• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Avrupa’nın en büyük ikinci fuarı Pet İzmir başladı

23 Eylül 2021 Perşembe 17:00
12
14
16
18

Alanında Türkiye’nin kapsamlı fuarı olan 5’inci Uluslararası Pet İzmir Fuarı Fuar İzmir’de düzenlenen açılış töreni ile kapılarını açtı

Avrupa’nın en büyük ikinci fuarı
Pet İzmir başladı


   ► Pet İzmir Fuarı, Tema Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Karslı, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ali Osman Öğmen ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in açılış konuşmalarının ardından kurdele kesilmesiyle ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.

           DİLAY SARKİLER     
     Pet İzmir geçen yıla oranla yüzde 55 oranında büyüme sağlayarak sektöründe Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise ikinci en büyük evcil hayvan ürünleri fuarı oldu. Pet İzmir, 23-26 Eylül 2021 tarihleri arasında sektörün tüm paydaşlarını Fuar İzmir’de bir araya getirmeyi hedefliyor. Türkiye’den 137 katılımcı firmanın 500’den fazla markasını sergileyeceği fuara, 28 farklı ülkeden 200’e yakın uluslararası ziyaretçi katılması bekleniyor.

“CAN DOSTLARIMIZA MERHAMET DEĞİL ADALET BORÇLUYUZ”
     Açılış töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, pandemi sürecinin insanın doğa ile ilişkisini yeniden gözden geçirdiğini ifade etti. Başkan Soyer, “Alanında ülkemizin en kapsamlı fuarı olan Pet İzmir geçtiğimiz yıldan bu yana yüzde 55 büyüyerek ülkemizin en büyük, Avrupa’nın ikinci en büyük fuarı oldu. Pet İzmir’in, 2 milyar dolarlık hacme ulaşan sektöre ivme kazandıracağına inanıyorum. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak, insanın tüm canlılarla uyum içinde yaşadığı bir ekosistemi kurmaya çalışıyoruz.

     Yerküremizdeki değişimleri, ülkemiz ve şehrimizdeki etkilerini tecrübe ettikçe de bunun ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Pandemi ve iklim krizi insanın kendisi ve doğasıyla yüzleşmesini, yaşadığımız şehri ve doğayı bir bütün olarak görmemizi sağladı. Doğa hastaysa biz de hastayız, iyiyse biz de iyiyiz. Can dostlarımıza merhamet değil adalet borçluyuz” dedi.
     Tema Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Karslı, açılış konuşmasında, “Bu geçen bir buçuk yılda bir söz verdik, büyüklük olarak Türkiye’de birinci, Avrupa ve yakın Avrasya’da ikinci konuma geldik. Ülkemizin ihracata ihtiyacı olduğu bu dönemde sektörümüze ciddi talep oluşmakta. 150 firma, 500’ün üzerinde marka var. 250’den fazla yabancı ziyaretçi geleceğini temin etti” ifadelerini kullandı.

İZMİR TİCARET ODASI’NDAN ÜYELERİNE FUAR DESTEĞİ
     İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ali Osman Öğmen, fuarlara katılımı artırmak için destek çalışmalarının devam ettiğini ifade ederek, “Türkiye’de ticaret odaları için üyelerine stant kira desteği veren ve üyelerini fuarlara uçakla götüren tek odayız. Pandemi doğanın sadece insanlara ait olmadığını, tüm canlıların yaşam hakkı olduğunu bize hatırlattı. Ev hayvanlarımızın pozitif enerji kaynağımız olduğunu anımsattı. Fuara bu yıl İTO üyesi 30 firmamız katılıyor, desteklerimizi iki katına çıkarma çalışmamız var, tüm fuarlara bu desteği vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.


+ Benzer Haberler
» Vak’a sayısı azaldı ama aktif vak’a sayısı artıyor
» OSB’ler ‘4562’ye çözüm bekliyor
» Dünya Gıda Günü: Tek yol gıdamıza sahip çıkmak
» İZTO’dan üyelerine fuar teşviği
» TSKB’den İzmir Demir Çelik’e 75 milyon dolar kredi
» SGK’ya kayıtlı çiftçi sayısı 12 yılda yüzde 46 geriledi
» Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği değişti
» İzmir Körfez Festivali açılış kokteyli yapıldı
» Nohut, sülfürik asit ve saf amonyak ihracatında kayıt uygulaması
» Denizciler pandemide rotasını simülatörle çizdi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 16.10.2021
  Ticaret 15.10.2021
  Ticaret 14.10.2021
  Ticaret 13.10.2021
  Ticaret 12.10.2021
  Ticaret 11.10.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni