• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Biyu_design ile sunumlar ‘sağlıklı’ yapılıyor

24 Nisan 2021 Cumartesi 00:00
12
14
16
18

Biyu_design ile sunumlar ‘sağlıklı’ yapılıyor

   ► Alpaslan, bardak altlığının yanı sıra yine ahşap malzemeden “Anne-bebek” kategorisinde ürün geliştirmeyi planladığını söyledi

           KÜBRA TOPAL      
     Son yıllarda doğal ve sağlıklı ürünlere talep arttı. Dekorasyondan, oyuncağa kadar birçok ürün çeşidinde ahşap kullanılmaya başlandı. Ahşabın modasının geçme olasılığının düşük olması da ahşap ürünlere ilgiyi arttırdı. Trendin tamamen ahşap tasarıma döndüğünden bahseden Biyu_design Kurucusu Merve Alpaslan, “Her alanda ahşap kullanıldığı için bizde ahşaba yöneldik. Ürettiğim bardak altlıkları tamamen el yapımı ve sağlığa zararsız boya ile boyanıyor” dedi.

     Biyu_design markasının isim hikayesini anlatan Alpaslan, “Aslında bizim başka bir markamız vardı. Bu marka adına video, animasyon, fotoğraflar çekilip, sosyal medya hesaplarımız açılmıştı. Etiketler, stickerlar ve bir çok şeyler basılmıştı ki son anda “biyu_design” olmasına karar verdik. Önceden isim önerilerinde veya fikir olarak adı bile geçmemişti. Meğer her anımızda bu isim varmış. Oğlum Yağız sayesinde her şeyi değiştirdik. Yağız henüz 19 aylık ve konuşmayı yeni keşfediyor. Bir şeyi isterken ya da yapılmamasını istediği bir şey olduğu zaman biyu-biyuu diyor. Bizde Yağız’a değer diye düşünüp tüm yapılanların üstünü çizdik ve yeni bir başlangıç yaptık” diye konuştu.

“Paketlemede sıradan bir kutu yapmak yerine tasarıma yöneldim”
     Trendin tamamen ahşap tasarıma döndüğünden bahseden Alpaslan, “Her alanda ahşap var, ev dekorasyonunda özellikle bebek ürünlerinde ve oyuncaklarında. Bu yüzden ahşap ürünlere yöneldik. Şimdilik bardak altlığı üretiyorum. Akşamları oğlum uyuduktan sonra zımparalayıp, tozunu alıp, özel sağlığa zararsız toksit içermeyen su bazlı boya ile tek tek önünü ve arkasını boyuyorum. Gündüz de yine oğlum uyuduğunda fotoğraf ve videolarını editleyip yüklüyorum. Bardak altlığının yanı sıra ürün çeşidi olarak yine ahşap malzemeden “Anne-bebek” kategorisinde geliştirmeyi planlıyorum” ifadelerini kullandı.

     Fabrikasyon iş yapmadığına değinen Alpaslan, “Butik tarzda özel tasarımla ilerliyorum. Ürünlerimiz tamamen el yapımı ve sağlığa zararsız boya ile boyanıyor. Bu işe başlamadan önce araştırma yapıp rakip ürünleri satın aldım ve sonuç korkunçtu. Ürünün paketini açar açmaz inanılmaz bir tiner kokusu vardı. Üstelik fiyatları da ucuz değildi. Biz ucuzluktan ziyade kaliteli ve emin adımlarla ilerlemek istiyoruz. Kendim grafik tasarımcı olduğum ve eşimde reklamcı olduğu için fikir alışverişi yapıyoruz. Mesela paketlemeye çok önem verdim. Sıradan bir kutu yaptırmaktansa tasarıma ağırlık verdim” şeklinde konuştu.

“Kendi e-ticaret sayfamı oluşturmak istiyorum”
     Her gün araştırma yaparak kendilerini geliştirmeye çalıştıklarını söyleyen Alpaslan, “Müşterilerimiz ve yakın çevremizden bizi iyi yönlerimiz yerine eleştirmelerini istiyoruz ki daha iyi olmaya çalışalım. Ayrıca sosyal medyada satış ve takipçi kitlesi oluşturduktan sonra kendi e-ticaret sayfamı oluşturup satış yapmak ve diğer e-ticaret sayfalarında yer almak istiyorum. Sonuç olarak yeni ürünlerimizi görmek ve sipariş oluşturmak için Facebooktan Biyu_design ve İnstagramdan @biyu_design sayfamızı ziyaret edebilirsiniz” ifadelerini kullandı.


+ Benzer Haberler
» Kısıtlamanın faturası kuaförlere kesildi
» Tarihi Çarşı’da tarihi sessizlik
» Gümrük Vergisi’yle Balkanlarda ihracat artıyor
» “Turizmde hedeflenen rakamlara ulaşılması 3 kritere bağlı”
» Yeşil sebzeler çöpe gidiyor
» “İhracatta ürünlerin çevresel boyutu da önemli”
» “Kuru domates ihracatıyla ekonomiye katma değer sağlıyoruz”
» Aztekin: Beyaz eşyada tedarik sıkıntısı yaşayabiliriz
» Piyasalar çek kaosuna çözüm bekliyor
» İkinci el araçlarda fiyat artışı yolda


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 12.05.2021
  Ticaret 11.05.2021
  Ticaret 10.05.2021
  Ticaret 07.05.2021
  Ticaret 06.05.2021
  Ticaret 05.05.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni