• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Atatürk, "Ümmid-İ Aşkım" ile anıldı

14 Kasım 2017 Salı 16:00
12
14
16
18

Atatürk, "Ümmid-İ Aşkım" ile anıldı

           TUĞÇE OTUK     
     Geçtiğimiz günlerde wEnjoy Cafe&Bistro; 10 Kasım Atatürk'ü anma programı çerçevesinde, müzikolog Serap Yenici tarafından projelendirilen ve sahneye konulan Ümmid-i Aşkım Atatürk ve Fikriye Hanım şiirlerinin dinletisine ev sahipliği yaptı.

     Serap Yenici'nin gerçekleştirdiği sunumda arkada barkovizyon eşliğinde Atamıza ve Fikriye Hanım'a özel olan mazideki küçük anılar dinleyicilerle buluştu. Ticaret Gazetesi'ne konuşan Serap Yenici, "Atamızı özlemle andığımız çok anlamlı bir gün. Seçtiğimiz yer olan wEnjoy da açıldığı günden itibaren Atatürkçü çizgisiyle İzmir Alsancak'ta kendini kanıtlamış durumda, Şimdiye kadar buluşturduğu konuklarıyla da bu duruşunu her zaman vurgulamış bir yer. O yüzden burada sizlerle buluşmayı, albümümüzü burada tanıtmayı istedim" dedi.

     Bir müzikolog olarak bu albümün yapmış olduğu çok özel bir çalışma olduğunu belirten Yenici, "Mustafa Kemal Atatürk'e ait Sabiha Gökçen'in manevi oğlu Eriş Ülger'e kalmış olan belgelerin çözümlenmesiyle yıllar sonra ortaya çıkan şiiri ve ben bu şiiri besteleme ve yorumlama şansına sahip oldum. Bu bambaşka bir duygu. Bunları gerçekleştirmemde sayın Eriş Ülger'in bana vermiş olduğu kitapların, dökümanların, Atatürk'ün her zaman kullanmış olduğu özel eşyalara dokunmamın bana geçmiş olan çok farklı bir duygusu var. Bu albümde o duygu yansıdı. Biz de bunu yansıttık ve wEnjoy'da bugün bütün sevenlerimizle buluşalım istedik. " şeklinde konuştu. 

Enjoy ile sanata katkı
     İzmir'in kültür ve sanat hayatına katkı bulunmayı kendisine bir misyon edinen wEnjoy Cafe&Bistro işletme sahibi Mehmet Buldanlıoğlu, "Biz wEnjoy ailesi olarak 2016 yılının Aralık ayında Mehmet Buldanlıoğlı, Leyla Aygıt ve Papatya Üstün olarak üç ortakla burayı hayata geçirdik.  O günden bu güne kadar her ay bir aktivite yaptık. Usta gazeteci sevgili Uğur Dündar, usta gazeteci Ümit Zileli, Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Haktan Aydoğan ve Erhan Kollbaşı, ressam- mimar Reyhan Tanrıverdi, stilist Müge Yenidoğan geçen seneki aktivitelerimizdi.

     Bu sene tekrar şarkıcı ve yazar Ege 'İsyan' kitabıyla, çok satanlardan İzmirli yazar Mehmet Coral bizlerleydi. Bugün de Serap Yenici ile bir etkinlik gerçekleştirdik.
     Bizim kimliğimizin ne olduğu zaten ilk içeri girdiğinizde anlaşılır. İlk gördüğünüz şey Atatürk resmidir. Bu ortaklar olarak üçümüzün ilk verdiği karardı. Bugün de böyle bir event gerçekleştirdiğimiz için son derece mutluyuz" diye konuştu.

    Önümüzdeki projelerine değinen Buldanlıoğlu, "Normalde her ay bir tane organizasyon yapıyoruz. Ama bu çok özel bir gün. Atamızı anmak için bunu gerçekleştirdik. Önümüzdeki hafta Doktor Müstecaplıoğlu ile doğru beslenme ile ilgili bir sunumumuz var. Aralık ayında Cevher Döküm'ün sahibi iş adamı ve gurme kimliği ile tanınan sevgili Haluk Özyavuz bizlerle olacak. Ocak ayında tekrar Uğur Dündar bizlerle sohbet ve kitap imza yapacak. Sonraki etkinlikleri de tekrar paylaşacağız" dedi.

 


+ Benzer Haberler
» Meme kanserinin erken tanısının önündeki en büyük engel: Bilgi eksikliği
» Test ürünleri hastalıklara davetiye çıkartıyor
» Kadınların güzelliğine indirim desteği
» Evden çalışma motivasyonu arttırıyor
» Yetenekli çalışan adayı bulmak zorlaştı
» Teşvik ve ödüllendirme sistemine ilişkin sonuçlar paylaşıldı
» Anıt ağaçlara gençlik aşısı
» İZSU “kazmadan” yenileyecek
» IOS 12’de büyük güvenlik açığı tespit edildi
» WhatsApp sohbetlerinizi yedeklerken tuzağa düşmeyin


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 15.10.2018
  Ticaret 13.10.2018
  Ticaret 12.10.2018
  Ticaret 11.10.2018
  Ticaret 10.10.2018
  Ticaret 09.10.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni