• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

ATO ve İŞKUR’dan iş garantili meslek edindirme kursu

05 Ekim 2018 Cuma 14:00
12
14
16
18

ATO ve İŞKUR’dan iş garantili meslek edindirme kursu

           ANKARA TİCARET     
     Ankara Ticaret Odası (ATO), Ankara Çalışma ve İşkur İl Müdürlüğü ile Tepe Servis ve Yönetim A.Ş., Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) kapsamında Bilkent Şehir Hastanesi’nde istihdam edilmek üzere ilk etapta 1000 kişiye iş garantili mesleki eğitim kursu düzenleyecek.
     Ankara Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen Mesleki Eğitim Kursları İşbirliği Protokolü imza töreninde, ATO, İŞKUR ve Tepe Servis ve Yönetim A.Ş. yetkilileri hazır bulundu. Protokole ATO adına Yönetim Kurulu Üyesi Edip Balcı, Ankara Çalışma ve İşkur İl Müdür Yardımcısı Üzeyir Yıldırım ile Tepe Servis ve Yönetim A.Ş. Genel Müdürü Canan Çakmakcı imza koydu.

İlk etapta 1.000 kişiye istihdam
     Protokol uyarınca, yakın bir tarihte hizmete girecek 3 bin 731 yataklı Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde hasta yönlendirme, resepsiyon, refakat, taşıma, oda destek ve temizlik elemanı mesleklerinde çalıştırılmak üzere ilk etapta 1000 kişi eğitilecek.
     ATO Yönetim Kurulu Üyesi Edip Balcı, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, Ankara Ticaret Odası olarak üyelerinin nitelikli eleman ihtiyacını karşılayacak projelere her zaman destek olduklarını söyledi. MEGİP’in iş gücü arz ve talebini dengeleyebilecek güzel bir proje olduğunu vurgulayan Balcı, “Ankara Ticaret Odası olarak bir masa başı projesi değil saha projesi olduğunu gördüğümüz için MEGİP’e destek veriyoruz. Ankara’da istihdamın artması ve Türkiye ekonomisinin kalkınması için gereken tüm gayreti göstereceğiz” diye konuştu.

     Ankara Çalışma ve İşkur İl Müdür Yardımcısı Üzeyir Yıldırım da konuşmasında, MEGİP’in ana hedefinin özel sektör ile kamu arasında işbirliği sağlamak olduğunu söyledi.Ankara Ticaret Odası’nın da MEGİP kapsamında kamu ile özel sektörü buluşturduğunu belirten Yıldırım, “Bu protokol başarılı bir şekilde uygulanacak. Hem Türkiye hem ilimiz hem de çalışanlarımız için hayırlı olsun” dedi.
     Tepe Servis ve Yönetim A.Ş. Genel Müdürü Canan Çakmakcı ise protokol çerçevesinde meslek edindirdikleri kişileri Ankara şehir hastaneleri başta olmak üzere şirket bünyesinde iş sahibi yapacaklarını bildirdi.

     Protokol imza törenine katılan Ankara Sanayi Odası (ASO) Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Özdebir de Türkiye’de bir yandan işsizlik sorunu yaşanırken diğer yandan iş dünyasının nitelikli eleman bulmakta güçlük çektiğini hatırlatarak, “Bu alanda ciddi bir paradoks yaşıyoruz. İlk defa sektörün ihtiyaçlarına göre eleman yetiştirecek bir eğitim düzenlenmiş olacak. MEGİP Türkiye’ye örnek olacak bir proje” ifadelerini kullandı. İmza töreninde MEGİP İl Çalışma Kurulu üyeleri Şereflikoçhisar Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak, Beypazarı Genel Sekreteri Mehmet Yurdakul ve Polatlı Ticaret Odası temsilcisi de hazır bulundu.

 


+ Benzer Haberler
» “Güçlü sigorta kalkınmanın anahtarıdır”
» Brexit, İngiliz zincir mağazalarını olumsuz etkiledi
» Emekli ikramiyeleri 31 Mayıs’ta ödenecek
» Palandöken, “Bayramda internet alışverişlerine dikkat”
» Maden sahalarında artış sürecek
» IMF: Çin’e gümrük vergisinin maliyetini ABD üstleniyor
» EFD Başkanı Vurucu: “İvme Finansman Paketi’nin hedefi doğru”
» Norm Cıvata, EBSO 100 listesinde 13. sırada
» Türkiye Uluslararası Yönetim Asistanları Derneği kuruldu
» Ambalajın devine uluslararası ödül


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 27.05.2019
  Ticaret 25.05.2019
  Ticaret 24.05.2019
  Ticaret 23.05.2019
  Ticaret 22.05.2019
  Ticaret 21.05.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni