• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

BIO Startup Program’ın 5 finalisti belli oldu

31 Mart 2021 Çarşamba 10:00
12
14
16
18

BIO Startup Program’ın 5 finalisti belli oldu

           SEDA GÖK      
     Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AIFD) tarafından desteklenen ve yürütücülüğünü ReDis Innovation’ın üstlendiği BIO Startup Program’ın beşincisinin finalistleri belirlendi. Programa bu yıl katılım gösteren 12 biyogirişimci 30 Mart’ta gerçekleşen BIO Startup Demo Day’de jüri tarafından değerlendirildi ve belirlenen 5 finalist 10- 18 Haziran tarihlerinde yapılacak dünyanın en büyük biyoteknoloji organizasyonu BIO Digital Convention’a katılmaya hak kazandı. Finalistler, 1 Nisan’da başlayacak ve bir ay sürecek Biyogirişimcilik Kampı’nın ikincisinde BIO Digital Convention’a katılmak için son hazırlıklarını yapacaklar.

     Türkiye’nin ilk ve tek biyoteknoloji temalı hızlandırıcı programı BIO Startup Program’ın beşincisi geçtiğimiz sene yapılan 56 başvuru arasından gerçekleşen değerlendirme sonucunda seçilen 12 startup ile başladı. Startuplar, geçen yıl aldıkları ilk etap çevrimiçi eğitimlerin devamında, programın ikinci aşaması olan Biyogirişimcilik Kampı’nda, uzman eğitmenler ve sektörün önde gelen profesyonellerinden mentorluk ve online eğitimler aldılar.  Biyogirişimciler 30 Mart’ta gerçekleşen BIO Startup Demo Day’de akademi, kamu, yatırım ve iş dünyası ile sivil toplumun önde gelen temsilcilerinden oluşan jürinin karşısına çıktılar. Birbirinden inovatif projeleri beşer dakikalık sunumlar halinde dinleyen jüri üyeleri, sorularını katılımcı startuplara ilettiler. Demo Day sonucunda seçilen beş startup Biyogirişimcilik Kampı’nın ikincisine ve gerekli hazırlıkları yaptıktan sonra da 10-18 Haziran 2021 tarihlerinde dijital ortamda düzenlenecek dünyanın en büyük biyoteknoloji organizasyonu BIO Digital Convention’a katılma hakkına sahip oldu.

     BIO Digital Convention öncesinde düzenlenecek ikinci Biyogirişimcilik Kampı’nda biyogirişimciler, bir ay boyunca küresel aktörlerle verimli temaslarda bulunduktan sonra ihtiyaç duyacakları, regülasyon, patent, iletişim, pazar analizleri gibi alanlarda yol haritaları hazırlamak üzere mentorlarla birlikte çalışacaklar.
     AIFD Yatırım Politikaları Direktörü Cengiz Aydın, BIO Startup Program’la ilgili şu açıklamayı yaptı: “BIO Startup Program ve mezunlarımız sayesinde oluşan ekosistem ülkemizde biyoteknolojide bilimsel ve teknolojik gelişmelerin hızlanmasına destek olmaya devam ediyor. Bundan sonraki aşamada, BIO Convention öncesinde seçilen beş finalistimizle hazırlıklarımızı tamamlayacağız. Dünyanın dört bir tarafından alınan başvurulardan seçilen 50 startupın girişimini anlatma şansı bulduğu Start-Up Stadium’a kendi programımızın finalistlerinin seçilebilmesini ve seçilenlerin de tüm hazırlıklarını tamamlamış olmasını hedefliyoruz.”

BIO Startup Program’da finale kalan beş finalist biyogirişimci ve faaliyet alanları aşağıdaki şekilde sıralanıyor:
     1- Funktor geliştirdiği medikal bilgi işleyen, yenilikçi arama motoru ile literatür araştırmalarına interaktif bir yöntem kazandırıyor.
     2- GlakoLens glokom hastalığına yönelik akıllı kontak lens, giyilebilir okuma, kayıt ve takip sistemleriyle tedavi sağlıyor.
     3- GlaucoT ilaçsız ve invasif olmayan tekniklerle nöroprotektif glokom tedavisi geliştiriyor.
     4- Oruba çeşitli sağlık testleri ve takibi sağlamak adına idrar miktarı ve hız ölçümü yapan ve otomatik, steril ve operatör ihtiyacı olmaksızın çalışan üroflowmetre geliştiriyor.
     5- Virasoft klinik tanılar ve teşhisler için dijital patoloji yazılımı geliştiriyor.


+ Benzer Haberler
» Mart ayında kartlarla yapılan ödemeler yüzde 48 arttı
» Nüfusun % 27,2’sini çocuklar oluşturuyor
» Bilgin: Kısa çalışma süresi 3 ay uzatıldı
» Global Yatırım Holding, bedelli sermaye artırımına gidiyor
» Gelir İdaresi bazı beyannamelerin sürelerini uzattı
» Kadınlar meslek edinip, işlerine kavuşacaklar
» İzmir Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet’in 100’üncü yılını marşla taçlandıracak
» Apsiyon, 1 milyon konutun yönetimini dijitalleştiriyor
» Başkan Sengel: Gıda egemenliği için meşale yakacağız
» Başkan Sandal: Bayraklı, çocukların ve gençlerin kenti olacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 24.04.2021
  Ticaret 23.04.2021
  Ticaret 22.04.2021
  Ticaret 21.04.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni