• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Başkanlardan işbirliği mesajı

25 Nisan 2019 Perşembe 14:00
12
14
16
18

Başkanlardan işbirliği mesajı

İduğ, “Yerel yönetimlerin beslenebileceği en büyük yerler İZTO gibi kurumlar. İşbirliklerimiz devam edecek”

           EZGİ ÜTKÜR     
     İzmir Ticaret Odası(İZTO) Nisan ayı Olağan Meclis Toplantısı düzenlendi. Toplantıya; 31 Mart seçimlerinin ardından belediye başkanlığı görevine getirilen geçmiş dönem İZTO Meclis Üyesi ve Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ile geçmiş dönem İZTO Komite Üyesi ve Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz katılım gösterdi. Toplantıda konuşan İduğ ve Oğuz yerel yönetim ile kurumlar arası işbirliğine dikkat çekerek, bu işbirliğinin devamının geleceğini dile getirdi.

“Soyer ile çalışmaktan mutluluk duyacağız”
     Meclisin açılış konuşmasını yapan İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, 31 Mart seçimleri için normalden daha uzayan bir seçim süreci yaşandığını, gündemin büyük bölümünü seçim ve sonrasında yaşadığımız sürecin değerlendirmesiyle geçirdiklerini ifade etti. Özgener konuşmasında
yeni Belediye Başkanı Tunç Soyer ile İzmir Ticaret Odası olarak birlikte çalışmaktan, projeler ve eserler ortaya koymak için mutluluk duyacaklarını belirtti. Son yıllarda seçimlerin çok sık yaşadığını söyleyen Özgener, seçimlerin ardından geniş süreyi gündeme alınmayan bazı sorunlara odaklanarak geçirmenin doğru olacağı görüşünde olduklarını belirtti. Özgener, özellikle ekonomide adımları atılan yapısal reformların hızlı bir şekilde uygulamaya geçmesi ve olumlu sonuçlarını vermesi en büyük beklentileri olduklarını belirtti.

“Yeni Ekonomi Paketi’nin ekonominin dinamizmi için önemli”
     Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı Yeni Ekonomi Paketi’nin ekonominin dinamizmini yeniden kazanması için önemli olduğunu düşündüğünü söyleyen Özgener, “Paket, sunduğu birçok fırsatla yeniden hız kazanmamız, özellikle ihracat konusunda önemli adımlar atmamızı sağlayacaktır. Eğitim, tarım ve özellikle turizm konusunda dönüşümün ve gelişimin hedeflendiği, bu konularda yakın gelecekte ciddi atılımlar yapılacak olması hepimizi mutlu etti” dedi. Başkan Özgener, Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le yaptığı görüşmenin Ortadoğu’daki yangını söndürmek açısından önemli olduğunu düşündüklerini de ekledi. Özgener, bu ziyarette yapılan ticari anlaşmalar da iki ülkenin her geçen yıl gelişen ekonomik ilişkileri açısından çok önemli olduğunu vurguladı.

İduğ’dan işbirliği mesajı
     Geçmiş dönem İZTO Meclis Üyesi ve Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ise konuşmasında yerel yönetimler ile kurumların işbirliğine dikkat çekti. İduğ, yerel yönetimlerin beslenebileceği en büyük yerlerin İZTO ve Sanayi Odaları gibi kurumlar olduğunun altını çizerken işbirliklerinin artacağı mesajını verdi. İduğ, “Sivil toplum örgütleri, kamu, yerel yönetimlerin aynı dili konuşması, birlikte iş yapma ustalığına kavuşması Mahmut Başkan’ın göreve gelmesiyle başladı ve bundan sonra da devam edecek. Kurumların aynı dili konuşması büyük bir sinerji elde ettirecek. Yerel yönetimlerde beslenebileceğimiz en önemli alanlar bu kurumlar. Buradaki zenginlik nerede var ki?” şeklinde konuştu. İduğ konuşmasında 31 Mart seçimlerinde elde ettikleri sonucun en büyük sebebinin; iş dünyasından, kurumlardan ve sivil toplum örgütlerinden aldığı destek olduğunu belirtti. Konuşmasında İzmir Ekonomi Üniversitesi çok büyük ivme kazandığını konuşmasına ekleyen İduğ, “Eminim ki 5 yıl içerisinde İzmir Ekonomi Üniversitesi, diploma fabrikası değil istihdam fabrikası olacak. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Mahmut Başkan’ımızla birlikte çok dinamik bir dönem başladı” sözlerini kaydetti.

“Kalkınmanın yerelde olacağına inanıyorum”
     Geçmiş dönem İZTO Komite Üyesi ve Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz ise konuşmasını İZTO İZTO çatısı altında olmaktan onur ve gurur duyduğunu belirterek başladı. Başkan Oğuz, Urla’nın son yıllarda parlayan bir yıldız olduğunu söylerek “Nasıl ki İzmir Türkiye’de önemli bir yere sahipse Urla da aynı şekilde gelecekte daha da öneme sahip olacak. Kalkınmanın yerelde olacağına inanan birisiyim. Kalkınma; ekonomi ve ticaret demek. Bu kapsamda elimizden geldiğince Urla’nın kalkınması, geleceğe taşınması için çalışmak istiyoruz” ifadelerinde bulundu.


+ Benzer Haberler
» EİB’den sürdürülebilirlik projelerine devlet desteği çağrısı
» Migros Sanal Market, 81 ile ulaştı
» Sigorta sektörü son yaşanan sellerin yaralarını sarıyor
» Merkez Bankası, TL zorunlu karşılıklara uygulanan faizi düşürdü
» Haziran ihracatı küresel toparlanmaya işaret ediyor
» İZİKAD’dan kız öğrencilere tam destek
» Küresel gıda emtia fiyatları Haziran’da büyük sıçrama kaydetti
» Eminevim, yeni normale yüzde 65 artışla başladı
» Kamuoyuna açıklama...
» Karabağlar Belediyesi’nin faaliyet raporu kabul edildi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 07.07.2020
  Ticaret 06.07.2020
  Ticaret 03.07.2020
  Ticaret 02.07.2020
  Ticaret 01.07.2020
  Ticaret 30.06.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni