıyı ağırlarken, 2015 sonrasında bu oran 2.500’leri bulmuştur. İzmir hem yatırımcı hem beyaz yakalı profesyoneller için cazip bir kent olarak görülmektedir. Her şeyden önce İzmir, Türkiye’nin ihracatı açısından önemli bir merkezi konumundadır.” diye konuştu.

“Allianz, ilham veren bir yatırımcı”
     İzmir’in hedefinde; katma değerli hizmetler, Ar-Ge, inovasyon, üretim ve yüksek katma değere dayalı bir ekonomi modeli olduğunu ifade eden İlter şöyle konuştu: “İzmir’deki üniversitelerde kurulan teknoparklarda giderek artan AR&GE faaliyetleri aynı zamanda girişimcilik potansiyelini de harekete geçirmiştir. Şu anda biri EGİAD Melek Yatırım Ağı olmak üzere kurulan Melek Yatırım Ağları girişimcilik ekosistemi açısından da İzmir’i yeni bir alternatif haline getirmiştir. Yaptığımız çalışmalara paralel olarak Allianz Türkiye’nin İzmir’i tercih ederek burada hayata geçirdiği operasyon merkezi Allianz Kampüs’ün İzmir’e gelecek potansiyel yatırımcılar için ilham verici ve etkili bir örnek olduğunu düşünüyoruz. Herkes bu kentte yaşamak için can atıyor. Ama Allianz, herkesten önce davranıp herkesten önce İzmirli oldu. İzmir’e inandı, güvendi. İyi de etti. Artık ‘kendimizden bir parça’ olarak gördüğümüz Allianz Ailesi’ne ‘Evinize hoş geldiniz’ diyoruz.”

 


+ Benzer Haberler
» Ege Bölgesi’nin ihracatı 21 milyar dolara dayandı
» “İstihdamda yüzde 5 büyümeyi hedefliyoruz”
» Çiftçiye 1.000 TL’lik mazot ve gübre desteği
» Yerli turist yurtdışında 4,9 milyar $ harcadı
» Selçuk Yaşar’a TÜSİAD’dan teşekkür plaketi
» Türkcell en hızlı büyüyen operatör
» Düşünür Koleji 35’inci okulunu Güzelbahçe’ye açıyor
» Marmara Bölgesi’nin en büyük ithalat limanı: ‘Kumport’
» Turizmciler İzmir’de buluştu
» İpragaz, turizme enerji veriyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 22.02.2019
  Ticaret 21.02.2019
  Ticaret 20.02.2019
  Ticaret 19.02.2019
  Ticaret 18.02.2019
  Ticaret 16.02.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni