• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Başkan Aksoy: Hem borç ödedik hem yatırım yaptık

23 Haziran 2020 Salı 14:00
12
14
16
18

Başkan Aksoy: Hem borç ödedik hem yatırım yaptık

   ► Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy düzenlediği basın toplantısında, göreve geldiğinde 315 milyon borçla devraldıklarını ve 30 milyonluk kısmını ödediklerini belirtti.

           SELDA AK    
     Cumhuriyet Halk Parti’li Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde başkanlığa gelmesinin birinci yılında, görev süresince yaptığı çalışmaları anlattı.  Menemen Tepe Sosyal Tesisleri’nde basın mensuplarıyla bir araya gelen Başkan Serdar Aksoy, görevdeki 1’inci yılını değerlendirerek gelen soruları yanıtladı.  Başkan Aksoy, “Göreve geldiğimiz günden itibaren Menemen’in üzerindeki ölü toprağını atmaya çalışıyoruz. Belediyeyi devraldığımızda 315 milyon borcu vardı. Bu borcun 58 milyonluk kısmı yargıda. Bir inşaat firmasından yüklü miktarda fatura geldi. Araştırdık, bu fatura Menemen Şehir Stadı için kesilmiş. Bu stat belediyeye ait değil ki” dedi.

     Koronavirüs salgını kapsamında alınan önlemlerle gerçekleşen kahvaltılı basın toplantısında konuşan Başkan Aksoy, “Menemen büyüme potansiyelinin en yüksek olduğu ilçelerden biridir. Karşıyaka büyüme sınırına dayandı. Menemen ve Torbalı ilçesinin nüfusu hızla artmaktadır. Biz göreve geldiğimiz andan itibaren Menemen’in üzerindeki ölü toprağının atılması için mücadele ettik. Birçok projeyi 14 ayda gerçekleştirdik. Çalıştığınız için elbette eleştirileceksiniz. Biz bu eleştirilere cevap vereceğiz. Doğru yolu bulmak için eleştiriler değerlidir” ifadelerini kullandı.

“58 milyonluk faturayı yargıya taşıdık”
     Menemen Belediyesini teslim aldıklarında Ankara’dan müfettiş getirdiklerini açıklayan Başkan Aksoy, belediyeye ait olmayan yerlere yapılan işlerin faturasının belediyeye kesildiğini dile getirdi. 58 milyonluk faturayı yargıya taşıdığını ifade eden Aksoy “Belediyeyi devraldığımızda müfettiş getirdik. Menemen Belediyesi’nin fotoğrafını çekmesini istedik. 1 ay süre verdik. Üç ayda 67 milyonluk fatura kesildi. Biz birçok faturayı yargıya teslim ettik.

     Menemen Belediyesi’ne kesilen inşaat faturası var, bu harcama inşaat nereye yapılmış? Menemen Şehir Stadına ve bu stat belediyeye ait yer değil. Biz teslim aldığımız vakit 315 milyon TL. 58 milyonluk kısmıyla büyük bir soru işareti var. Yargıda mevzu, ne kadarı geri döner, ne kadarı kalkar bilmiyoruz. Bu sırada 30 milyona yakın borcu da ödedik. Bir taraftan yatırımlarımızı yaparken bir taraftan borç ödüyoruz. Belediyelerin genel olarak hepsi borcudur, önemli olan bu borca rağmen çevirebilmektir” diye konuştu.

“Gelecekteki projeler”
     Hem borç ödeyip hem yatırımlara devam ettiğini vurgulayan Başkan Aksoy, “1 yılda Emiralem Engelsiz Yaşam Merkezi, Kadın Danışma Merkezi ve çocuk oyun evi, Doğaköy Anaokulu, Sevgi Yolu, Şiir Sokak, Açık Halk Kütüphanesi, Didem Madak Halk Kütüphanesi, Asarlık ve Yeşilpınar Taziye Evleri, Kasımpaşa Üst Geçidini tamamlayarak, hizmete sunduk. Üretici köylü pazarı, Perşembe pazarı, Özgür Hayvan Barınağı, Kent Müzesi, öğretmenevi içine kreş, Gökpark çocuk oyun evi, Seyrek’te kız öğrenci yurdu ve Tarım lisesinin de yapımı devam etmektedir. Kısa sürede bu saydığım projelerde tamamlanmış ve Menemenli vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuş olacaktır” dedi.

     Gelecek projelerini de anlatan Başkan Aksoy, “Cumhuriyet Kompleksi, Kamyon Garajı, Garaj projesi, eski garajın yerine yapılacak alışveriş merkezi ve iş kuleleri, Gölpark Macera Parkı, Emiralem Hal Binası, Asarlık Ahmet Kaya Parkı, Kent2 Anaokulu’da yapılacak projelerimiz arasında yer alıyor” şeklinde konuştu.


+ Benzer Haberler
» Aktif vak’a sayısı düşmeye devam ediyor
» İhracat, Haziranda 13.47 milyar dolar
» MB-PPK: İlave tedbir gereksinimi ortaya çıkabilir
» Kredi anlaşmasının yetki mektubu için imzalar atıldı
» Bakan Selçuk; “Haziran ayına ilişkin nakdi ücret desteği ödemeleri 8 Temmuz’da ödenmeye başlıyor”
» Çin, 65 yeni patentle inşaa ettiği kara ve demiryolu köprüsünü açtı
» İş dünyasının yeni rotası Libya
» Müştemilat Kumpanya’nın yaz konserleri başlıyor
» Karşıyaka Belediye Meclisi’nde seçim mesaisi
» “Yılın ikinci yarısında yatırımlarımız devam edecek”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 03.07.2020
  Ticaret 02.07.2020
  Ticaret 01.07.2020
  Ticaret 30.06.2020
  Ticaret 29.06.2020
  Ticaret 27.06.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni