• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

BİVA’dan İzmir’e 200 milyonluk yatırım

10 Nisan 2018 Salı 15:00
12
14
16
18

BİVA’dan İzmir’e 200 milyonluk yatırım

   ► Avrupa’nın en yüksek yapısal çelik binası olma özelliğini taşıyan BivaTower’ın inşasında toplam 2 bin 400 ton çelik kullanılacak.

           FATİH ÖZKILINÇ     
     151 metre yüksekliği ile Avrupa’nın en yüksek yapısal çelik binası olma özelliğini taşıyan BivaTower’ı yapılan basın lansmanı ile tanıtıldı. BİVA A.Ş tarafında 200 milyonluk yatırımla hayata geçirilecek olan Biva Tower’ın inşasında toplamda 2 bin 400 ton çelik kullanılacak. Ekim 2019’a kadar tamamlanması beklenen proje içersinde 1+1, 2+1, 4+1 ve loft daireler olmak üzere toplamda 32 katta 96 daire yer alacak.
     20 yıldır konut, işyeri ve kurumsal işyerlerinin anahtar teslimi yapılması, sanayi yapılarının kurulması için hizmet ürettiklerini belirten BİVA A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Yılmaz, 200 milyonluk yatırımla hayata geçecek olan BivaTower’ın modern mimarisi, sosyal donatılarıyla A plus bir yaşam tarzı sunduğunu söyledi.
     BİVA Tower’ın  sağlamlığı, konforu ve tasarımı ile görülmeye değer bir proje olduğunu belirten Yılmaz, “BİVATower’ın zemin iyileştirilmesi yapıldıktan sonra, İzmir’in en derin radye temelinde 580 ton demir kullandık. Ayrıca, özel nitelikli 4.600 metreküp beton dökme işlemini de gerçekleştirdik. İş ve üretim planımızı 10 ay gibi kısa bir sürede kaba inşaatının bitmesi olarak planladık. Projenin önemli özelliklerinden birisi de ulusal ve uluslararası kalite standartlarına göre doğaya ve çevreye dost LEED sertifikası ile taçlanacak olmasıdır. Bu sertifika ile binada kullanılacak her türlü malzemede doğaya dost olacak ve çevrenin korunmasına katkı sağlayacaktır” dedi.

Avrupa’nın en yüksek çelik binası
     İzmir’e, Avrupa’nın ve Türkiye’nin En Yüksek Yapısal Çelik Binası’nı ve “Yeni Bir Simgeyi” kazandırdıklarını da vurgulayan Yılmaz, “Avrupa ve Türkiye’nin en yüksek yapısal çelik binası BivaTower’da yeni ve modern bir yaşamın anahtarını alıcılarımıza sunuyoruz. İzmir’in kalbinde yer alan 3 tarafı özel tasarım parklarla çevrili BİVA Tower’ın ilk iki katı caferestauranlar, mağazalar ile donatılacak ticari alanlar, 3 ve 6. Katlar arasında 4 katlı araç asansörlü doğal hava sirkülasyonu olan kapalı otopark, şehirde yaşamanın zorluğunu bir nebze azaltacak olan 140 metre karelik açık yüzme havuzu, İzmir’in manzarasına hakim güneşlenme teraslarıyla, 1600 metre karelik sağlıklı yaşam alanları 7. ve 8 katta yer alacak. Vale, oto yıkama, kuru temizleme, resepsiyon hizmeti, akıllı ev sistemi, market ve güvenlik gibi pek çok hizmeti de bir arada sunacağız” diye konuştu.

Kalite ve estetik bir arada
     BivaTower’ın kat planlarının hazırlanması aşamasında zorlu bir çalışma süreci  geçirdiklerini kaydeden BİVA A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Birim Yılmaz, mimarlarla birlikte kat planlarının üzerinde aylarca çalışarak en kullanışlı ve konforlu kullanım alanlarına ulaştıklarını söyledi.
     “Örnek dairemiz görücüye çıktıktan  sonra emeklerimizin sonuçsuz kalmadığını görmek bizleri mutlu etti” diye konuşan Birim Yılmaz şöyle devam etti: “Yatırım amacıyla BivaTower’dan konut almaya gelen müşterilerimiz, örnek dairemizi gördükten sonra düşüncelerini değiştirdiler ve bundan sonraki yaşamlarını BİVATower’da sürdürmeye karar verdi. Yapısal çeliğin getirdiği avantajlardan faydalanarak daireleri birleştirerek istenilen büyüklükte mekanlar oluşturabiliyoruz. Ayrıca; tavan yüksekliklerinin brüt 3.80 metre olması, net ölçü olarak 3.20 metre kalması ön görüldüğünden hacimsel ferahlık bu projenin en büyük özellikleri arasında yer alıyor. Modern ve çevreci tasarım anlayışı ile iç mekanları bütünüyle farklılaştırdık. Çelik ile bütünleşen yalın ve natürel malzemeler tercih edildi. Yüksek tavanlı minimalist iç mekanlarıyla kalite ve estetiği bir arada sunuyoruz. Maksimum ışık alan, alan kaybının minimum olduğu, her metrekaresi özenle tasarlanan, geniş ve iç açıcı yaşam alanları oluşturduk”

Depreme karşı güvenli
     Proje hakkında bilgi veren BİVA A.Ş Mimarı Sezen Türkoğlu binanın tasarımı aşamasında BivaTower’daki yaşamı kolaylaştırmak adına farklılıklar katmayı hedeflediklerini dile getirdi. Türkoğlu: “Her yaşam alanının içinde kendimiz yaşarcasına tüm ayrıntıları göz önünde bulundurarak adım adım ilerledik. Avrupa’nın en yüksek yapısal çelik binasında aile yaşamına öncelik verdiğimizden sadece 9. ve 10. katlarda 4 adet 1+1 daire konumlandırdık. Toplamda 96 konuttan oluşan BİVATower’da 9. ve 10. katlarda 2 adet 1+1,4 adet 2+1  daire ,13. Katında 2 adet 4+1daire, 32. Ve 33. Katlarda 2 adet loft daire ve diğer katlarda İzmir’in deniz manzarasına hakim 2 adet 3+1 yine İzmir manzarasına hakim 2 adet 2+1 daire konumlandırdık. Daire içi tasarımlarda tüm ailenin ortak kullanacağı yaşam alanları ile ebeveyn yatak odalarını özellikli kılarak deniz manzarası ile bütünleşen teraslar ile keyifli alanlar oluşturduk” dedi.
     Toplantıda İzmir’in 1. derece deprem bölgesinde yer aldığına dikkat çeken İnşaat Yüksek Mühendisi Onur Güleç, betonarme yapılara oranla çok daha hafif olan BİVA Tower’ın zemine daha az ağırlık uyguladığını ve çok şiddetli depremlerde bile güvenle yaşanabilecek yaşam alanı niteliği taşıdığını belirtti.

2 binin üzerinde talep
     Lüksün Çelikle Dansı başlıyor sloganıyla projeyi beğeniye sunduklarını ifade eden Proje Satış Müdürü Armağan Bilir, BİVATower’ın mimarisi ve tasarımı kadar teknik özellikleriyle de öne çıktığı bilgisini verdi.  Satış ofisi açıldıktan sonra projenin detayları ile ilgili yoğunluk yaşandığını belirten Armağan, “Temel atma gerçekleştikten sonra İzmir başta olmak üzere, diğer iller ve yurt dışından 2 bininüzerinde ciddi ön talep oluştu. Projemize olan yoğun talebin çeliğin dayanıklılığını bilen, deprem korkusu olan ve depremi yaşayanların sağlam bina ve güvenli binalarda yaşama isteğinin yanında İzmir’in kültürel yapısı, ulaşım açısından tüm akslarına yakın konumda bulunması ve daire tasarımlarının şimdiye kadar tasarlananların dışındaki çizgilere sahip olmasıyla tercih sebebi olduk” diye konuştu.

 


+ Benzer Haberler
» Türk organik ürünleri dünyaya açıldı
» TARKEM modelinin Türkiye’ye anlatılması gerekir
» Ev ve mutfak eşyalarında yeni hedef İngiltere
» 2018 yılı ihracat şampiyonları belli oldu
» Geleceği Yazan Kadınlar için son başvuru tarihi 22 Şubat oldu
» Koç Holding’in 2018 yılı konsolide cirosu 143,2 milyar TL olarak gerçekleşti
» ‘Dyo Sanat Ödülleri’den 52 yılda 23.424 eser
» İzmir iş dünyasından Albayrak’a ekonomi raporu
» Palandöken, “Emekliliği gelmiş esnafa kolaylık sağlanmalı”
» Türk seramiği 130 ülkeden 91 bin ziyaretçiyle buluştu


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 18.02.2019
  Ticaret 16.02.2019
  Ticaret 15.02.2019
  Ticaret 14.02.2019
  Ticaret 13.02.2019
  Ticaret 12.02.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni