• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

BASİFED’in yeni başkanı Seda Kaya Ösen

09 Ocak 2018 Salı 16:00
12
14
16
18

BASİFED’in yeni başkanı Seda Kaya Ösen

   ► BASİFED’de ikinci kez başkanlık görevine getirilen Levent Akgerman, görevi Seda Kaya Ösen’e devretti.

           SELDA AK     
     Batı Anadolu Sanayici ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (BASİFED), EGİAD Dernek Merkezi’nde Olağan Genel Kurulu toplantısı düzenlendi. BASİFED’in yeni başkanı Seda Kaya Ösen oldu. Bayrağı Levent Akgerman’dan alan Ösen, üç yıl boyunca bu görevi yürütecek.
     BASİFED’de 30 Mayıs 2016’da ikinci kez başkanlık görevine getirilen Levent Akgerman, görevi Seda Kaya Ösen’e devretti. Birlik ve beraberlik ruhunu koruyarak, bayrağı bir adım daha ileriye taşımak için gayret göstereceğini belirten  BASİFED’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya Ösen, “İzmir ve bölgedeki belli başlı SİAD ve GİAD’ların çatı kurulusu olarak bu dönemde kendimize öncelikli olarak 2 hedef belirledik. İlki derneklerimiz arasındaki birlikteliğin ve iş birliğinin artarak devam etmesidir. Son dönemde, İzmir’in daha önceki yıllarda alıştığının aksine, derneklerimiz arasında bir uyum ve iş birliği bulunmaktadır. Şüphesiz bu güzel gelişmedeki en önemli pay, kişisel egolardan bağımsız olarak ortak fayda için elini taın altına koyan değerli başkanlarımızındır. Bir diğer etkende Basifed gibi bir çatı örgütün varlığı ve etkin çalışmasıdır. Bizde bu donemde, bu geleneği devam ettirerek, kurumlar arasındaki iş birliğini ve ortak projeleri sürdürmeyi hedefliyoruz.” dedi.

“İş dünyasının aynansı olacağız”
     Bir diğer hedefimiz ise İzmir’in TURKONFED ile bağlantısını sağlamak olduğunu açıklayan Ösen, “Bildiğiniz gibi TÜRKONFED Türkiye’nin en büyük bağımsız iş dünyası örgütüdür. Gittikçe yaygınlaşan yapısı ile bugün Türkiye’nin 4 bir kösesindeki federasyonları ile bağımsız iş insanlarının buluşma noktasıdır. Bu acıdan güçlü bir BASİFED in varlığı da çok önemlidir. Sivil toplum kuruluşlarının en önemli varoluş sebebi; siyasetten bağımsız olarak, iş dünyasının aynası olmaktır.  Bu açıdan ülkemizin zor günlerden geçtiği bu zamanlarda Basifed ve TÜRKONFED gibi kurumların önemi ayrıca artmaktadır.” ifadelerini kullandı

“BASİFED dayanışmanın sembolü haline geldi”
     BASİFED’de başkanlık görevini Seda Kaya Ösen’e devreden Levent Akgerman Genel Kurul açılışında yaptığı konuşmada, ““BASİFED İzmir’de yer alan gönül esaslı iş insanları derneklerinin dayanışmasının sembolü haline gelmiştir. Yeni yönetimin de istikrarı devam ettirerek birlik ve beraberliğimizi koruyup geliştireceğine olan inancım oldukça yüksek. BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı sıfatıyla son kez sizlerin karşısına çıkarak, beraber geçirdiğimiz bu üç yıla kısaca değinmek istiyorum. Geçmiş dönem başkanımız Sıtkı Şükürer’den bu görevi devralırken, iş dünyası temsilcilerinin sesine ses katacağım için heyecanlı; bu büyük sorumluluğu üstlendiğim için gururluydum. Görev sürem boyunca bu sorumluluk bilinciyle hareket etmeye, her alanda iş dünyasının çıkarlarını savunmaya gayret gösterdim. Bunu yaparken münferit olarak değil, iş dünyasının tüm temsilcileriyle ortak aklı esas alarak hareket etmeye büyük önem verdik. Özellikle çatı kuruluşumuz TÜRKONFED’in pek çok önemli etkinliği İzmir’de gerçekleştirmesi, İzmirli sanayici ve iş insanlarının seslerinin daha gür şekilde duyulmasına olanak tanıdı.” dedi.

“Kadınların yer aldığı projelere destek olduk”
     Kendisine en çok heyecan veren projelerden birisi TÜRKONFED ortaklığıyla düzenledikleri 20. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi olduğunu açıklayan Akgerman, “Pek çok federasyon ve dernek başkanının yanı sıra, iş dünyasının tüm bileşenlerini bir araya getirdiğimiz bu zirvede, hem yeni ilişkiler kuruldu, hem de iş dünyasının ekonomiye bakış açısı somut bir şekilde ortaya konarak ekonomiye yön verenlere mesajlarımız en kuvvetli şekilde iletildi. Yine TÜRKONFED işbirliğinde hazırlanma sürecine de katkı verdiğimiz ve kalkınmada yerel avantajların önemine dikkat çektiğimiz “Türkiye’nin kentlerinden kentlerin Türkiyesi’ne” raporunun İzmir’de açıklanması da, çok önem verdiğim faaliyetlerimizden birisi oldu. Ülkemizin kalkınmasına giden yolda yerel avantajların önemine dikkat çeken bu raporda, İzmir ve İzmir’e bağlı olarak tüm Ege Bölgesi’nin kalkınma yol haritasının oluşturulmasına yönelik öneriler ortaya koyduk. Cinsiyet eşitliğine gönülden inanan bir yönetim olarak kadının toplumdaki rolünün pekişmesine yönelik birçok projeye de destek olduk.” diye konuştu.

“Türkiye’de yapısal reformlar hızla hayata geçirilmeli”
     Ülkemizdeki ekonomik konjonktürden de bahseden Akgerman, “Hepinizin malumu olduğu üzere, Türkiye ekonomik olarak zor bir dönemden geçiyor. Her ne kadar büyüme rakamları bunun aksine bir algı oluştursa da burada baz etkisini ve teşviklerin katkısını göz ardı etmemek gerekiyor. Teşvikler sayesinde sağlanan büyümeler, ancak kısa dönemli rahatlamalar yaratabilir. Oysa ülkemiz ekonomisinin gerçek bir büyüme trendi yakalayabilmesi için, yapısal reformların hızla hayata geçirilmesi gerekiyor. Bu reformlar gerçekleşmediği için, bugün ne yazık ki suni büyümelerle kendimizi avutuyoruz. Oysa iş dünyası temsilcileri olarak bizler gerçeği ağır bir şekilde hissediyoruz. Bugün kur baskısı ve ona bağlı artan maliyetler, bizlere bu rakamların geçici sevinç yaratmanın ötesine geçmediğini gösteriyor.” dedi.

 


+ Benzer Haberler
» “‘Bağımsız, başka partiden aday olacak’ sözü, lafı güzaftır”
» Atınç Abay, “Sektörde yol haritasıyız”
» Su ürünleri ve hayvansal mamuller sektöründe ihracatta 2.5 milyar doları aştı
» Palandöken, “İdari para cezaları gelir düzeyine göre verilmeli”
» “Karaburun’da nergis üretimi bitmeye yüz tuttu”
» Dergilik’ten okudukça kazandıran kampanya
» Bien tüm yenilikleriyle Unicera’da
» Egeli hububat, bakliyat ve yağlı tohumlar ihracatçılarından tarihi ihracat
» Menderes Tarıma Dayalı İhtisas OSB’de önemli imza
» Serter’den Elektrik Fabrikası’nın satışına tepki


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 22.01.2019
  Ticaret 21.01.2019
  Ticaret 19.01.2019
  Ticaret 18.01.2019
  Ticaret 17.01.2019
  Ticaret 16.01.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni