• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Başkan İduğ projelerini anlattı

20 Haziran 2019 Perşembe 09:00
12
14
16
18

Başkan İduğ projelerini anlattı

           HABER MERKEZİ     
     Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, CHP İlçe Örgütü’nün düzenlediği İstişare toplantısında partililerle bir araya geldi. Göreve geldiği 2.5 aylık süreçte yaptıklarını anlatan Başkan İduğ, özellikle bütçenin doğru kullanılması konusuna dikkat çekti. Yereldeki başarının iktidarı getireceğini ifade eden Dr. Mustafa İduğ, “5 yıl boyunca halkı memnun ve mutlu edersek genel yönetimi de bize verecektir. Bunu başaracağımıza inanıyorum” dedi. Partililere bir de müjde veren İduğ, İlçe örgütünün 3 ay içinde yeni binasında olacağını söyledi.

     Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Bornova Belediyesi Kültür Merkezi’nde CHP Bornova İlçe Başkanı Asım Güven’in de katıldığı İstişare toplantısında partililerle biraraya geldi. 31 Mart seçimlerinde tarihi bir oy oranı ile seçildiklerine dikkat çeken Başkan İduğ, tüm partili arkadaşlarına teşekkür ederek, CHP’de siyaset yapmaktan onur duyduğunu ifade etti.

Sorunlar paylaşıldıkça küçülür
     Bu tip toplantıların önemli olduğunu belirten Başkan İduğ, “böyle  biraraya gelirsek sorunları daha kolay ve çabuk çözeriz. Sizlerden ne kadar uzak olursak sorunlar o kadar birikir. Sorunlar paylaşıldıkça küçülür. Aday adaylığım sürecinde; ‘Örgütü çok önemsiyoruz’ demiştim. Bu lafta kalmayacak. 5 yıllık hizmet dönemim boyunca şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkesi doğrultusunda belli zamanlarda sizlerle olacağım” dedi.

Çalışanlarımızın hakkını verdik
     23 Nisan, 19 Mayıs, Razaman Ayı olmak üzere çok yoğun bir dönemde işbaşı yaptıklarını vurgulayan Dr. Mustafa İduğ, “Geride kalan 2.5 aylık süreçte Cumartesi-Pazar demeden günde 500 kişiyi ağırladık. Bu arada 2040 personelimizin çalışmasını ölçen, tespit eden, verimlilik üzerine onları tanımaya çalıştığımız bir dönem yaşadık. 1.440 iş arkadaşımızın maaşlarına %26 zam yaptık. Çalışanlarımızla barıştık. Eşitlik ilkesine göre 144 güvenlikçi arkadaşımız ve 49 İZBAŞ çalışanının da aynı haklardan yararlanmasını sağladık. Memurlaramızı da yılda 4 kez ikramiye verme kararı aldık”  diye konuştu.

Bütçemizi doğru kullanmalıyız
     Çalışanların maaşlarına yapılan zamların yıllık maliyetinin 30 milyon TL olduğunu söyleyen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Bunun için de yeni kaynak yaratmamız, bütçemizi doğru kullanmamız gerekiyor. Örneğin; Bir yılda mesailere ödenen ücretin 7 milyon olduğunu tespit ettik. Bu çok yüksek bir rakam. Bunun tedbirini alacağız. Gerçekten işi olan mesaiye kalacak. Aynı şekilde tedarikler noktasında da % 40’lara varan tasarruf sağlayabiliriz. Satın Alma Koordinasyon Müdürlüğü kururak aynı malı daha uygun fiyatla alacağız. Bunu sadece bizim değil Türkiye’deki tüm belediyelerin yapması gerekiyor” dedi.

Yerelde başarı iktidarı getirecek
     İktidar olmanın formülünü veren Başkan Mustafa İduğ, “1989 yılında CHP’nin yerel seçimlerde elde ettiği başarı, başarısız belediyecilik nedeniyle iktidarı getirmedi. Bilmeliyiz ki; 2019 Yılı 31 Mart seçimlerindeki başarı ancak doğru ve etkin yönetim bizi iktidara getirir.  5 yıl boyunca halkı memnun ve mutlu edersek genel yönetimi de bize verecektir. Hep birlikte bunu başaracağımıza inanıyorum” dedi.

Yakında yeni ilçe binamızdayız
     Nüfusu 500 bine yaklaşan Bornova’da 13 bin dolayında CHP üyesi olduğunu belirten Başkan İduğ, bu sayının artması gerektiğini belirterek şöyle konuştu: Özellikle gençlik kolları ve kadın kollarımızın aktif çalışmaları ile insanları partimize çekmeliyiz ama aslan yattığı yerden belli olur. Bu yüzden daha iyi bir ilçe binasına ihtiyacımız var. Gerekli çalışmaları yaptık. Bornova’ya yakışan bir ilçe binamız olacak. Üç ay içinde buraya geçeciğiz.
     Yaklaşık 3 saat süren toplantıda partililerin sorularını da yanıtlayan Başkan Mustafa İduğ, Bornova Belediyesi olarak hayata geçirecekleri yeni projeleri de anlattı.


+ Benzer Haberler
» Yaş meyve sebze sektörü Antalya’da buluştu
» Ar-Ge 250 açıklandı: Zirvede yine ASELSAN var
» Oda, Borsa ve STK’lardan destek
» TZOB ve FAO iş birliğini daha ileri aşamaya taşıyacak
» Yüzde 50 gümrük vergisi ABD’ye çelik ihracatını azaltır
» İMDER, 596 milyar dolarlık inşaat projelerine odaklandı
» Rüzgar enerjisinin merkezi Avrupa’da kapasite büyümesi risk altında
» Başkan Tugay ‘yatık bina’ sakinleri ile Vali’ye gidecek
» 2020’ye ‘bembeyaz’ başlangıç
» Çeşme’nin 2020 yılı bütçesi 202 milyon 700 bin lira


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 17.10.2019
  Ticaret 16.10.2019
  Ticaret 15.10.2019
  Ticaret 14.10.2019
  Ticaret 12.10.2019
  Ticaret 11.10.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni