• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Beymen Katarlılara satıldı

10 Mayıs 2019 Cuma 10:00
12
14
16
18

Beymen Katarlılara satıldı

           HABER MERKEZİ     
     Boyner Holding ve Mayhoola, bünyesinde Boyner Büyük Mağazacılık, Beymen Mağazacılık, AY Marka Mağazacılık ve Altınyıldız Tekstil’i barındıran Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş.’yi yeniden yapılandırmak üzere mutabakata vardıklarını açıkladı.

     Şirketten yapılan açıklamada, “10 Nisan 2019 tarihinde ana pay sahiplerimiz Mayhoola for Investments LLC (“Mayhoola”) ve Boyner Holding A.Ş. (“Boyner Holding”) tarafından Grup yapımızın güçlendirilmesi için çeşitli stratejik seçenekleri değerlendirmek üzere görüşmelere başladıkları konusunda bilgilendirildiğimizi kamuya açıklamıştık.

     Mayhoola ve Boyner Holding, görüşmeleri sürecinde Boyner Holding‘in sahip olduğu Şirketimiz paylarının tamamının (sermayemizin %42,8’i) Mayhoola’ya satışına dair müzakerelere devam edilmesi üzerinde mutabakata vardıklarını bildirmişlerdir. Bahsedilen işlemin hüküm ve şartları, zamanlaması ve fiyatı müzakerelerin ilerleyen aşamalarında belli olacaktır. Süreç içinde kesinleşen gelişmelerin  Mayhoola ve Boyner Holding tarafından doğrudan veya Şirketimiz aracılığı ile kamuya açıklanacağı ana ortaklarımız  tarafından bildirilmiştir.

     Bu açıklama ile bağlantılı olarak, Şirketimiz Yönetim Kurulu tarafından, Grubumuzun finansal yapısının güçlendirilmesi, sürdürülebilir ve karlı büyümeye destek olacak bilançonun oluşturulması amacıyla:
     1. (i) %100 paylarına sahip olduğumuz bağlı ortaklıklarımız Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş. ve Altınyıldız Tekstil ve Konfeksiyon A.Ş.’nin  paylarının tamamının, (ii) Sahip olduğumuz “Altınyıldız ve “Altınyıldız Classics” markaları ile alt markalarının  mülkiyetinin, Boyner Holding A.Ş.’ye devredilmesi için Şirketimiz ve Boyner Holding A.Ş. arasında görüşmelere başlanmasına,
     2. Sermaye Piyasası Kurulu’nun, gayrimenkul dışındaki varlıkların sermaye piyasası mevzuatı kapsamında yapılacak değerlemelerine ilişkin 11.04.2019 tarih ve 21/500 sayılı Kararı çerçevesinde, bağımsız bir değerleme kuruluşundan hizmet almak üzere gerekli görevlendirmenin yapılmasına,
     3. Gerekli değerleme çalışmaları, ön onaylar ve diğer hazırlıkların tamamlanmasını takiben, işlemin yeniden Yönetim Kurulu’nun onayına sunulmasına,
     4. Söz konusu işlemin Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-23.1 Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği’nin (“Tebliğ”) 6’ncı maddesinin 1’inci fıkrası hükmünde yer alan önemlilik kriterleri uyarınca değerlendirildiğinde;- işleme konu bağlı ortaklıkların (mal varlığının) son yıllık finansal tablolara göre elde edilen gelire katkısının, son yıllık finansal tablolardaki gelirlere oranının (2018 için: 2.929.151.311 TL/5.400.598.817 TL=% 54,2), Tebliğ’de belirtilen %50 eşik değerin üzerinde olması sebebiyle, işlemin, Tebliğ kapsamında “önemli nitelikteki işlem” olarak değerlendirileceği ve yapılacak genel kurul toplantısında ortakların onayına sunulacağı, Tebliğ’in 10. Maddesinin 1. Paragrafı uyarınca hesaplanan 4,86 TL pay fiyatından, Tebliğ’in 9. Maddesinde yer alan esaslar çerçevesinde ayrılma hakkının kullandırılacağı hususunda Şirketimiz yatırımcılarının bilgilendirilmesine, karar verilmiştir” denildi.


+ Benzer Haberler
» “Güçlü sigorta kalkınmanın anahtarıdır”
» Brexit, İngiliz zincir mağazalarını olumsuz etkiledi
» Emekli ikramiyeleri 31 Mayıs’ta ödenecek
» Palandöken, “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
» Maden sahalarında artış sürecek
» IMF: Çin’e gümrük vergisinin maliyetini ABD üstleniyor
» EFD Başkanı Vurucu: “İvme Finansman Paketi’nin hedefi doğru”
» Norm Cıvata, EBSO 100 listesinde 13. sırada
» Türkiye Uluslararası Yönetim Asistanları Derneği kuruldu
» Ambalajın devine uluslararası ödül


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 25.05.2019
  Ticaret 24.05.2019
  Ticaret 23.05.2019
  Ticaret 22.05.2019
  Ticaret 21.05.2019
  Ticaret 20.05.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni