• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Aytun Çıray, “Halk her gün siyasetçi görmek istemiyor”

11 Haziran 2018 Pazartesi 14:00
12
14
16
18

Aytun Çıray, “Halk her gün siyasetçi görmek istemiyor”

           HABER MERKEZİ     
     İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Çıray, son günlerde yapılan anketlerin objektif olmadığının altını çizerken, emekliye yatırılan bayram ücretleriyle ilgili olarak doğru olan yetimlere ve dullara da eşit dağıtmak” dedi.
     İYİ Parti Genel Sekreteri ve İzmir milletvekili Aytun Çıray katıldığı bir televizyon programında gündeme dair soruları yanıtladı. İlk olarak İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener’in İzmir ziyaretini değerlendiren Çıray “İzmirliler normalde pazar günleri  Şehir Merkezlerinde olmazlar. Yaylalara deniz kenarlarına giderler. Ancak Meral Hanım’ın mitinglerinde muazzam bir katılım vardı. İzmirlilere teşekkür ediyorum. İzmir’de sahayı gezerken de vatandaşlardan olumlu tepki alıyorum. Herşey İYİ olacak diyorlar” açıklamasında bulundu.

“Ülkeye demokrasi’yi getireceğiz”
     Anketlerin sağlıklı olmadığını söyleyen Çıray,İzmir’de bir çalışma yaptıklarını ancak kimsenin oyunu korkudan söyleyemediğini belirtti. İkinci Tura Meral Akşener’in kalacağını söyleyen Aytun Çıray “ Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turda bitecek. Sayın Akşener’i Cumhurbaşkanı olarak göreceğiz. Tarihi değişimin virajındayız. Aklımızla mantığımızla hareket etmemiz gerekiyor. 21.YY uygun Demokrasi’yi  bu seçimle birlikte getireceğiz. Buna kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

“Bizde neden kriz var ?”
     Dünyada ekonomik krizin olduğunu belirten Çıray “Şuan dünyada herhangi bir kriz yokken bizde neden döviz almış başını gidiyor. Çünkü ülkede güven yok, ekonomi güvenle yönetilir. Ülke içinde veya ülke dışında güvenimiz yok bu nedenle Euro ve Dolar bu kadar yükseliyor” dedi.
      Halkın artık huzur istediğini söyleyen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray,  “artık güven ve huzur istiyoruz. Neredeyse her sabah şokla uyanıyoruz. Milletimiz ekranlarda siyasetçi görmekten artık sıkıldı.” Diyerek sözlerini tamamladı.

“Doğru olan emeklilerin maaşlarını eşitlemek”
     Başbakan Binali Yıldırım, 12 milyon emekliye her iki bayramda da biner lira olmak üzere yılda toplam iki bin lira ikramiye verileceğini belirtmişti. Ancak İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, sosyal medya hesabından “Her emekliye bin TL verilmeyecek, kimilerine 300 TL, kimilerine ise 500 TL verilecek, bunun da nedeninin maaş farkıdır” açıklamasının doğru çıktığını söyledi. 

“İlk işimiz ohal’i kaldırmak”
     İYİ Parti’nin vaadlerini de söyleyen Aytun Çıray, “Türkiye’yi yeni bir kardeşlik anayasasıyla, mutlak güçler ayrılığına dayalı parlementer sisitemi inşa etmektir. İlk iktidara geldiğimiz birinci günde ilk saatte OHAL’i kaldıracağız. İlk kararnamemiz bu olacak. Kapınız çalındığı zaman polis mi sütçü mü geldi diye korkmayacaksınız. İkinci kararnamemiz, gençlere iş buluncaya kadar gençlere 500 lira vatandaşlık maaşı bağlanacak. Bir devleti yönetenlerin görevi, gençlere iş bulmaktır.

     Türkiye’de gençlerin işsizlik oranı yüzde 20’dir. Bir günde bu gençlerimizin iş bulamayacağımıza göre hiç olmazsa evden çıktığında anasının babasının yüzüne  bakamaz hale getirmeyelim. Üçüncü yapacağımız iş, kapısına haciz memuru dayanmış, borçlarını ödeyemez hale gelmiş, 4.5 milyon kredi kartı borçlarını tüketici borçlarını devlet olarak satın alacağız. Zaten bunları haciz şirketlerine satmışlar. Vatandaşlarımız sokağa çıkamaz haldeler. Dördüncü yapacağımız şey, ben bir Sağlık Bakanlığı müsteşarı ve tıp doktoruyum, bu bilinçle söylüyorum. Emeklilerden muayahane ve ilaçta katkı payını kaldıracağız. Kesin karalıyız” diye konuştu.

 


+ Benzer Haberler
» Türkiye ile İtalya iş birliğini arttırmak istiyor
» Ege ve Güneydoğu’ya işbirliği modeli
» Burdur Fuarı’ndan üreticiye tam destek
» İzmir şeflerini seçti
» TÜRGÖK’ten anlamlı konser; Gültekin Yazgan konser ile anıldı
» Logo Mind Insight çözümü, dijital dönüşümde KOSGEB kredilerinden yararlanmak isteyen işletmelerin hizmetinde
» İzmir Ticaret Odası’ndan çağrı: Bir hayata dokunun!
» Palandöken, “Karadeniz trafik sigortasında öncü”
» Panasonic’ten “100 Çocuk, 100 Mutluluk” sosyal sorumluluk projesi
» İZSİAD’dan toplumsal cinsiyet eşitliği hamlesi: “iş adamları” gitti “iş insanları” geldi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.04.2019
  Ticaret 19.04.2019
  Ticaret 18.04.2019
  Ticaret 17.04.2019
  Ticaret 16.04.2019
  Ticaret 15.04.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni