• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

ARTE Seramik’ten İzmir’e 150 milyonluk yatırım

14 Mart 2018 Çarşamba 13:00
12
14
16
18

ARTE Seramik’ten İzmir’e 150 milyonluk yatırım

           HABER MERKEZİ     
     İzmir’de seramik sektörünün önde gelen isimleri arasında yer alan MCM Seramik, yeni yatırımı olan ARTE Seramik fabrikasında Nisan ayında üretime başlayacak. 150 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen fabrika yatırımı bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacak.
     Sektörde MCM Seramik markasıyla edindiği tecrübeyi ARTE Seramik ile yeni bir boyuta taşımaya hazırlanan MCM Grup, İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi içerisinde 150 milyonluk yatırım ile hayata geçireceği fabrikasıyla İzmir’in sanayi üretimine katkı sağlayacak. 2 Etap halinde tasarlanan yeni üretim tesisleri tamamlandığında 60 bin metrekare kapalı 30 bin metrekare açık olmak üzere 90 bin metrekarelik alanda üretim yapacak olan MCM Grup, 2019 yılına kadar toplam yatırım miktarını da 250 milyon liraya yükseltecek.

     ARTE olarak amaçlarının sektörde yeni trendleri belirlemek ve ülke ihracatına katkı sağlamak olduğunu belirten MCM Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Atabey, “Mozaik ve seramik sektöründe yıllara dayanan bir tecrübemiz var. Bugüne kadar toptan ve perakende alanında sektörün en yenilikçi ürünlerini müşterilerimizle buluşturmanın gururunu yaşadık. Yıllardır edindiğimiz tecrübeyi üretimle birleştireceğimiz yeni fabrikamızda, yine sektörün en yenilikçi ürünlerini üreteceğiz. Fabrikamızın temeli 2017 Eylül ayında atıldı bu yıl Nisan ayında tamamlanacak. Fabrikamızda ilk etapta 250 kişiyi istihdam edeceğiz ve grup olarak istihdam sayımız 550 kişiye yükselecek. 2019 yılı başında fabrikamız tam kapasiteye ulaştığında ise istihdam sayımız 700’e yükselecek. Ülke ve bölge ekonomisine olan katkımızı, böyle bir yatırımla büyüteceğimiz için gururluyuz” diye konuştu.

Canlı renkler, kusursuz kalite, yenilikçi tasarımlar
     Grup olarak seramik sektöründeki en kaliteli ürünleri üretmeyi hedeflediklerini belirten Atabey, “Sektörümüzde özellikle renkli üretimler konusunda çok iddialıyız. En baskın renkleri bile canlı ve parlak bir şekilde ürünlerimize yansıtabiliyoruz. Renklerin ve desenlerin eşsiz uyumuyla, tüm kullanıcılara en üstün kaliteli ürünleri sunacağız. Bizler özellikle Ar-Ge faaliyetlerine büyük önem gösteriyoruz. Yeni tesislerimizde de bu anlayışı sürdüreceğiz” diyerek her gün daha iyiye ulaşmak için çalışacaklarını belirtti.

Hedef en az yüzde 60 ihracat
     ARTE olarak üretecekleri ürünlerin en az yüzde 60’ını ihraç etmeyi planladıklarını belirten Atabey, “Öncelikli ihraç pazarlarımız Avrupa, Amerika, Kanada ve Dubai. Bu konuda çalışmalarımıza başladık ve bağlantılarımızı şimdiden oluşturduk. Müşterilerimiz ve tasarımlarımız hazır. Prototip ürünleri de ürettik ve Unicera İstanbul Fuarı’nda sergiledik. Bu ürünler de çok büyük beğeni topladı ve anlaşmalarımızı yaptık. Fabrikamızda ilk etapta yılda 8 milyon metrekare seramik üreteceğiz ve ilk yılımızda 250 milyon liralık ciro hedefliyoruz. 2019 başında tesislerimizin ikinci etabında da üretim başladığında yıllık üretim kapasitemiz 15 milyon metrekareye, yıllık ciromuz da yaklaşık 500 milyon liraya yükselecek. Tam kapasitede en az 100 milyon dolarlık ihracat hedefliyoruz” dedi.

 


+ Benzer Haberler
» “Tarımın yükü kadınların sırtında”
» Norm Holding’den ABD açılımı
» Gıda ihracatçıları, Rusya hedeflerini büyüttü
» “Krizler fırsat yaratır, 2018 bizim için atak yılı olacak”
» Enerji sektörü bir araya gelecek
» Dünyanın en güçlü şehirleri belli oldu
» Karşıyaka ‘Takas Şenliği’ne çağırıyor
» Bayraklı’da Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası
» Sağlık Bakanlığından sahte estetikçilere sıkı takip
» Meme kanserinin erken tanısının önündeki en büyük engel: Bilgi eksikliği


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 15.10.2018
  Ticaret 13.10.2018
  Ticaret 12.10.2018
  Ticaret 11.10.2018
  Ticaret 10.10.2018
  Ticaret 09.10.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni